poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln

Problemy układu moczowego

(110)

Leki na problemy układu moczowego w aptece online

Z problemami układu moczowego borykają się kobiety i mężczyźni. Co ważniejsze często mogą one powodować problemy z nerkami, a więc w żadnym wypadku nie należy ich lekceważyć. Skoro tak warto przyjrzeć się najpopularniejszym problemom dotyczącym tego układu i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Zapalenie pęcherza moczowego

Jedną z najczęstszych dolegliwości, które wiążą się z układem moczowym, jest zapalenie pęcherza moczowego. Dochodzi do niego, kiedy to bakterie poprzez cewkę moczową dostają się do pęcherza i szybko zwiększają swoją liczebność, jednocześnie wywołując objawy, które łatwo jest połączyć z tą dolegliwością. Jednocześnie trzeba tutaj zauważyć, że jest to dolegliwość, która nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet. Faktem jest, że ze względu na inną budowę to właśnie kobiety częściej się z nią zmagają, ale zapalenie pęcherza moczowego dotyczyć może również mężczyzn. Najczęstszym objawem, który wiąże się z zapaleniem pęcherza moczowego, jest parcie na pęcherz. Kiedy już jednak dochodzi do oddawania moczu, to jego ilość jest bardzo niewielka. Niekiedy przy oddawaniu moczu pojawia się również ból, rzadziej występują natomiast gorączka czy też zmiany w kolorze moczu lub jego zapachu. Jeśli mamy z nimi do czynienia może to świadczyć o poważnej zmianie chorobowej i zaawansowanym stadium choroby, jak również zapaleniu samych nerek. Pojawić się może również problem z nietrzymaniem moczu lub ból w dolnej części brzucha. Zapaleniom pęcherza można jednak w prosty sposób zapobiegać. Wskazane jest picie dużej ilości płynów, co utrudni bakteriom zaleganie w pęcherzu. Poza tym stosować można ziołowe herbatki czy sięgać po preparaty zapobiegające infekcjom miejsc intymnych. Pośród tych ostatnich wyróżnić możemy Iladian Direct, Hexatiab czy Urointima.

Kamica nerkowa

Poważną chorobą układu moczowego może być również kamica nerkowa. Jest to w stan, w którym w moczu znajdują się nierozpuszczalne złogi zwane też kamieniami. Te powstały wskutek wytrącania się nadmiaru substancji chemicznych obecnych w moczu. Ich nadmiar może być spowodowany też inną chorobą, a więc dną moczanową, osteoporozą czy chorobami układu pokarmowego, choć nie tylko. Taki stan powodować może również niewłaściwa dieta bogata w nadmiar wapnia, szczawianów i moczanów, czy zbyt małe spożycie płynów oraz praca w środowisku o wysokiej temperaturze. Zauważmy, że objawem kamicy nerkowej jest przede wszystkim silny ból w okolicy lędźwiowej, który wywołuje kamień przeciskający się przez wąski moczowód. Poza tym zmagający się z tą dolegliwością pacjent odczuwać może parcie na mocz oraz borykać się z nudnościami i wymiotami. Najczęściej takie kamienie zostają wydalone wraz z moczem, choć nie zawsze. Otóż niekiedy jest konieczna interwencja specjalisty, która polega na rozbiciu kamieni i usunięciu ich metodą zabiegową. Chcąc uniknąć problemów z układem moczowym, profilaktycznie warto sięgać po preparaty, które usprawniają jego pracę. Działają tak na przykład Urinal, Feminost czy Żuravit.
DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW