poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

łupież leki i szampony

(42 produkty)

Kosmetyki zwalczające łupież, szampony przeciwłupieżowe

Czym jest łupież? Łupież tworzy się w momencie nadmiernego podziału (proliferacji) naskórka, co prowadzi do złuszczania rogowej jego warstwy gładkiej lub owłosionej skóry głowy. Pojawia się przy tym mniejszy bądź większy problem łojotoku. Łojotok jest konsekwencją nadmiernej aktywności gruczołów łojowych na skórze głowy - wzmożonego wydzielania łoju. W łupieżu pojawia się stan zapalny. Problemowi łupieżu towarzyszy też zwykle nadmierne wypadanie włosów. Niezdrowa skóra głowy sprawia, że chorują również włosy, stają się osłabione i podatne na łamliwość. Wypadanie włosów u osób borykających się z chorobą łupieżu wywołują także mechaniczne urazy, powstałe w wyniku drapania skóry dotkniętej świądem. Swędzenie skóry głowy to częsty, a nawet pierwszy objaw łupieżu. Białe kawałki martwego naskórka na skórze głowy, włosach, ramionach i ubraniach to powszechny problem również natury estetycznej. Ta choroba skóry, która może dotykać osoby w różnym wieku. W Polsce schorzenie to określane bywa jako sezonowe, gdyż najczęściej zmagają się z nim osoby w okresie zimowym, wyraźnie mniejsze zachorowanie odnotowuje się zaś w porze letniej. Podstawowe objawy łupieżu: złuszczające się płatki rogowej warstwy naskórka, swędząca skóra głowy, zaczerwienienie, sucha skóra głowy, skutkująca nadmiernym jej przetłuszczaniem się.
 

Co wywołuje łupież?

Od wielu lat uznaje się, iż odpowiedzialne za powstawanie łupieżu są drożdżaki z gatunku Malassezia furfur (Pityrosporum ovale), Malassezia globosa i Malassezia sympodialis, które standardowo bytują na skórze głowy. Stan chorobowy ma miejsce w momencie, gdy nastąpi gwałtowni wzrost populacji tych wymienionych gatunków. Mnożenie tych grzybów mogą powodować różne, może niektóre z pozoru błahe bodźce. Jako przyczyny łupieżu najczęściej wymienia się: niski poziom wilgotności w pomieszczeniach - problemem jest przebywanie w suchych pomieszczeniach, dlatego choroba rodzi się bądź nasila zimą, kiedy to ogrzewanie wysusza powietrze, zbyt zimny klimat - chłodne powietrze także nie służy skórze głowy, nadmierne przesuszanie skóry głowy, np. podczas suszenia włosów suszarką, stosowanie niewłaściwych kosmetyków - w szczególności może to dotyczyć produktów do koloryzacji, które mają zwykle długi czasowo kontakt ze skórą głowy, ale także nakładanych żeli i lakierów do włosów, skłonności genetyczne - jeśli nasi rodzice borykają się z problemem łupieżu, z większym prawdopodobieństwem pojawi się on i u nas, zbyt rzadkie mycie włosów, niedokładne spłukiwanie włosów z nakładanych podczas mycia kosmetyków, zaburzenia hormonalne, inne choroby, np. łojotokowe zapalenie skóry głowy, stres, niewystarczające nawilżenie skóry głowy, ogólne osłabienie organizmu, zła dieta - zwykle uboga w produkty zawierające witaminę B6, a także nadmierne spożywanie cukrów.
 

Kosmetyki zwalczające łupież

Na rynku dostępne są różne specyfiki zwalczające problem łupieżu. Najpowszechniejsze wśród nich są szampony przeciwłupieżowe, ale do popularnych należą również: odżywki, wcierki, mgiełki do spryskiwania skóry głowy. Skuteczne kosmetyki przeciwłupieżowe zwalczają odpowiedzialne za łupież komórki grzybów. W leczenie łupieżu wskazane są kosmetyki o działaniu antygrzybicznym. Kosmetyki przeciwłupieżowe często zawierają cyklopiroksolaminę, ketokonazol bądź roztwór siarczku selenu - substancje o udokumentowanej działalności przeciwłupieżowej. Wśród składników naturalnych mających zbawienny wpływ na leczenie łupieżu mają przede wszystkim olej tymiankowy, olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z wierzbiny. Kosmetyki do kuracji przeciwłupieżowej, oprócz działalności zwalczającej grzyby, powinny być delikatne, ale zarazem dokładnie oczyszczające. Istotne jest także nawilżenie skóry oraz minimalizowanie łojotoku. Kosmetyki na łupież warto stosować zgodnie z zaleceniami, gdyż tylko takie stosowanie może dać nam gwarancję na pozbycie się problemu i jego nie nawracanie. Osoby mające tendencję do łupieżu powinny szczególnie zadbać o pielęgnację i profilaktykę. Kosmetyki przeciwłupieżowe sprawdzają się w kuracji, ale także zapobiegają nawrotom łupieżu. Stosowanie kosmetyków poprawi nie tylko stan naszej skóry, ale także nasz komfort psychiczny.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW