poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

skóra atopowa, łuszczyca

(130 produktów)

Leczenie skóry atopowej, łuszczycy w aptece online

Wielu z nas boryka się z problemami skórnymi, do których zaliczamy między innymi atopowe zapalenie skóry czy łuszczycę. Nie łatwo się ich pozbyć, a co gorsza nie da się ich wyzbyć w ogóle, a jedynie zmniejszyć ich objawy. Co je powoduje i jak sobie z nimi radzić?

Atopowe zapalenie skóry

Głównym objawem atopowego zapalenia skóry jest swędzenie, które według wielu chorych jest nawet gorsze niż ból. Co zakrawa na paradoks, może je wywołać nadmierna higiena. Zazwyczaj jednak osoby zmagające się z tym problemem mają dziedziczący tę chorobę gen. Swędzenie to jednak tylko pierwszy objaw AZS, bo tak nazywa się atopowe zapalanie skóry. Otóż po jakimś czasie zwłaszcza na zgięciach łokci i kolan pojawiają się ropne gózki. Następnie skóra staje się niemal przezroczysta i widać przez nią żyły. Porównuje się ją wówczas do natłuszczonego pergaminu. Jeszcze do niedawna przy leczeniu tego schorzenia stosowało się leki sterydowe. Ter jednak nie wpływały na skórę najlepiej. Można powiedzieć nawet więcej i stwierdzić, że ją niszczyły. Dziś już stosuje się kremy przeciwzapalne, które nie niszczą skóry. Zalecane są także terapie z psychoterapeutą lub psychologiem. Wszystko dlatego, aby możliwie jak najlepiej radzić sobie ze stresem, ponieważ odkryto, że to właśnie stres natęża swędzenie.

Łuszczyca

Tajemnicze pochodzenie ma także łuszczyca, która najczęściej objawia się pomiędzy 10. a 30. rokiem życia. Wielu wskazuje na to, że jest to choroba autoimmunologiczna, a więc nieznanego pochodzenia, choć zauważa się też, że problemy takie częściej mogą mieć dzieci osób, które mają problemy skórne. Jak objawia się łuszczyca? Zacząć trzeba od tego, że powodem tego stanu jest zbyt szybkie dojrzewanie skóry. W normalnym przypadku dojrzewa ona 26-28 dni, a więc jest to czas optymalny na to, aby zdążył złuszczyć się stary naskórek. W łuszczyny czas ten skraca się do dni czterech. Warto pamiętać też o tym, że łuszczycę potęgować może styl życia. Przede wszystkim pamiętać tutaj trzeba o odpowiedniej diecie oraz stresie, które potrafią niekorzystnie wpływać na przebieg choroby. U większości osób zmagających się z łuszczycą na łokciach, kolanach i owłosionej skórze głowy występują czerwonobrunatne grudki pokryte suchymi łuskami. W pierwszej kolejności leczenie łuszczycy ma postać tylko zewnętrzną. Leczy się ją, stosując maści oraz naświetlanie jednocześnie zawsze usuwając powstałą łuskę. Jeżeli z kolei łuszczyca ma silniejszą postać, sięga się wówczas także i po leki doustne. Łuszczyca to choroba, której nie da się wyleczyć, a jedynie załagodzić jej objawy. Skoro tak warto pomyśleć o tym, jak jej przeciwdziałać. Na pewno warto sięgać w tym celu profilaktycznie po ochraniające naszą skórę maści. Natłuszcza i regeneruje skórę na przykład dostępny w naszej aptece Alantan czy Sudocrem. Bepanthen Baby doskonale sprawdza się natomiast przy noworodkach i dzieciach. Działanie ochronne ma również witamina A oraz E.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW