poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kosmetyki dla młodzieży w wieku 13-19 lat

(44 produkty)

Kosmetyki dla dzieci i młodzieży 13-19 lat

Skóra człowieka zmienia się wraz z upływem czasu. Oznacza to, że na różnych etapach naszego życia ma ona inne wymagania, a co za tym idzie potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji i ochrony. Szczególnie wymagająca, a często i wysoce problematyczna, jest skóra młodych osób, które znajdują się w wieku dojrzewania. Burza hormonów i inne zachodzące w organizmie w tym okresie procesy sprawiają, że cera nierzadko obfituje w zaskórniki lub co gorsza, liczne stany zapalne. Aby do tego nie dopuścić konieczne jest zadbanie o jej stan odpowiednio wcześnie, zanim jeszcze wystąpią omawiane problemy. Nasza apteka to miejsce, w którym odnajdą Państwo wszelkiego rodzaju kosmetyki przeznaczone dla dzieci i nastolatków między trzynastym a dziewiętnastym rokiem życia.
Na pomoc cerze trądzikowej
Cera trądzikowa to prawdziwe utrapienie podczas dojrzewania. Nasza apteka internetowa zawiera szeroki asortyment produktów, które mogą okazać się w tym okresie nieocenioną pomocą w walce z problemami skórnymi. U nas odnajdą Państwo między innymi emulsje, kremy, leki i żele przeciwtrądzikowe czy maski.

Oczyszczanie to podstawa

Cera trądzikowa wymaga szczególnej ochrony przed bakteriami i wirusami, ponieważ jest na ich działanie wyjątkowo podatna. Z tego względu jednym z najistotniejszych kroków w codziennej pielęgnacji jest jej dokładne oczyszczenie. Apteki internetowe posiadają w swoich ofertach wiele przeznaczonych do tego celu produktów, na które warto zwrócić uwagę. Który z nich najlepiej więc wybrać? Przede wszystkim taki, który dedykowany jest do cery młodej. Tylko on spełni jej wymagania i odpowiednio ją zabezpieczy. Dobrze dobrany kosmetyk powinien właściwie oczyszczać skórę, ale jednocześnie nie przesuszać jej. Warto zwrócić również uwagę na to, czy produkt ma właściwości ograniczające łojotok. Nadmiar sebum to charakterystyczna cecha młodej cery trądzikowej. Jest on głównym sprawcą zaskórników i wyprysków. Dlatego tak ważne jest dobranie takiego kosmetyku, który skutecznie ograniczy przetłuszczanie się skóry. Nastoletnia cera ma również skłonności do podrażnień i zaczerwieniem. Warto więc wybierać kosmetyki o łagodnym działaniu, które pomogą rozwiązać problemy z cerą, a nie jeszcze bardziej je zaognią. Dobrze jest zwrócić również uwagę na formę kosmetyku. Dzieci i nastolatki dużo chętniej sięgają po produkty, których przyjemnie im się używa. Nie jest więc kwestią bez znaczenia, czy zdecydujemy się na kosmetyk w żelu czy piance.
Walka na wielu polach
Dbanie o młodą cerę to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni krem, aby problem się nie pojawił, a ten z którym już się zmagamy, zniknął. Konieczne jest działanie wielokierunkowe. Poza doborem właściwych kosmetyków warto również zwrócić uwagę na stosowaną dietę i codzienną aktywność fizyczną. Nie bez znaczenia jest także stopień nawodnienia organizmu. Każdego dnia należy wypijać odpowiednią ilość płynów, która powinna być dostosowana między innymi do trybu życia czy wagi ciała. A jeśli mimo to problem z trądzikiem będzie się nasilał, wizyta u specjalisty może okazać się koniecznością. Dermatolog dokładnie obejrzy skórę pacjenta, przeprowadzi stosowny wywiad i zaleci ewentualne badania, a następnie dobierze odpowiednią pielęgnację lub leczenie. Apteka online to miejsce, w którym odnajdą Państwo nie tylko kosmetyki, ale również zalecane przez specjalistów leki.
Na koniec coś o kremach
Nawilżenie do podstawowy krok w pielęgnacji cery w każdym wieku. Dlatego nie można pomijać go również w wieku dorastania. Młoda skóra nie wymaga jednak produktu o tak silnie działających składnikach, jak cera osoby dorosłej. w przypadku nastolatków warto postawić na kosmetyki z wyciągiem z ziół, które mają lekką, niezapychającą porów konsystencję. Jeżeli mamy do czynienia z cerą skłonną do przetłuszczania się, to dobrze, jeśli produkt będzie też delikatnie matujący. Ważne, aby krem posiadał również ochronę przeciwsłoneczną. Z tej zaś warto korzystać nie tylko latem, kiedy słońce oddziałuje na nas najsilniej, ale przez cały rok.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW