poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

żele do twarzy

(16 produktów)
Żele do mycia twarzy to kosmetyki, których nie może zabraknąć w kobiecej kosmetyczce, ale w dzisiejszych czasach coraz więcej mężczyzn również je posiada i nie wyobraża sobie początku dnia bez ich użycia. Po umyciu nimi twarzy stajemy się tak jakby mniej zmęczeni, odświeżeni i gotowi do działania. Wiele z nich ma również cudowny zapach, który towarzyszy na przez dobre kilka godzin. Wyróżniamy kilka rodzajów żeli do twarzy. Są to żele do twarzy tłustej, mieszanej, suchej, wrażliwej a nawet trądzikowej. Przy wyborze należy tymi kryteriami kierować się, ponieważ dobierając nieodpowiedni żel do naszej cery możemy sobie zaszkodzić lub efekt nie będzie taki, jaki powinien być. Jeśli osoba ze skórą wrażliwą wybierze żel do skóry mieszanej to może mieć problemy, ponieważ żele te posiadają w składzie alkohol a to nie jest odpowiedni składnik do pielęgnacji skóry delikatnej. Może okazać się nawet, że potrzebna będzie wizyta u dermatologa, więc przed wyborem należy zorientować się jaki kosmetyk będzie pasował do nas.
W jaki sposób działa żel do twarzy i dla kogo jest najbardziej polecany?
Żel do mycia twarzy ma za zadanie dokładne oczyszczenie jej z zanieczyszczeń. Oprócz tego głównego celu ma też inne takie jak: nawilżenie, zniwelowanie tłustego połysku i odświeżenie. Jeśli będziemy stosowali go regularnie to po niedługim czasie możemy zauważyć poprawę kondycji skóry, a także to jak bardzo jest ona odświeżona i piękna. Jednak tego nie da się osiągnąć myciem raz na jakiś czas. Żel do mycia twarzy jest też "pomocnikiem" kremu nawilżającego. Jeśli przed nałożeniem kremu umyjemy dokładnie twarz żelem to krem wchłonie się szybciej i dużo bardziej. Kosmetyk ten jest najbardziej polecany dla osób z tłustą i trądzikową cerą, bo dzięki składnikom które w sobie ma, potrafi zmniejszyć te nieprzyjemne dla twarzy problemy. Należy przy tym pamiętać, że nie jest on lekiem i nie usunie on całkiem tych przykrych objawów, może je jedynie zmniejszyć. Żel do mycia twarzy jest również bardzo dobrym i przydatnym kosmetykiem do reszty typów skóry, bo ma świetne działanie oczyszczające. Jest bardzo chwalony przez kobiety, które często mają robiony makijaż, ponieważ potrafi usunąć jego resztki zostające po płynach do demakijażu.

Jak stosować żel do mycia twarzy?

Jego użycie jest bardzo proste, ale wymaga dokładności i poświęcenia odrobiny czasu. Przed nałożeniem żelu należy zwilżyć twarz najlepiej letnią wodą i dopiero po tym nałożyć niewielką ilość żelu na rękę, a następne delikatnymi, kolistymi ruchami dłoni umyć dokładnie cała twarz i okolice szyi. Na koniec żel spłukujemy również letnią wodą. Ważne jest to, by dokładnie spłukać kosmetyk, bo jego resztki pozostałe na twarzy mogą powodować podrażnienia. Należy pamiętać, że mycie niedokładne lub szybkie nie przyniesie przewidywanych efektów. Aby uzyskać zdrowo wyglądającą skórę dzięki temu kosmetykowi należy używać go regularnie i poświęcić na pielęgnację tyle czasu ile nasza skóra wymaga. W innym razie osiągniemy tylko część efektu. Żelu do mycia twarzy najlepiej używać 2 razy dziennie:
- rano, by odświeżyć twarz po śnie
- wieczorem, by usunąć z twarzy wszelkie zanieczyszczenia i móc czystym pójść spać .

Jakich składników unikać podczas wyboru kosmetyku do twarzy?

Przed każdym zakupem powinniśmy przeczytać co dany produkt ma w swoim składzie. To bardzo ważne, ponieważ wiedząc czego używamy możemy uniknąć wielu problemów skórnych. Podczas kupna żelu do twarzy unikamy w składzie: SLS, SLES, kwasów, drobinek złuszczających. Są to składniki, które naruszają barierę skóry i zmieniają pH przez co powstają podrażnienia, a skóra może być odwodniona. Wybierając żel do twarzy kierujemy się tym, by jak najlepiej oczyszczał, bo to jest jego głównym celem. Od pielęgnacji są kremy. Podsumowując, wybieramy żel odpowiedni do naszej cery, bo inny może nam zaszkodzić. Myjemy twarz dokładnie i starannie, by osiągnąć oczekiwany efekt. Czytamy skład produktu, by nie nakładać na twarz składników, które mogą wywołać niepożądane objawy takie jak zaczerwienienia. Staramy się pamiętać o regularnym stosowaniu, bo tylko takie sprawi, że nasza skóra stanie się piękna i osiągnie zdrowy wygląd. Jeśli nie używałeś nigdy w swoim życiu żelu do mycia twarzy to najwyższy czas na ten pierwszy raz. Ten kosmetyk sprawi, że nie będziesz chciał zaczynać dnia bez niego, a wystarczą 2-3 minuty, by skóra odżyła. Jeśli nie wiesz jaki typ wybrać to poradź się dermatologa, on Ci dobierze idealny żel do twarzy, z którym później się będziesz umiał się rozstać.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW