poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

stres, depresja

(122 produkty)

Leki na stres i depresję w aptece online

Ze stresem zmaga się dziś wiele osób i wszystko wskazuje na to, że nadal tak będzie. Szybki tryb życia oraz ciągła rywalizacja na pewno są głównym tego powodem. Nie jest natomiast żadną tajemnicą, że stres może być przyczyną wielu chorób, a już na pewno schorzeń układu krążenia czy również nowotworów. Jak poradzić sobie ze stresem?

Objawy

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do objawów tej choroby cywilizacyjnej. Zaliczamy do nich między innymi drażliwość, gniew, nerwowość, lęk, depresję, huśtawkę nastrojów, obniżoną samoocenę, myśli samobójcze, agresję, drżenie, tiki nerwowe, nadmierny pociąg do alkoholu, zwiększone spożycie kofeiny, zakłócony rytm snu, złą gospodarką czasem, obniżoną jakość pracy czy zmianę stosunku do seksu. Poza tym wyróżniamy tu również objawy somatyczne, a więc częste przeziębienia i infekcje, palpitacje serca, kłopoty z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, bezsenność, skłonność do omdlenia, migreny, ciśnieniowe bóle głowy, bóle krzyża, niestrawności, biegunki, zaparcia, problemy ze skórą, alergie, astmę, nadmierne pocenie się, lepkość rąk, zaburzenia w miesiączkowaniu czy szybką utratę wagi.

Jak walczyć ze stresem?

Wielu zastanawia się nad tym, jak radzić sobie ze stresem i nie potrafi znaleźć na to pytanie odpowiedzi. Otóż jest to wypadkowa wielu czynników. Na pewno wielkie znaczenie ma doświadczenie oraz temperament danej osoby. Poza tym nie mniej istotny jest styl życia. Na pewno warto zadbać o odpowiednią dietę, która powinna być bogata między innymi w minerały, a więc między innymi magnez. Pomaga również aktywność fizyczna. Poza tym pomocne mogą być również sesje u psychoterapeuty lub psychologa, które pomogą na sprawę spojrzeć inaczej i poradzić sobie ze związanym z nią stresem.

Depresja

Bardzo niebezpiecznym, można powiedzieć, że nawet zabójczym objawem stresu jest depresja, a więc choroba w XXI wieku zbierająca coraz większe żniwo. Objawia się ona między innymi obniżeniem nastroju czy tempa działania i myślenia oraz smutkiem, przygnębieniem i lękiem. Nie oznacza to jednak, że każdy, kto ma gorsze dni, choruje na depresję. Jeśli jednak smutek i przygnębienie towarzyszą Wam nieustannie od dwóch czy więcej tygodni jest to powód do obaw. Najgorsze jest akurat to, że wielu nie zdaje sobie sprawę z tego, że choruje na depresję i nie dopuszcza do siebie takich myśli. Bardzo ważna jest tu więc również reakcja najbliższych, którzy mogą dostrzegać objawy. Powinni wówczas zareagować i jak najszybciej zachęcić przygnębionego na wizytę u specjalisty. Oczywiście zarówno przy depresji, jak i stresie można leczyć się również lekami dostępnymi w aptekach. W zasadzie bez recepty kupimy tutaj leki poprawiające kondycję naszego mózgu i uodparniające nas na stres. Przykładowymi lekami z tej grupy są na przykład Tonisol, Forstres czy tabletki uspokajające Labofarm. Dodatkowo zawsze postawić można na suplementację magnezu oraz zaparzać uspokajającą melisę.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW