poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kosmetyki dla kobiet 20-30 lat

(24 produkty)

Kosmetyki pielęgnacyjne dla kobiet w wieku 20-30 lat

Twoja skóra to inwestycja z wysoką stopą zwrotu. Gdy za młodu dostarczysz jej krem z filtrem UV, ekologiczną żywność, aktywność ruchową oraz właściwą pielęgnację, po latach będziesz cieszyć się zdrową oraz piękną cerą. Starzenie się skóry to nieunikniony mechanizm, jaki na określonym etapie życia dotyka każdego z nas. Mogłoby się wydawać, iż jest to problem kobiet oraz mężczyzn po 40 roku życia, jednakże w rzeczywistości zaczyna się on niewątpliwie wcześniej ‒ ok. 20 roku życia. Niestety w tak młodym wieku wielokrotnie nam się wydaje, iż to za wcześnie, aby zacząć aktywnie działającą pielęgnację skóry. Czemu tak istotne jest to, aby jak najwcześniej zatroszczyć się o zdrowie oraz wygląd naszej skóry?

Co się dzieje ze skórą 20-latki?

Mniej więcej w okolicy 20 roku życia występujące w naszej skórze mechanizmy regeneracji komórkowej sukcesywnie spowalniają. Skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa na oddziaływanie szkodliwych elementów zewnętrznych, takich jak zakażenia i promieniowanie ultrafioletowe. Sukcesywnie spada także zawartość kolagenu znajdującego się w jej obszarze, jaki odpowiada za jej sprężystość. W związku z powyższym, blisko 30 roku życia na powierzchni cery widoczne są już pierwsze, następujące symptomy fotostarzenia się, więc niewielkie linijne zmarszczki, powiększone naczynka, przebarwienia, i również spadek sprężystości. To właśnie dlatego 20 rok życia to doskonały czas na rozpoczęcie spokojnej terapii typu „anti-age”. Tego typu oddziaływanie ma na celu opóźnienie starzenia i zapewnienie skórze estetycznego wyglądu na długi czas.

Krem do twarzy 20+

Czy dwudziestolatki powinny zastanawiać się nad upływającym czasem? Okazuje się, iż jak najbardziej. Pomiędzy 20. a 30. rokiem życia zaczynają spowalniać mechanizmy regeneracji komórkowej występujące w skórze, spada produkcja kolagenu, i tym samym skóra zaczyna się robić bardziej wrażliwa na niebezpieczne oddziaływanie światła ultrafioletowego oraz zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Doprowadza to do tego, iż blisko 30-tki pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, pogarsza się sprężystość skóry. Nie trzeba na to czekać. Wedle fachowców lepiej zapobiegać, aniżeli leczyć. Aby opóźnić tenże mechanizm, należałoby sięgać po kosmetyki 20+. Zawierają one substancje usuwające wolne rodniki, jakie penetrują skórę (właśnie pod wpływem np. promieniowania UV) oraz doprowadzają do zniszczeń zamkniętych w niej ceramidów, komórek, enzymów i włókien kolagenowych oraz elastynowych. Te substancje to np. witamina C oraz witamina E, karotenoidy, flawonoidy. W kosmetykach 20+ znajdują się również filtry przeciwsłoneczne, jakie zapobiegają powstaniu zmarszczek i kwasy owocowe, jakie dbają o właściwe nawilżenie skóry. Tuż po 20-tce możemy mieć także kłopoty z trądzikiem, więc kremy 20+ wielokrotnie zawierają również cynk oraz kwas salicylowy, jakie działają oczyszczająco oraz zmniejszają łojotok.

Jak powinna wyglądać profilaktyka „anti-aging” skóry w młodym wieku?

Zasadniczą przyczyną starzenia się naszej skóry jest światło UV. Zarówno słoneczne, jak również to wydawane w solariach. Odpowiada ono za ok. 80% symptomów występujących w obszarze naszej twarzy, tj. zmarszczek, przebarwień, i również utratę sprężystości oraz jędrności. Większość dziewcząt oraz młodych mężczyzn zakłada, iż kosmetyki anti-age należy zacząć stosować właśnie wówczas, kiedy na powierzchni skóry pojawią się niewielkie linijne zmarszczki. Jednakże celem terapii przeciwzmarszczkowej przy wykorzystaniu tychże kosmetyków jest zahamowanie postępujących mechanizmów starzenia się skóry. Znaczy to, iż za pomocą tychże środków możemy przeciwdziałać powstaniu zmarszczek, lecz nie możemy zredukować tychże występujących. Jednym z istotniejszych czynników pielęgnacji skóry jest jej właściwe przygotowanie przed aplikacją kosmetyków aktywnych. W tym celu można zastosować kremy bądź żele do oczyszczania z wodą, płyny micelarne, mleczka kosmetyczne oraz toniki. Ważną funkcję odgrywa także wykonywanie peelingów 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu skóra będzie delikatna, natomiast składniki aktywne będą lepiej penetrować powierzchnie naskórka.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW