poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 8 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 8 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

RED RICE & Q10 60 tabletek

pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi

123,99 pln

czekamy na dostawę

123,99 pln
dostępność: czekamy na dostawę
dostawa: od 8 pln, darmowa dostawa od 300 pln, wysyłka zagraniczna za 59 pln bez względu na ilość zamówionych produktów oraz formę płatności
KOSZT DOSTAWY - PŁATNOŚĆ - ZWROT
typ produktu:
dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego
forma produktu:
tabletki
dla kogo:
dorośli, seniorzy
Opis:
Red Rice & Q10pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi.

Działanie i zastosowanie:
Red Rice & Q10 to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego do postępowania dietetycznego w stanach podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi i w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych. Red Rice & Q10 zawiera w swoim składzie Synistat®, opatentowany czerwony ryż, będący naturalnym źródłem monakoliny K. Preparat przeznaczany jest dla osób z zaburzeniami profilu lipidowego krwi. Wykazuje naturalne działanie hamujące produkcję frakcji LDL cholesterolu w organizmie, co w efekcie prowadzi do wyraźnej poprawy profilu lipidowego krwi. Działanie preparatu zostało wzmocnione obecnością opatentowanego składnika Kaneka Q10™ oraz astaksantyny, które wykazują działanie ochronne układu krwionośnego. Wysokie stężenie cholesterolu we krwi sprzyja występowaniu miażdżycy i nadciśnienia, a obok otyłości, palenia tytoniu, braku aktywności fizycznej, cukrzycy i zespołu metabolicznego jest istotnym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej serca, zawału serca i udaru mózgu. Preparat przeznaczony dla osób powyżej 20. roku życia z podwyższonym poziomem cholesterolu, w szczególności z towarzyszącym podwyższonym poziomem homocysteiny. Polecany jest szczególnie osobom chcącym kontrolować swój poziom cholesterolu, żyjącym w stresie, palącym, z nadwagą lub otyłością. Składniki preparatu pomagają utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, co wpływa na właściwą pracę serca i układu krążenia.

Dzięki zawartości składników aktywnych Red Rice & Q10:
 • pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu całkowitego we krwi
 • obniża poziom LDL tzw. złego cholesterolu
 • utrzymuje prawidłowy poziom homocysteiny
 • zwiększa ochronę antyoksydacyjną w obrębie naczyń krwionośnych
 • pomaga zapobiegać utlenianiu lipidów i cholesterolu we krwi i ścianach tętnic
 • zmniejsza ryzyko tworzenia blaszki miażdżycowej
 • poprzez utrzymanie właściwego  poziomu homocysteiny wpływa korzystnie na zachowanie prawidłowej krzepliwości krwi

Właściwości składników:
 • Synistat® fermentowany czerwony ryż - Fermentowany czerwony ryż jest tradycyjnym produktem spożywczym powszechnym w Chinach i stosowanym w wielu krajach Azji od wieków. Powstaje w wyniku fermentacji ryżu za pomocą wyselekcjonowanych drożdży tzw. „czerwonych drożdży” z gatunku Monascus purpureus. Dzięki zawartości głównego składnika, fitostatyny o nazwie monakolina K, produkt hamuje aktywność enzymu regulującego ilość tworzonego cholesterolu w organizmie i w efekcie obniża poziom frakcji cholesterolu LDL (tzw. złego cholesterolu) oraz cholesterolu całkowitego. Synistat® jest surowcem ekologicznym, w 100% naturalnym, nie zawiera GMO ani alergenów, a jego właściwości, skuteczność i bezpieczeństwo zostały potwierdzone badaniami1,2,3. Wysoką jakość i czystość surowca zapewnia proces produkcji prowadzony w warunkach farmaceutycznych, odbywający się w całości w Wielkiej Brytanii. Kluczowy składnik monakolina K pochodzi w pełni z procesu fermentacji, surowiec nie jest wzmacniany przez dodatek syntetycznej monakoliny (statyny), nie zawiera także szkodliwej dla zdrowia cytryniny. Synistat® posiada aktualny certyfikat ekologiczny wystawiony przez Organic Food Federation (GB-ORG-04).
 • Kaneka Q10™ (koenzym Q10, ubichinon) - Koenzym Q10 jest niezbędny do wytwarzania energii i ochrony antyoksydacyjnej w każdej żywej komórce, zwłaszcza w komórkach mięśni w tym mięśnia sercowego. Stosowanie leków z grupy statyn powoduje znaczne obniżenie poziomu koenzymu Q10 w organizmie i pojawienie się objawów niepożądanych w postaci mialgii (uszkodzenia i bólów mięśni), dlatego osobom w trakcie i po takiej terapii zaleca się jego suplementację. Właściwy poziom koenzymu Q10 regeneruje także witaminę E będącą ważnym antyoksydantem chroniącym tłuszcze m.in. trójglicerydy i cholesterol we krwi przed utlenieniem. Kaneka Q10 ™ jest aktywną biologicznie formą koenzymu Q10 w postaci tzw. all-trans ubichinonu, dzięki czemu jest bio-identyczny z występującym naturalnie w naszym organizmie. Jest surowcem najwyższej  jakości i czystości, otrzymywanym w warunkach farmaceutycznych GMP w Japonii i USA. Badania potwierdzają bezpieczeństwo jego stosowania5, od 30 lat jest używany w znaczących badaniach naukowych i klinicznych w USA (m.in. przez FDA, National Health Institute). Dzięki naturalnej metodzie fermentacji z użyciem drożdży Kaneka Q10™ nie zawiera syntetycznego izomeru „cis”.
 • Astaksantyna - Jest naturalnym barwnikiem z grupy karotenoidów, a jednym z najbogatszych jej źródeł są mikroalgi z gatunku Haematococcus pluvialis. Badania wykazały korzystne działanie astaksantyny w profilaktyce zmian miażdżycowych poprzez zmniejszenie stresu oksydacyjnego, zapobieganie utleniania cholesterolu LDL i lipidów we krwi i ścianach tętnic6,7, podwyższenie poziomu „dobrego” cholesterolu HDL8 oraz obniżenie ciśnienia krwi i poprawę przepływu krwi w naczyniach włosowatych. Astaksantyna wykazuje unikalne właściwości przeciwutleniające, wielokrotnie silniejsze w porównaniu do witaminy E (500 razy), resweratrolu (3000 razy), witaminy C (6000 razy), jednocześnie wspiera działanie ochronne tych naturalnych przeciwutleniaczy i nie wykazuje działania pro-oksydacyjnego. Astaksantyna użyta w preparacie pozyskana jest z czystych hodowli mikroalg prowadzonych przez firmę AstaREAL® w Szwecji oraz USA (procesy chronione patentami).
 • Witamina E - Wspiera ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym, chroni lipidy krwi przed utlenieniem m.in. frakcję cholesterolu LDL, przez co zapobiega powstawaniu blaszki miażdżycowej.
 • Witaminy B6, B12 i kwas foliowy - Zwane są też regulatorami homocysteiny, ponieważ wpływają na jej metabolizm, czyli przemiany w organizmie i pomagają utrzymać jej prawidłowy poziom. Zbyt wysoki poziom homocysteiny, dotąd mało znanego aminokwasu, okazuje się być czynnikiem ryzyka chorób sercowo-naczyniowych, ponieważ nadmiar homocysteiny uszkadza naczynia krwionośne, sprzyja zakrzepom, nasila powstawanie blaszki miażdżycowej, zaburza przepływ krwi w naczyniach, predysponuje do wystąpienia udaru.

Skład:
Składniki: substancja wypełniająca (celuloza), Synistat® (fermentowany czerwony ryż) w tym monakolina K, substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu), mikroalgi Haematococcus pluvialis w tym astaksantyna, octan DL-alfa-tokoferylu, Kaneka Q10™ (koenzym Q10), nośnik (poliwinylopirolidon), przeciwutleniacze (kwas askorbinowy, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego), substancja przeciwzbrylająca (sól sodowa karboksymetylocelulozy), cyjanokobalamina, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, substancje glazurujące (hydroksypropylometyloceluloza, glicerol).

Zawartość składników w zalecanej porcji dziennej - 2 tabletki:
 • Synistat® opatentowany fermentowany czerwony ryż - 666 mg, w tym monakolina K - 10 mg
 • Kaneka Q10™(koenzym Q10) - 30 mg
 • Astaksantyna z mikroalg Haematococcus pluvialis - 2 mg
 • witamina E - 12 mg (100%)*
 • witamina B6 - 1,4 mg (100%)*
 • witamina B12 - 2,5 µg (100%)*
 • kwas foliowy - 200 µg (100%)*
* - procent zalecanego dziennego spożycia -ZDS
Preparat nie zawiera glutenu, pszenicy, soi, laktozy i składników mlecznych.

Sposób użycia i dawkowanie:
Zalecana dzienna porcja niezbędna do uzyskania korzystnego działania: 2 tabletki dziennie, najlepiej wieczorem. Tabletki zaleca się połykać w całości popijając wodą.

Ostrzeżenia:
Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym pod względem odżywczym i nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Produkt przyjmować pod nadzorem lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Preparat nie może być stosowany przez dzieci, kobiety w ciąży i matki karmiące oraz osoby w wieku poniżej 20 lat. Osoby z cukrzycą, chorobami wątroby powinny skonsultować się z lekarzem. Nie łączyć preparatu z sokiem grejpfrutowym, alkoholem, innymi statynami. Zaleca się również ostrożność i konsultację z lekarzem w przypadku występowania chorób nerek, chorób mięśni (miopatii), cholestazy (utrudniony odpływ żółci) i przed zastosowaniem doustnych leków przeciwgrzybiczych, antybiotyków z grupy makrolidów oraz leków rozrzedzających krew (warfaryna, acenokumarol).

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera 60 tabletek.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.99 2 5 0
średnia ocena: 4.99
Manda
polecam na problemy z cholesterolem.. stosuję już od dłuższego czasu co w połączeniu z lepszą dietą daje dobre rezultaty
Amadeusz
Cenię sobie ten suplement na cholesterol jak żaden inny. Świetnie pomógł mi w poprawie wyników na następnym badaniu. Polecam wszystkim ceniącym dobre suplementy.
oceń:
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

DOSTAWAod 8 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNE za 59 zł
4.000PRODUKTÓW