poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

płyny do płukania

(15 produktów)
Dbanie o własne zdrowie jest bardzo istotne i powinno być priorytetem dla każdego człowieka. Żeby być zdrowym, koniecznie trzeba się o zdrowie troszczyć. Troska o zdrowie powinna przyjmować różną formę. Pamiętajmy o to, żeby nie pomijać żadnej części naszego ciała. Tylko zdrowe, poszczególne elementy całego ciała spowodują, że będziemy czuć się zdrowi i silni. Pamiętajmy, że jedną z podstawowych spraw, o jaką należy zadbać w ramach dbania o siebie, jest ułożenie odpowiedniej diety. Dobra dieta to klucz do bycia zdrowym. Ważne jest także zapewnienie naszemu organizmowi odpowiednio dużo ruchu. Jak wiadomo sport to zdrowie. Jednak pamiętajmy też, że nawet najmniejsze detale mają wpływ na ogólne zdrowie naszego organizmu. Zęby są bardzo ważnymi elementami organizmu człowieka. Każdy wie, że chore, zaniedbane zęby sprawiają mnóstwo kłopotów. Dlatego ważne jest regularne, profilaktyczne odwiedzanie dentysty. Jednak poza wizytami u dentysty ważna jest także codzienna pielęgnacja zębów, jak i całej jamy ustnej. Oczywiście dbanie o zęby sprowadza się do ich codziennego szczotkowania oraz do korzystania z nici dentystycznej. Warto jednak pamiętać, że nawet najbardziej dokładne szczotkowanie i usuwane resztek za pomocą nici dentystycznej, nie zagwarantuje wyczyszczenia każdego zakamarka jamy ustnej w stu procentach. W zakamarkach naszej jamy ustnej są obszary, które są bardzo trudno dostępne. W takich zakamarkach mogą gnieździć się różnego rodzaju bakterie. Produktem, który jest w stanie pomóc w oczyszczeniu tych zakamarków jest płyn do płukania jamy ustnej.

Płukanie jamy ustnej

W przypadku jamy ustnej ważne będzie jej regularne płukanie. Do płukania jamy ustnej dobrze jest wykorzystywać dobrej jakości płyn. W sklepach znaleźć możemy pełno różnych preparatów, które służą do tego celu, jednak żeby wybrać najlepszy dla siebie płyn, dobrze będzie skontaktować się ze stomatologiem. Bardzo istotny jest skład takiego płynu. Wygląd, jak smak nie mają większego znaczenia. Pamiętajmy, żeby wybierać płyn z takimi składnikami, jakie potrzebują nasze zęby oraz cała jama ustna.
Po co stosować płyn do płukania jamy ustnej?
Utrzymanie higieny jamy ustnej, jak też uchronienie jej od bakterii i innych drobnoustrojów jest ważne dla każdego człowieka. Stosowanie płynów do płukania pomaga właśnie w tym zadaniu. Pamiętajmy jednak, że taki płyn nie jest jakimś cudownym preparatem, który sprawi, że wszelkie zagrożenia i kłopoty z jamą ustną znikną. Płyn taki dołoży jednak swoją cegiełkę w budowaniu zdrowej jamy ustnej, jak i świeżego oddechu. Dobry płyn do płukania jamy ustnej jest w stanie także pomóc w likwidacji osadu nazębnego.  Na pewno nie wolno traktować takiego specyfiku jako alternatywy dla szczotki do zębów.

Kiedy i jak stosować płyn do płukania?

Płyn do płukania jamy ustnej powinien być używany każdorazowo po myciu zębów. Pamiętajmy też, że przed użyciem płynu należy skorzystać z nici dentystycznej. Te trzy zabiegi wykonane w prawidłowej kolejności sprawią, że nasze zęby i jama ustna będą zdrowe. Warto wiedzieć, że istnieją także płyny, które służą do płukania jamy ustnej przed szczotkowaniem zębów. Płyny takie mają za zadanie zmiękczyć osad występujący na zębach, dzięki czemu szczoteczka z łatwością go usunie. Sam proces płukania jamy ustnej nie jest zbyt długi. Płukanie trwać powinno najmniej 30 sekund. Jeżeli chodzi o dawkę płynu, to warto zastosować się do wskazań producenta. Pamiętajmy też, że nie warto rozcieńczać płynu, nawet jeżeli nam nie smakuje. Rozcieńczanie może sprawić, że płukanie nie będzie odpowiednio skuteczne.

Jaki skład mogą mieć płyny?

Płyny do płukania ust mogą mieć różne składy, zależne od producenta. Dość popularnymi składnikami występującymi w tego typu preparatach są na przykład:
- cytrynian sodu – usuwa przebarwienia zębów
- sole potasu – zmniejszają nadwrażliwość zębów
- witamina E – uszczelnia naczynia krwionośne
- związki amoniowe – ma działanie przeciwbakteryjne
- dwuguanidyny – wykazuje działanie przeciwgrybicze i przeciwbakteryjne
Czy są jakieś skutki uboczne?
Generalnie w większości przypadków płyn do płukania jamy ustnej korzystnie wpływa na jej higienę i zdrowie. Jednak pamiętajmy, że płyny takie zawierają alkohol, który może powodować wysuszenie gardła i jamy ustnej. Warto również wiedzieć, że przy zbyt częstym korzystaniu z płynu uszkodzeniu może ulec szkliwo. Pamiętajmy o codziennej higienie jamy ustnej. regularne mycie zębów, stosowanie nici dentystycznej oraz płukanie jamy ustnej zapewni naszym zębom odpowiednio zdrowy stan. Warto dbać o zęby, jak i o całą jamę ustną, gdyż będą one nam służyły przez całe życie.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW