poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln

Infekcje dróg moczowych

(67)

Leczenie Infekcji dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych przytrafiają się nam stosunkowo często, choć przede wszystkim problem ten dotyczy kobiet, które cierpią z tego powodu cztery racy częściej niż mężczyźni. Spowodowane jest to między innymi anatomiczną budową ich ciała, choć przyczyn zapalenia dróg moczowych może być znacznie więcej. Skoro jest to przypadłość tak częsta, na szczęście nie brak także i sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością.

Objawy

Pierwsze objawy zapalenia pęcherza to pieczenie przy oddawaniu moczu. Następnie obserwuje się częste jego oddawanie. Notoryczne są w zasadzie wizyty w łazience, bo jednak oddanie moczu przychodzi nam wówczas z trudem. Towarzyszy temu również ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej.

Przyczyny

Przy przyczynach odnieść się trzeba do wspomnianej już budowy anatomicznej. U kobiet cewka moczowa ma tylko około 5 centymetrów, a na dodatek sąsiaduje z ujściem pochwy oraz odbytem. Nie jest natomiast tajemnicą, że to właśnie tam kolonizują się bakterie. Wprawdzie w swoim środowisku nie są one groźne, to jednak po przedostaniu się do dróg moczowych mogą powodować stany zapalne. Najczęściej za taki stan odpowiada pałeczka okrężnicy, choć winne mogą być również chlamydie, dwoinka rzeżączki czy gronkowiec. Biorąc natomiast pod uwagę czynniki ryzyka, to tych jest bardzo wiele. Zapalenie pęcherza powodować może noszenie ciasnych spodni czy bielizny, a nawet mokry strój kąpielowy. Poza tym przyczynić się do tego mogą również stosunki seksualne bez zabezpieczenia. Zauważmy jednocześnie, że często dochodzi do zapalenia układu moczowego w ciąży oraz po menopauzie.

Leczenie zapalenia pęcherza

Metod leczenia tej choroby układu moczowego jest wiele. Nie brak również tych domowych, do których zalicza się między innymi picie dużej ilości wody, nawet do trzech litrów na dobę. Dobrze, jeśli dodatkowo jest ona okraszona sokiem z cytryny, czarnej porzeczki, owocu granatu, jeżyny lub żurawiny amerykańskiej. W leczeniu zapalenia pęcherza pomóc mogą również zioła, a między innymi napary z pokrzywy, mniszka lub bratka. Warto też pomyśleć o nasiadówkach w naparze mieszanki rumianku, ziela nawłoci i krwawnika czy liści szałwii oraz wygrzaniu się pod kołdrą bądź perzyną, a nawet wykorzystanie w tym celu elektrycznych poduszek ułożonych na podbrzuszu i pod dolną częścią pleców. Poza tym zaleca się też wstrzemięźliwość seksualną. Skuteczniejsze jest natomiast leczenie farmakologiczne, wykorzystując do tego leki przeciwzapalne, a nawet antybiotyki przypisane przez lekarza. Na wizytę u niego zdecydować się trzeba przy gorączce, nudnościach czy wymiotach oraz przy bólach w okolicy nerek, czy krwi lub ropie w moczu. Zawsze na szybką wizytę u lekarza zdecydować się powinny również kobiety w ciąży. Istotne jest tutaj to, aby leczenie zapalenia pęcherza przeprowadzić do końca. Często przerywamy je po ustaniu dolegliwości, co jest błędem, bo zwiększa to ryzyko zakażenia nerek.
DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW