poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

natłuszczanie kosmetyki

(55 produktów)

Kosmetyki natłuszczające do ciała

Skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji w każdym wieku. Nieważne czy jesteś osobą starsza zmagającą się utratą jędrności skóry i zmarszczkami, czy tez osobą dopiero wchodzącą w dorosłość o skórze -trądzikowej, posiadającej zmiany ropne i wykwity. Najbardziej uniwersalnym problemem skórnym, dotykającym ludzi niezależnie od płci, wieku, miejsca zamieszkania czy stylu życia - jest jej suchość. Problem ten pojawia się szczególnie w przypadku zachorowań na specyficzne choroby skóry takie jak np. atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Objawiają się one występowaniem nadmiernie przesuszonych miejsc w okolicach naskórka, tzw. rybią łuską. Ale suchość skóry to nie tylko stan patologiczny pochodzenia chorobotwórczego, może to być również efekt braku lub złej pielęgnacji (błędne zdiagnozowanie swojego typu skóry i stosowanie kosmetyków przeznaczonych do innego rodzaju np. do cery tłustej, gdy jest się posiadaczką cery suchej i na odwrót), złego stylu życia (papierosy, alkohol, narkotyki, brak snu, zła dieta), zmian klimatycznych (nadejście zimy, silne wiatry, obniżona temperatura, sprzyja wysuszeniu się powierzchownych warstw naskórka), awitaminoza (brak stosowania odpowiednich suplementów diety bogatych w witaminy i uzupełniających niedobory z jedzenia), uwarunkowania genetyczne (naturalne predyspozycje do nadmiernego przesuszania się skóry odziedziczone po rodzicach), dany typ skóry (skóra z naturalnymi skłonnościami do przesuszania się, czyli skóra sucha, jak również skóra wrażliwa oraz miejscowo skóra mieszana, posiadacze skóry tłustej są z reguły zdrowi pod tym względem), wiek (w dojrzalszym wieku mechanizmy odpowiedzialne za odpowiednie nawodnienie skóry, odżywienie jej, regeneracje, pokrycie sebum, czyli inaczej naturalną powłoką ochronną skóry działają dużo gorzej, niż w młodszym), płeć (panowie jako posiadacze skóry "grubszej" od pań są mniej narażeni na wysuszenie się jej), a nawet praca (częste przebywanie w klimatyzowanym pomieszczeniu negatywnie działa na skórę, podobnie jest z pracą na wolnym powietrzu - wiatr i słońce wysuszają ją).

Mam suchą skórę - co zrobić?

Przede wszystkim zalecane jest odwiedzić miejscową aptekę, lub jeśli w Twoim miejscu zamieszkania nie ma takowej, skorzystać z usług apteki internetowej, inaczej apteki online. Znajdziesz tam wiele kosmetyków, dermokosmetyków jak i suplementów diety skutecznych w walce z nadmiernym przesuszaniem się skóry. Z tego rodzaju problemem najlepiej poradzą sobie kosmetyki na bazie oleju, tworzących warstwę okluzyjną na skórze (czyli taki "płaszcz" chroniący skórę przed utratą znajdującej się w niej wody, utrzymujący jej stałe nawilżenie) oraz natłuszczającym ją. W efekcie stosowania takiego olejku skóra zostaje nawilżona, powstałe na wskutek wysuszenia ubytki w powłoce skórnej zostają wypełnione, skóra regeneruje się, jest odżywiona, utrzymuje się odpowiedni stopień nawilżenia skóry. Każda apteka oferuje różny asortyment takich olejków, oliwek do ciała czy też emulsji i serum. Mogą one być przeznaczone do skóry suchej dojrzalej lub dla klientów w młodszym wieku, do skóry suchej lub bardzo suchej, jak również wrażliwej, podatnej na możliwe zawarte alergeny w produkcie. Olejki arganowe, z nasion roślin, awokado, kokosowe są szczególnie zalecane dla posiadaczy skóry suchej. Znajdziesz je w każdej aptece internetowej jak również w ofercie powinna mieć ją apteka stacjonarna w Twoim mieście.

Zastosowanie kosmetyków natłuszczających

Jeśli czujesz dyskomfort z powodu Twojej skóry, pojawiają się delikatne ranki, otarcia, skóra utraciła swa naturalną jędrność, jest szorstka w dotyku, wyraźnie wysuszona, zalecana jest pielęgnacja skóry poprzez zastosowanie na niej kosmetyków natłuszczających. Szeroki wachlarz asortymentu takich kosmetyków znajdziesz w każdej aptece online oraz aptece stacjonarnej. Zaleca się stosowanie ich tuż po kąpieli lub po oczyszczeniu twarzy kosmetykami służącymi do demakijażu, w zależności od miejsca występowania zmian skórnych na ciele. Wystarczy nałożyć grubą warstwę kosmetyku i okrężnymi ruchami wmasowywać je w skórę aż do wchłonięcia,a potem pozostawić by tworzyły warstwę okluzyjną i ochronną na ciele. Zastosowanie takich kosmetyków zaleca się również w przypadku braku występowania wyraźnych zmian skórnych spowodowanych nadmiernym przesuszaniem się skóry - w celu wspomagania skóry w zachowaniu odpowiedniego stopnia jej nawilżenia i dobrej kondycji, zapobiegania zbyt szybkiego starzenia się skóry oraz zachowania jej zdrowego wyglądu, miękkości, elastyczności i odżywienia.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW