poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

anemia

(35 produktów)

Apteka online oferuje leki, suplementy oraz produkty spożywcze działające wspomagająco w anemii.

Anemia zwana również niedokrwistością ma wiele odmian, przez co wielokrotnie jest mylona z innymi chorobami. Jej efektem mogą być natomiast często zupełnie niełączone z nią zachowania od nieuzasadnionej złości po problemy z koncentracją. Ten stan chorobowy najczęściej jest spowodowany niedoborem żelaza. Wiąże się on ze spadkiem poziomu hemoglobiny, a więc erytrocytów zwanych także czerwonymi krwinkami. Poza anemią związaną ze spadkiem żelaza wyróżniamy jeszcze anemię hemolityczną spowodowaną rozpadem czerwonych krwinek, megaloblastyczną, którą powoduje zwiększona objętość erytrocytów oraz aplastyczną. Ta spowodowana jest spadkiem poziomu wszystkich rodzajów krwinek, co wynika z zaniku szpiku kostnego. Jeśli przeczuwacie, że dotknęła Was anemia, test połączony z wywiadem klinicznym będzie mógł to potwierdzić. Niezbędne będą tutaj również badania morfologii krwi. Co istotne niedokrwistość w łatwy sposób można wyleczyć. Niezbędne będzie tu jednak profesjonalne podejście i odpowiednie leki, których suplementacja zostanie uzgodniona z lekarzem prowadzącym.

Anemia z niedoboru żelaza

Najczęstszy rodzaj anemii spowodowanej niedoborem żelaza objawia się w postaci spadku temperatury ciała, zimnych potów, wstrząsu hipowolemicznego, zaburzeń świadomości, zaburzeń w oddawaniu moczu czy utraty przytomności. Osoby zmagające się z tym stanem często są również rozdrażnione oraz narzekają na brak koncentracji. Leczenie tego rodzaju anemii polega na uzupełnieniu w organizmie zasobów żelaza, co następuje przez suplementację właściwego leku lub przy cięższym stanie podanie zastrzyków. Dąży się również do zmian w diecie pacjenta i ukierunkowuje go na pokarmy zawierające w sobie właśnie żelazo, a więc na przykład czerwone mięso, warzywa strączkowe, suszone śliwki czy figi. Poza tym do zadań lekarza należy znalezienie samej przyczyny utraty żelaza.

Anemia megaloblastyczna

Ten rodzaj anemii powiązany jest ściśle z niedoborem witaminy B12. Dlaczego powoduje on megaloblastyczną anemię? B12 wspólnie z kwasem foliowym łączą bowiem nici DNA. Kiedy ten proces zostaje natomiast zaburzony, dochodzi do nieprawidłowego wzrostu i niedoboru erytrocytów, które dodatkowo mają również nienaturalnie dużą postać. Objawia się ona mrowieniem rąk i stóp, drętwieniem, zaburzeniami czucia i równowagi, osłabieniem wzroku, przebarwieniem skóry czy powiększeniem wątroby i śledziony. Leczenie polega z kolei na wyrównaniu poziomu witaminy B12 i kwasu foliowego przez zastrzyki (B12) lub dietę i preparaty zawierające kwas foliowy. Przy wczesnym rozpoznaniu dwóch powyższych rodzajów anemii szanse wyleczenia są spore. Pamiętać jednak trzeba, że jest to choroba groźna, która nieleczona może powodować w organizmie spustoszenie. Leczenie innych form anemii odbywa się przez stosowanie glikokortykosterydów o działaniu immunosupresyjnym (anemia hemolityczna) oraz przeszczep szpiku kostnego, antybiotyk, leki przeciwgrzybicze, przetaczanie płytek (anemia aplastyczna).
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW