poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

wybielanie zębów

(25 produktów)

Co na wybielanie zębów?

Najczęściej stosowanym środkiem wybielającym zęby jest nadtlenek wodoru albo powstające z niego substancje. Produkty rozkładu nadtlenku wodoru, takie jak rodniki, hydroksyl stanowią aktywną substancję wybielającą. Mają one działanie utleniające barwników w zębie, a tym samym powodują rozjaśnienie poprzez podział tych barwników. Zabieg zazwyczaj prowadzi do znacznego wybielenia zębów, w zależności od wybranej skali barw nawet w kilku etapach. Zasadniczo trzeba rozróżnić między wybielaczem martwym a wybielaczem żywym. Dla optymalnego rozjaśnienia przebarwionych zębów często konieczne jest wielokrotne wprowadzenie środka bielącego uwalniającego nadtlenek wodoru w zębie. W tym celu ząb zostaje otwarty po niewidocznej stronie, następnie wprowadza się wybielacz i zamyka się go ponownie, jednocześnie wprowadzając wypełnienie.

Jak długo działa wybielanie zębów?

Bardzo przebarwione zęby można ratować przy pomocy indywidualnie spreparowanych szyn, do których zostanie wprowadzony środek wybielający pod postacią żelu. Pacjent nosi tę szynę w ciągu dnia o określonych porach. Leczenie nie powinno trwać dłużej niż cztery do sześciu tygodni i powinno być monitorowane przez lekarza w regularnych odstępach czasu. Inną metodą jest tzw. ,,in office bleaching". Dentysta używa wtedy silnie skoncentrowanego wybielacza. Środek wybielający jest nakładany bezpośrednio na powierzchnię zęba po uprzednim zabezpieczeniu dziąseł za pomocą gumowych mankietów lub uszczelniaczy, gdzie pozostaje pod kontrolą dentysty przez pewien czas zgodnie z instrukcją użytkowania. Następnie jest on dokładnie usuwany, a dentysta może od razu skontrolować rezultat wybielania. Jeśli to konieczne, leczenie zostanie powtórzone po kilku dniach w zależności od pożądanego efektu. Wszystkie te metody chociaż początkowo skutkują, po kilku latach wymagają powtórzenia w wyniku powrotu przebarwienia. Jednak terapia wybielająca może również powodować działania niepożądane pod postacią nadwrażliwości i prawdopodobnie nieznacznego zmniejszenia twardości powierzchniowej twardej tkanki zęba. Środek wybielający może ponadto podrażnić błonę śluzową. W związku z tym dentysta musi wykonać zabiegi wybielające preparatami w stężeniu 0,1% nadtlenku wodoru za każdym razem lub pacjent zostanie szczegółowo zaznajomiony z instrukcją stosowania tych preparatów w domu. Zgodnie z wytycznymi UE produkty wybielające o stężeniu powyżej 0,1% wymagają aplikacji dentystycznej. Korzystna jest fluoryzacja powierzchni zęba po zakończonej terapii wybielającej.
Czy wybielacz jest niebezpieczny dla szkliwa lub dziąseł?
Podążając zgodnie z wytycznymi, nie należy obawiać się uszkodzenia dziąseł. W terapii wykonywanej w gabinecie stomatologicznym, brzeg zęba jest pokryty gumowymi mankietami lub środkiem izolującym. Pacjenci mogą odczuwać zwiększoną wrażliwość zębów po wybielaniu, ale zwykle można temu zaradzić przy pomocy fluoryzacji. Nie oczekuje się negatywnego wpływu na twardą tkankę zęba zgodnie z aktualną wiedzą naukową, pod warunkiem stosowania się do zaleceń.

Częstotliwość wybielania zębów

Zbyt częste lub zbyt intensywne leczenie może spowodować zmiany w twardej tkance zęba, a nawet wywołać bardzo silną wrażliwość zębów. Zaleca się na podstawie tego, żeby nie stosować wybielania wielokrotnie w ciągu roku.

Kolor zębów a ich zdrowie

Kolor zębów jest bardzo indywidualną sprawą i zależy od budowy i funkcji zębów oraz ich otoczenia. Zmienia się w trakcie życia. Jest to spowodowane zarówno przez naturalne zużycie zewnętrznej warstwy szkliwa, jak i również przez intensywne szczękanie zębami albo w wyniku reakcji kwasów. Ze względu na to leżące głębiej żółtawe warstwy zębiny stają się widoczne. Przebarwienia zębów mogą również wskazywać na próchnicę i na schorzenia nerwu zębowego. Ponadto przebarwienia zębów pojawiają się w wyniku ogólnych zaburzeń zdrowotnych, skłonności dziedzicznych, wczesnego przyjmowania leków w dzieciństwie albo nadmiernego spożycia fluoru. Wszystkie te przyczyny odbarwiają ząb od wewnątrz. Ponadto występują przebarwienia zębów spowodowane złogami na powierzchni zębów. Dzieje się to przede wszystkim przez jedzenie i napoje, ale także przez leki. Zęby mogą przybierać także taki niesatysfakcjonujący kolor niezależenie od schorzeń zębów czy jamy ustnej.

Pasty do zębów dla palaczy

Tzw. pasty do zębów dla palaczy o ponadprzeciętnej zawartości środków czyszczących zwalczają przede wszystkim zewnętrzne przebarwienia zębów, spowodowane przyjmowanymi lekami, napojami lub żywnością. Nie zaleca się regularnego stosowania takich past. Pasty te lub inne wybielające można kupić w tradycyjnych aptekach lub w aptekach internetowych.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW