poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 5 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy promocje promocje sezonowe wyprzedaż specjalne okazje

PARACETAMOL 120 mg/5ml 150 g syrop

działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

6,99 pln
do koszyka + -
6,99 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 5 pln, darmowa dostawa od 300 pln, zagraniczna za 49 pln
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
producent:
typ produktu:
lek
forma produktu:
syrop
pojemność / waga:
150 g
dla kogo:
niemowlak, 1-3 lat, 3-5 lat, pow. 5 lat, pow. 13 lat, dorośli
Opis:
Syrop Paracetamol Hasco działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Działanie i zastosowanie:
Lek Paracetamol Hasco, zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczonym do stosowania 
u niemowląt i dzieci. Stosowany w zalecanych dawkach jest dobrze
tolerowany. Wskazaniami do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane 
z wyrzynaniem się zębów, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym
nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Ponadto lek stosuje się 
u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia do leczenia objawowego gorączki
trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol.
  • 5 ml zawiesiny zawiera 120 mg paracetamolu
Pozostałe składniki to: sacharoza, guma ksantan (E 415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sacharyna sodowa (E 954), sodu benzoesan (E 211), sodu pirosiarczyn (E 223), aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Sposób użycia i dawkowanie:
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała. W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę,
czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę. 
Wiek (masa ciała dziecka) - Zalecana Dawka Jednorazowa - Maksymalna Dawka Dobowa:
  • od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) - 2,5 ml (60 mg) - 10 ml (240 mg)
  • od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) - 4 ml (96 mg) - 16 ml (384 mg)
  • od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) - 5 ml (120 mg) - 20 ml (480 mg)
  • od 1do 2 lat (do 10,5 kg) - 6,5 ml (156 mg) - 26 ml (624 mg)
  • od 2 do 3 lat (do 13 kg) - 8 ml (192 mg) - 32 ml (768 mg)
  • od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) - 12 ml (288 mg) - 48 ml (1152 mg)
  •  
  • od 6 do 8 lat (do 24 kg) - 15 ml (360 mg) - 60 ml (1440 mg)
  • od 9 do 10 lat (do 32 kg) - 20 ml (480 mg) - 80 ml (1920 mg)
  • od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) - 28,5 ml (684 mg) - 114 ml (2736 mg)
Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Stosowanie
u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza. 
Do opakowania dołączona jest miarka lub łyżka miarowa lub korek i strzykawka doustna.
Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej:
  • po odkręceniu zakrętki nałożyć strzykawkę na korek umieszczony
    w szyjce butelki
  • aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce
  • butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę
    z korka
  • końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki
  • po zastosowaniu butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć
Brak specjalnych zaleceń dotyczących stosowania z posiłkiem.

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować leku Paracetamol Hasco
  • jeśli pacjent ma uczulenie na paracetamol lub którykolwiek
    z pozostałych składników tego leku
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby
  • u pacjentów z ciężką niewydolnością nerek
  • w chorobie alkoholowej

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób):
  • skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry.
Bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób):
  • zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza), nudności, wymioty, biegunka.
Lek stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy (szaroniebieskie zabarwienie skóry).

Ostrzeżenia:
Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol z powodu ryzyka przedawkowania. W razie przedawkowania natychmiast skonsultować się 
z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze. Bez zalecenia lekarza nie stosować dłużej niż 3 dni. Nie należy stosować dawek większych niż zalecane. Lek należy ostrożnie stosować u pacjentów z niewydolnością wątroby i nerek. W czasie stosowania leku nie należy pić napojów alkoholowych, nie stosować leku u osób uzależnionych od alkoholu.
Szczególnie duże ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych.
U pacjentów z astmą, uczulonych na kwas acetylosalicylowy może wystąpić uczulenie na paracetamol. Dostępne wyniki badań wskazują, że podawanie paracetamolu może stanowić czynnik ryzyka rozwoju astmy oraz chorób alergicznych u dzieci.
Inne leki i Paracetamol Hasco:
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować. Leku nie należy przyjmować wraz z ośrodkowo działającymi środkami przeciwbólowymi ani z alkoholem, ponieważ nasila ich działanie. W przypadku jednoczesnego stosowania: barbituranów, leków przeciwpadaczkowych (m.in. glutetimid, fenobarbital, fenytoina, karbamazepina), rifampicyny, wzmaga się szkodliwe działanie paracetamolu na wątrobę. Paracetamol zwiększa toksyczność
chloramfenikolu. Długotrwałe stosowanie paracetamolu w dużych dawkach nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny. Jednoczesne stosowanie paracetamolu z niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Paracetamol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów 
i obsługiwania maszyn.
Lek Paracetamol Hasco zawiera sacharozę. Jeśli stwierdzono wcześniej 
u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien
skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek Paracetamol Hasco zawiera sodu pirosiarczyn, dlatego może rzadko powodować ciężkie
reakcje nadwrażliwości i skurcz oskrzeli.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Paracetamol Hasco:
W razie przypadkowego podania lub przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Ciężkie zatrucie może wystąpić u dzieci po zażyciu 200 mg paracetamolu/kg mc.
Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin takie objawy, jak: nudności, wymioty, nadmierne pocenie się, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo rozwijającego się powoli ciężkiego
uszkodzenia wątroby, objawiającego się uczuciem rozpierania 
w nadbrzuszu, nudnościami i żółtaczką. Leczenie zatrucia paracetamolem musi odbywać się w szpitalu, w warunkach intensywnej opieki medycznej. Jeśli od momentu przyjęcia paracetamolu nie minęła godzina, należy sprowokować wymioty i podać węgiel aktywowany.
Pominięcie zastosowania leku Paracetamol Hasco:
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 150 g (125 ml) zawiesiny

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
ocena kupujących: 4.88
oceń produkt:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 5 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEza 49 zł
PONAD3.000PRODUKTÓW