poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kosmetyki dla kobiet w wieku 60+

(9 produktów)

Kosmetyki dla kobiet w wieku 60+

Skóra po 60. roku życia jest mało ukrwiona, odżywiona oraz dotleniona. Wymaga więc zdecydowanie więcej troski aniżeli skóra młoda. Pielęgnacja skóry po sześćdziesiątce wymaga połączenia normalnej, codziennej pielęgnacji z zabiegami kosmetycznymi podnoszącymi jej kondycję.

Jaka jest skóra większości 60-latek?

Po 60-tych urodzinach cera w większości wypadków staje się bardziej przesuszona, mniej sprężysta oraz ma więcej przebarwień. Na wygląd skóry dojrzałej oddziałuje mnóstwo elementów – i to zarówno zewnętrznych, jak również wewnętrznych. Mijający czas, spadek poziomu estrogenu, światło UVA oraz UVB i trucizny takie jak dym tytoniowy powodują, iż cera staje się cieńsza, matowa oraz trudniej się stymuluje. Wraz z upływem czasu spowalniają mechanizmy metaboliczne występujące w komórkach. Więc najdoskonalszym sposobem na pielęgnację cery dojrzałej jest bazowanie na metodach wspartych na stymulacji skóry do autoodnowy. Z wiekiem spada również zawartość w skórze elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego. W rezultacie pojawiają się niewielkie zmarszczki mimiczne oraz wyraźnie uwidoczniają głębokie fałdy oraz bruzdy. Jakie pozostałe kłopoty trapią dojrzałą kobietę? Zauważalna staje się siatka naczyń krwionośnych. Zaczerwienienie zwiększają ponadto uderzenia ciepła, a taki rumień wielokrotnie się utrwala. Po 60. roku życia nierozerwalnie zmienia się rozmieszczenie tkanki tłuszczowej na ciele. Na twarzy skutkuje to zapadaniem się okolic skroni, policzków oraz dużym podkreśleniem doliny łez. Kompletu zmian dokonuje postępujący z czasem zanik czerwieni wargowej.

Jak pomóc skórze dojrzałej?

Identycznie, jak skomplikowane oraz wielopoziomowe są kłopoty starzejącej się skóry, tak kuracja odmładzająca, jaka ma okazać się efektywna, musi zakładać wszechstronne działania wzmacniające. Więc należałoby postawić na synergię pielęgnacji domowej ze specjalistyczną. Sześćdziesięciolatce z pomocą przyjdą kosmetyki, jakie zawierają substancje odmładzające. 1. Folacyna (kwas foliowy) wesprze w odbudowie komórek skóry, przedłużając ich życie. 2. Kinetyna spowolni starzenie, pobudzając fibroblasty, komórki odpowiadające za produkcję kolagenu oraz elastyny. 3. Proksylan (cukier o budowie podobnej do budowy cukru występującego w skórze) spłyci zmarszczki za sprawą zdolności pochłaniania wody oraz substancji wzmacniających. 4. Środki z retinolem (witamina A) zadziałają całościowo: wygładzą skórę, złagodzą przebarwienia oraz spłycą zmarszczki.

Krem do twarzy 60+

Skóra kobiet dojrzałych jest też bardziej wysuszona oraz cienka, w dodatku teraz starzeje się znacznie szybciej aniżeli wcześniej. Gdy dotychczas nie była dobrze pielęgnowana, właściwie straciła już sprężystość, jest wiotka, i zmarszczki są duże oraz widoczne. Owal twarzy staje się mniej wyraźny ze względu na ograniczenia ilości fibroblastów, których zadaniem jest wytwarzanie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Skóra szybko podlega podrażnieniom, ponieważ jej funkcje naprawcze znacznie zwolniły. Kobiety w tym wieku wielokrotnie także borykają się z przebarwieniami, szczególnie, gdy niegdyś niewystarczająco dbały o ochronę przeciwsłoneczną. Więc 60-latki powinny sięgać po kosmetyki z zawierające koenzym Q10, retinol, kolagen oraz witaminy w znacznie skupionych ilościach. Produkty 60+ zazwyczaj mają właściwości głęboko liftingujące. Poszczególne zawierają wyciąg z algi karmazynowej, jaki napina skórę na twarzy, pozostałe uzupełnione są w ekstrakty, np. szafranowy, z otrębów ryżowych, masło Karite, jakie pobudzają produkcję lipidów.

Zabieg dla pań po 60. roku życia

Cerze dojrzałej przysłużą się przede wszystkim zabiegi nawadniające oraz liftingujące. Na start idealnie sprawdzi się mezoterapia bezigłowa z komórkami macierzystymi, jaka wykonywana systematycznie z dobrze dopasowanym środkiem bogatym w składniki aktywne dojdzie w głąb skóry oraz wyrówna, zredukuje zmarszczki, usprawni jędrność, sprężystość skóry. Jednym z najnowocześniejszych zabiegów, jakie należałoby sprawdzić jest endermologia twarzy. Zabieg można wykorzystywać również na szyję oraz dekolt. Endermologia dotąd znana była jako efektywna kuracja odchudzająca, rzeźbiąca ciało oraz antycellulitowa.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW