poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

peeling kosmetyki do ciała

(7 produktów)

Peelingi złuszczające naskórek do ciała

Peelingi to preparaty złuszczające wierzchnią warstwę naskórka. Oczyszczają skórę z zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia, stymulując do wytwarzania nowych komórek. Ich zastosowanie sprawia, że nasza cera lub ciało stają się wizualnie zdrowsze i nabierają jednolitego kolorytu, zaś w dotyku są wyraźnie gładsze. W aptekach dostępnych jest mnóstwo produktów peelingujących, jak zatem odróżnić je od siebie? Podstawowy podział zakłada rozróżnienie na peelingi enzymatyczne oraz mechaniczne.

Peelingi enzymatyczne do ciała

Peelingi enzymatyczne to takie, które stosujemy do cery - nakładamy je na twarz i w zależności od zaleceń producenta trzymamy od kilku do kilkunastu minut. W tym czasie zanieczyszczenia są delikatnie rozpuszczane, zaś po upływie określonego czasu preparat zmywamy wodą. Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się u osób posiadających wrażliwą, skłonną do podrażnień cerę - brak potencjalnie drażniących drobinek sprawia, że cały proces złuszczania jest prosty i bezbolesny. Jeśli szczególnie zależy nam na działaniu odmładzającym, warto poszukać stacjonarnie czy w aptece online produktu zawierającego w składzie kwasy - dzięki nim efekt rozjaśnienia i zrewitalizowania cery jest jeszcze intensywniejszy. Należy jednak pamiętać, że tego typu preparaty możemy stosować wyłącznie jesienią lub wczesną wiosną, ponieważ kwasy uwrażliwiają skórę na potencjalnie drażniące czynniki, takie jak promieniowanie UV czy mróz. Stosowanie ich latem może skutkować przebarwieniami, lepiej więc tego unikać!

Peelingi mechaniczne do ciała

Peelingi mechaniczne znajdują zastosowanie zarówno do cery, jak i do całego ciała. Zawierają w sobie małe drobinki, które odpowiadają za efekt złuszczający - produkt nanosimy na skórę, a następnie ją masujemy. W aptekach mamy do wyboru peelingi drobnoziarniste (do twarzy) oraz gruboziarniste (do twarzy lub ciała) - różnią się one intensywnością działania. Peelingi drobnoziarniste będą lepszym wyborem w przypadku wrażliwszej cery, u której jednak z jakichś powodów peelingi enzymatyczne się nie sprawdziły. Małe drobinki złuszczające są dość delikatne w działaniu, zatem również osoba, która nigdy w życiu peelingów nie używała, może swoją przygodę z tymi kosmetykami zacząć właśnie od tego typu produktu. Peelingi gruboziarniste są dobrym wyborem w przypadku cery tłustej czy mieszanej, z wyraźnie rozszerzonymi porami, należy jednak pamiętać, że nie używamy ich na cerę trądzikową lub z wypryskami, gdyż efekt będzie odwrotny do zamierzonego - zmiany skórne się zaognią, a stan zapalny może przenieść się na inne części twarzy. Jeśli chodzi o peelingi stosowane na ciało, wybór staje się prostszy, gdyż większość produktów sprzedawanych w aptece online to peelingi gruboziarniste. Wiele z nich ma dodatkowo za zadanie oczyszczać skórę, mamy więc do czynienia z produktem 2 w 1. Inne zaś stosujemy po wcześniejszym umyciu ciała, np. żelem pod prysznic.

Peelingi do ciała w aptece internetowej

Apteki internetowe posiadają bogaty wybór produktów peelingujących, lecz kluczowym kryterium wyboru powinien być rodzaj naszej cery. W przypadku cery suchej, skłonnej do podrażnień najlepszy będzie peeling enzymatyczny, podobnie jeśli chodzi o cerę naczynkową, skłonną do rumienia. Generalnie zasada jest taka, że im wrażliwsza skóra, tym delikatniejszy powinien być peeling i lepiej rozpocząć od preparatów enzymatycznych lub drobnoziarnistych, niż później cierpieć z powodu podrażnień. Cery tłuste i mieszane mają szansę polubić się bardziej z peelingami gruboziarnistymi, ponieważ potrzebują one mocniejszego efektu oczyszczającego. Cery trądzikowe lub skłonne do wyprysków najlepiej trzymać z dala od wszelkich złuszczających drobinek i poprzestać na produktach enzymatycznych, które będą delikatniejsze oraz nie spowodują spotęgowania stanu zapalnego. Częstotliwość stosowania peelingów to kwestia indywidualna, jednak również powinna być dostosowana do typu cery lub skóry. Im bardziej są one wrażliwe, tym rzadziej peelingi powinny być stosowane - w przypadku cery suchej i nadreaktywnej nawet 2 razy w miesiącu, jeśli zaś chodzi o cerę tłustą i mieszaną 2 razy w tygodniu. W przypadku peelingów stosowanych na całe ciało zaleca się stosowanie ich 2-3 razy w tygodniu. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w kwestii doboru czy stosowaniu peelingów, zawsze możemy zwrócić się do personelu apteki o pomoc. Peelingi to niewątpliwie świetne rozwiązanie niezależnie od wieku, przynoszące szereg korzyści. Dzięki nim ujścia gruczołów łojowych są odblokowane, cera mniej podatna na powstawanie zaskórników, a pory zwężone. Ponadto dobrze oczyszczona skóra znacznie lepiej reaguje na przyjęcie kremów czy balsamów, w efekcie czego jest bardziej odżywiona i nawilżona. Peeling to również produkt obowiązkowy do zastosowania przed użyciem samoopalacza - dzięki niemu uzyskana opalenizna jest bardziej równomierna i trwalsza. Jeśli cierpisz z powodu poszarzałej, zmęczonej cery, regularne stosowanie peelingu może zdziałać cuda!
 
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW