poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

PARACETAMOL ACCORD 500 mg 50 tabletek

działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

3,49 pln
do koszyka + -
3,49 pln
dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h
dostawa: od 6 pln, darmowa dostawa od 300 pln, dostawa zagraniczna zawsze 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
producent:
typ produktu:
lek
forma produktu:
tabletki
dla kogo:
dorośli, seniorzy
Opis:
Paracetamol Accord 500 mg działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.

Działanie i zastosowanie:
Lek Paracetamol Accord jest stosowany w celu łagodzenia bólu i obniżania gorączki. Tabletki mogą być stosowane w leczeniu łagodnego i umiarkowanego bólu i (lub) gorączki.

Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu. Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian.

Sposób użycia i dawkowanie:
Lek Paracetamol Accord może być stosowany u dorosłych i młodzieży, ale nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat. Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.
Zalecane dawkowanie:
  • Dorośli i młodzież powyżej 15 lat (> 55 kg masy ciała): 1 lub 2 tabletki (500-1000 mg paracetamolu), jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek (3000 mg paracetamolu) w ciągu 24 godzin
  • Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30 kg): połowa tabletki (250 mg paracetamolu), maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin, tabletkę można podzielić na równe dawki
  • Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40 kg): jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin
  • Dzieci w wieku od 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55 kg): jedna tabletka (500 mg paracetamolu), maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.
Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie, rozpuścić tabletkę w dużej ilości wody, dobrze wymieszać i wypić. Lek Paracetamol Accord nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 6 lat. Pomiędzy dwoma kolejnymi dawkami należy zachować minimum 4 godzinny odstęp. Nie stosować w połączeniu z innymi preparatami zawierającymi paracetamol. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Jeśli ból i/lub gorączka powrócą, można powtórzyć leczenie przy użyciu Paracetamolu Accord. Lek Paracetamol Accord posiada linię podziału w celu ułatwienia przełamania tabletki podczas stosowania u dzieci. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 5 dni lub gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, objawy nasilą się lub pojawiają się inne objawy, należy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.
Skuteczna dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 mg paracetamolu/kg mc./ dobę (do 2 g paracetamolu/dobę) w następujących przypadkach:
  • dorośli o masie ciała mniejszej niż 50 kg
  • łagodna lub umiarkowana niewydolność wątroby, zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka)
  • odwodnienie
  • długotrwałe niedożywienie
Należy postępować zgodnie z tymi instrukcjami, o ile lekarz nie zalecił inaczej. W przypadku wrażenia, że działanie leku Paracetamol Accord jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Sposób podawania:
Tabletkę należy połykać w całości popijając dużą ilością wody. Ewentualnie rozpuścić tabletkę w szklance wody i dobrze wymieszać przed wypiciem.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki Paracetamol Accord: W razie przyjęcia znacznie większej dawki niż zalecana należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli samopoczucie pacjenta jest dobre ze względu na możliwość wystąpienia opóźnionego, ciężkiego uszkodzenia wątroby.
Pominięcie zastosowania Paracetamol Accord;
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej tabletki. Zamiast tego należy przyjąć kolejną dawkę o odpowiedniej porze.
Przerwanie stosowania leku Paracetamol Accord: W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przeciwwskazania:
Kiedy nie stosować Paracetamol Accord:
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat
  • w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol
Ostrzeżenia:
Przed rozpoczęciem stosowania leku Paracetamol Accord należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką:
  • jeśli pacjent przyjmuje inne leki zawierające paracetamol, ponieważ może to doprowadzić do poważnego uszkodzenia wątroby
  • jeśli u pacjenta występuje choroba nerek lub wątroby (w tym zespół Gilberta lub ostre zapalenie wątroby)
  • jeśli u pacjenta występuje niedobór enzymu o dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej
  • jeśli pacjent cierpi na niedokrwistość hemolityczną (nieprawidłowy rozpad krwinek czerwonych)
  • jeśli pacjent regularnie spożywa duże ilości alkoholu. Nigdy nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę
  • jeśli pacjent chorujący na astmę ma nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy
  • w przypadku odwodnienia lub długotrwałego niedożywienia
  • w przypadku wysokiej gorączki, objawów wtórnego zakażenia lub utrzymywania się objawów przez okres dłuższy niż trzy dni, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą
  • bóle głowy spowodowane nadużywaniem leków przeciwbólowych nie należy leczyć przez zwiększanie dawki. W tych przypadkach przed przyjęciem leków przeciwbólowych należy skonsultować się z lekarzem
Dzieci i młodzież:
Leku Paracetamol Accord nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
Lek Paracetamol Accord, a inne leki:
Należy powiedzieć lekarzowi lub faramaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, również tych wydawanych bez recepty.
Należy porozmawiać z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania paracetamolu w przypadku stosowania jednego z następujących leków:
  • metoklopramid lub domperidon (leki stosowane w leczeniu nudności i wymiotów)
  • kolestyramina (stosowana w celu obniżenia poziomu cholesterolu)
  • warfaryna i inne pochodne kumaryny (leki stosowane w celu rozrzedzenia krwi), szczególnie w przypadku, gdy konieczne jest codzienne przyjmowanie paracetamolu przez dłuższy czas
  • salicylamid (środek przeciwbólowy)
  • probenecyd (stosowany w leczeniu dny moczanowej)
  • izoniazyd i ryfampicyna (stosowane w leczeniu gruźlicy)
  • lamotrygina lub fenytoina (stosowane w leczeniu padaczki)
  • barbiturany lub karbamazepina (leki powodujące rozluźnienie i senność)
  • ziele dziurawca (stosowane w leczeniu depresji)
  • chloramfenikol (antybiotyk)
  • zydowudyna (stosowana w leczeniu AIDS)
Jeśli pacjent planuje jakiekolwiek badania laboratoryjne (badania krwi, analiza moczu, testy skórne, itp.), należy poinformować lekarza o przyjmowaniu tego leku, ponieważ może mieć wpływ na wyniki tych badań.
Paracetamol Accord z jedzeniem i piciem:
Nie należy spożywać dużych ilości alkoholu podczas przyjmowania leku Paracetamol Accord.
Ciąża, karmienie piersią i wpływ na płodność:
Ciąża:

