poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

cellulit kosmetyki

(13 produktów)

Kosmetyki na cellulit – jak skutecznie poprawić wygląd skóry ?

Wiele Pań marzy o pozbyciu się tzw „pomarańczowej skórki”, najczęściej pojawiającej się w okolicach piersi, brzucha oraz ud, jednak niewiele z nich robi to właściwie.  Kobiety znaczniej bardziej niż mężczyźni dotknięte są powstawaniem nieestetycznych grudek. Niestety, walka z cellulitem jest zarówno trudna jak i dość powolna. Należy przede wszystkim pamiętać o prowadzeniu zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. W przypadku diety powinno się unikać dużej ilości soli w posiłkach. Skuteczną dietą w walce z cellulitem jest dieta niskotłuszczowa.  Dodatkowym wsparciem w tej walce są odpowiednio dobrane kosmetyki, które przede wszystkim muszą w efektywny sposób działać na skórę jak i warstwy podskórne.

Jakich substancji szukać w składzie skutecznego preparatu antycellulitowego?

Kosmetyki antycellulitowe takie jak kremy, żele bądź sera antycellulitowe w głównej mierze powinny poprawiać metabolizm skóry jak i powodować przyspieszenie krążenia. Dodatkowo powinny one wpływać na poprawę elastyczności skóry oraz jej ujędrnienie. Należy zwracać uwagę na preparaty, które w przeważającym składzie posiadają naturalne składniki aktywne. Ich funkcje to przede wszystkim:
- rozbijanie tłuszczów;
- oczyszczanie organizmu z toksyn;
- przyspieszanie krążenia oraz wzmacnianie układu krwionośnego.
Cellulilt jest niczym innym jak nierównomiernym zbieraniem się tkanki tłuszczowej pod skórą. Ich niespójne położenie powoduje powstawanie pustych przestrzeni między komórkami, co wpływa na niekorzystny wygląd naszej skóry. Dlatego tak ważne jest, aby kosmetyki na cellulit w swoim składzie zawierały substancje przyspieszające proces lipozy – np. kofeinę – która zarówno pobudza krążenie krwi jak i wspiera rozkład tłuszczów. Innym składnikami wpływającymi na proces lipozy są także : teofilina oraz ekstrakt z bylicy. Ekstrakt z kasztanowca czy bluszczu to elementy kosmetyków na cellulit, które detoksykują organizm. Podskórne grudki tłuszczów otoczone są substancjami toksycznymi, powodującymi zwiększanie się ilości lipidów. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo oczyszczać organizm. Inne wyciągi roślinne, które powinny znaleźć się w składzie kosmetyków na cellulit to m.in. szałwia, iglica włoska rumianek czy zielona herbata. Wpływają one na wzmocnienie naczyń krwionośnych, poprawiają krążenie jak również zmniejszają obrzęki. Na drogeryjnych półkach można znaleźć kosmetyki, które w swoim składzie zawierają znane Nam przyprawy z kuchni - pieprz oraz chilli, które wspomagają wchłanianie się substancji aktywnych w skórę. Oprócz działania rozgrzewającego, należy zwracać uwagę na składniki, powodujące działanie chłodzące - takie jak mentol. Jest to idealny sposób na poprawę krążenia. Świetnym sposobem na pobudzenie mikrokrążenia są różnego rodzaju olejki eteryczne takie jak: olejek imbirowy, cynamonowy czy rozmarynowy. Można stosować je oddzielnie lub szukać kosmetyków antycellulitowych z olejkami w swoim składzie. Skuteczne kosmetyki na cellulit powinny być także bogate w witaminy A, C, E, które wzmacniają układ krwionośny oraz regulują rozkład tłuszczów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, czego nie powinny zawierać w swoim składzie kosmetyki antycellulitowe. Przede wszystkim unikajmy silikonów. Występują one w większości kremów czy balsamów, jednak posiadają tylko zewnętrzne działanie. Tworzą one na skórze filtr, który hamuje wchłanianie się pozostałych składników do skóry.  Oprócz silikonów nie zaleca się także takich składników jak parabeny. Są to konserwanty, dzięki którym, kosmetyki mogą być przez dłuższy czas zdatne do użytku.

W jaki sposób najefektywniej nakładać kosmetyki antycellulitowe?

Oprócz diety, aktywności fizycznej oraz odpowiedniego doboru kosmetyków, równie ważne jest jego nakładanie. Aby wchłanianie kremu, serum czy też żelu było jak najbardziej skuteczne zalecane jest, aby przynajmniej dwa razy w tygodniu zastosować peeling skóry. Skóra wcześniej oczyszczona z martwego naskórka, jest niczym gąbka – podatna na wchłanianie wszystkich substancji aktywnych z naszego preparatu.  Aby osiągnąć najlepsze efekty, kosmetyki należy stosować regularnie, aby skóra codziennie dostawała zastrzyk pobudzających substancji. Należy nakładać je okrężnymi, dość mocnymi ruchami, tym samym pobudzając grudki tłuszczu do rozpadu. Dodatkowo, oprócz bezpośredniego stosowania kosmetyków na skórę, można korzystać z masaży, które rewelacyjnie wpływają na układ krążenia. Dzięki temu skóra pozostanie ujędrniona. Masaże można wykonywać zarówno specjalnym masażerem jak i rękoma dodatkowo stosując olejki eteryczne.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW