poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 pln ; ; dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 6 pln, do darmowej brakuje 300 pln
do zapłaty 0 pln

Zdrowie intymne

(78)

Zdrowie intymne w aptece internetowej

Układ rozrodczy jest oczywiście jednym z najważniejszych układów kobiet i synonimem kobiecości. Skoro tak nie sposób przejść obojętnie wobec tego, że trzeba o niego w odpowiedni sposób dbać. Na szczęście obecnie nie jest to zadanie trudne, ponieważ o zdrowie intymne dbać jest znacznie łatwiej, aniżeli miało to miejsce wcześniej. Jak więc to robić i czy należy tu sięgać po jakieś specjalistyczne środki?

Profilaktyka

Chorobom o wiele lepiej jest zapobiegać aniżeli je leczyć. Nie inaczej jest również i w tym przypadku. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, jak dbać o swój układ moczowo-płciowy. Przede wszystkim pamiętać trzeba tutaj o tym, aby utrzymywać niskie pH pochwy. Chroni ono bowiem przed wszelkimi grzybami i bakteriami. Warto sięgać w tym celu po korzystne dla tego układu bakterie oraz metabolity Lactobacillus, które regulują równowagę mikrobiologiczną pochwy. Nie oznacza to jednak, że każdy specyfik dostępny w aptece będzie równie skuteczny. Tym bardziej obecnie, kiedy to ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Powinny to być więc probiotyki zawierające w sobie szczepy bakterii wyizolowane z konkretnej populacji. Najlepiej w ochronie układu moczowo-płciowego wypadają właśnie bakterie z rodzaju Lactobacillus, należące do gatunków plantarum, fermentum oraz grupy acidophilus. Wspomnieć tu można choćby o bakterii Lactobacillus gasseri, jednak wszystkie powyższe odbudowują florę bakteryjną pochwy, zwalczając jednocześnie grzyby oraz bakterie wywołujące infekcje intymne. Dzięki nim skutecznie zabezpieczyć się można przed grzybicą pochwy, jej otarciem czy zwiększyć ochronę przed chorobami wenerycznymi.

Różne formy

Nie bez znaczenia jest fakt, że obecnie znajdujące się w aptekach probiotyki służące ochronie układu moczowo-płciowego i utrzymaniu zdrowia intymnego mają różne formy. Wyróżnia się tu bowiem nie tylko probiotyki doustne, ale także czopki dopochwowe czy żele intymne. Sama forma zastosowania takich preparatów jest mniej ważna, choć najefektywniejsze i najszybciej działające są dwie ostatnie, a więc nanoszone bezpośrednio na miejsca intymne żele czy umieszczane w pochwie czopki. Do takich środków zaliczymy między innymi Hexagyn, który regeneruję błonę śluzową pochwy oraz odbudowuje jej mikroflorę. Z kolei Hexatiab zapobiega rozwojowi i nawrotom infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Biorąc z kolei pod uwagę produkty w formie żelu, polecić można działający poślizgowo i nawilżająco Mucovagin. Grzybicę skóry oraz błon śluzowych okolic intymnych wyleczyć można natomiast, stosując krem Clotrimazolum. Jak więc doskonale widzimy produktów, które służą ochronie przed infekcjami i zakażeniami miejsc intymnych, w aptekach nie brakuje. Dzięki temu kobieta powinna znaleźć coś w sam raz dla siebie, wybierając optymalną ich formę. Co ważniejsze większość z nich dostępnych jest bez recepty i do nabycia w naszej aptece bez recepty.
DOSTAWAod 6 zł
WYSYŁKAW CIĄGU 24h
WYSYŁKIZAGRANICZNEzawsze 59 zł
4.000PRODUKTÓW