Badania nad paracetamolem nie wykazują niekorzystnego wpływu na przebieg ciąży lub stan zdrowia płodu. Podczas ciąży można stosować paracetamol w zalecanych dawkach. W trakcie ciąży, paracetamolu nie należy stosować przez dłuższy czas, w dużych dawkach lub w połączeniu z innymi lekami. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Karmienie piersią:
Chociaż paracetamol w niewielkich ilościach przenika do mleka matki, nie ma jakiegokolwiek działania niepożądanego na dziecko karmione piersią. Kobiety w ciąży mogą stosować paracetamol lecz w dawkach nie większych niż zalecane. W przypadku długotrwałego stosowania należy zachować
ostrożność.
Płodność:
Nieznany jest jakikolwiek szkodliwy wpływ leku na płodność podczas zwykłego stosowania paracetamolu. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Paracetamol nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Możliwe działania niepożądane zostały wymienione poniżej:
Rzadkie działania niepożądane (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000):
  • niektóre choroby krwi, w tym: agranulocytoza, małopłytkowość, plamica małopłytkowa, niedokrwistość hemolityczna, leukopenia, zaburzenia płytek krwi (zaburzenia krzepnięcia) i zaburzenia komórek macierzystych (zaburzenia powstawania komórek krwi w szpiku kostnym)
  • reakcje alergiczne
  • ddepresja, dezorientacja, omamy
  • drżenie, bóle głowy
  • zaburzenia widzenia
  • obrzęk (nieprawidłowe nagromadzenie płynu pod skórą)
  • ból brzucha, krwawienie z jelit lub żołądka, biegunka, nudności, wymioty
  • zaburzenia czynności wątroby, niewydolność wątroby, żółtaczka (z objawami takimi jak zażółcenie skóry i oczu), martwica wątroby (obumieranie komórek wątrobowych)
  • wysypka, świąd, nadmierne pocenie się, pokrzywka, czerwone plamy na skórze, obrzęk naczynioruchowy z objawami takimi jak obrzęk twarzy, warg, gardła lub języka
  • zawroty głowy, złe samopoczucie, gorączka, nadmierne uspokojenie, interakcje z lekami
  • przedawkowanie i zatrucia
Bardzo rzadkie działania niepożądane (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000):
  • pancytopenia (zmniejszenie liczby krwinek)
  • reakcje alergiczne, gdzie należy przerwać leczenie, w tym obrzęk naczynioruchowy, trudności w oddychaniu, pocenie się, nudności, spadek ciśnienia tętniczego, wstrząs i anafilaksja
  • niski poziom glukozy we krwi
  • hepatotoksyczność (uszkodzenie wątroby przez substancje chemiczne)
  • mętny mocz i zaburzenia nerek
  • skurcz oskrzeli (trudności w oddychaniu) u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne
  • krwiomocz (krew w moczu)
  • bezmocz (niemożność oddawania moczu)
Częstość nieznana (nie można ocenić częstości na podstawie dostępnych danych):
  • ostra uogólniona osutka krostkowa (wysypka charakteryzująca się obecnością licznych, małych, głównie niepęcherzykowych, jałowych krost)
  • ciężka wysypka lub złuszczanie się skóry
  • zespół Stevensa-Johnsona (ciężka choroba skóry zagrażająca życiu)
  • zaczerwienienie skóry, pęcherze lub wysypka spowodowana przyjęciem paracetamolu
Po zaprzestaniu przyjmowania leku objawy te powinny ustąpić. Jeżeli którykolwiek z objawów niepożądanych ulegnie nasileniu, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 50 tabletek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
średnia ocena: 4.85
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW