poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł
LEKI I SUPLEMENTYKOSMETYKI
zestawy sezonowe polecane

OST TENDON 2% 1 ampułkostrzykawka

zmniejsza ból i ograniczoną ruchomość w chorobach ścięgien

319,99

czekamy na dostawę

319,99
produkt z darmową wysyłką
wysyłka: w ciągu 2 dni koszt wysyłki: GRATIS, szczegóły >> konsultacja farmaceuty oraz możliwość zamówień tel. 500 125-155 pn-pt 8-19:00
producent / dystrybutor:
typ produktu:
wyrób medyczny
postać:
ampułko-strzykawka
pojemność / waga:
2 ml
dla kogo:
dorośli, seniorzy
Opis:
OST Tendon - 2 % hialuronian sodowy otrzymany metodą fermentacji, to wyrób medyczny stosowany w leczeniu bólu oraz ograniczonej ruchomości w chorobach ścięgien.

Działanie i zastosowanie:
Ścięgno jest mocną i odporną strukturą włóknistej tkanki łącznej, której zadaniem jest przekazywanie sił z mięśnia do kości i stawianie oporu podczas kontrakcji mięśnia. Ścięgna mogą być otoczone przez różne struktury: włókniste pasma, pochewki maziowe, pochewki wokół ścięgnowe, kaletki ścięgnowe. Przeciążenie lub nieodpowiednie napięcie może powodować zapalenie i/lub zmiany degeneracyjne ścięgna prowadzące do bólu oraz utraty funkcji. Nawilżanie ścięgna może zmniejszyć ból, poprawić funkcję ścięgna i zmniejszyć możliwość powstawania zrostów. Z powodu swoich nawilżających i wiskoelastycznych właściwości OST Tendon sprzyja ślizganiu się ścięgna oraz fizjologicznym procesom naprawczym. Dodatkowo, z powodu jego wielkocząsteczkowej sieci, OST Tendon hamuje swobodne przemieszczanie się komórek i cząsteczek zapalnych. OST Tendon jest przezroczystym roztworem naturalnego i wysoko oczyszczonego hialuronianu sodowego, otrzymanego w procesie  fermentacji i wolnego od białek zwierzęcych. OST Tendon zawiera także mannitol, zmiatacz wolnych rodników, który wspomaga stabilizację łańcuchów hialuronianu sodowego. W badaniach biokompatybilności OST Tendon okazał się być szczególnie bezpieczny.

Skład:
1 ml izotonicznego roztworu zawiera 20,0 mg hialuronianu sodowego oraz chlorek sodu, wodorofosforan sodu, dwuwodorofosforan sodu, mannitol i wodę do iniekcji. 

Stosowanie:
Wstrzyknąć OST Tendon wokół chorego ścięgna lub do pochewki chorego ścięgna raz w tygodniu do całkowitej ilości 2 iniekcji. Możliwe jest jednoczesne leczenie kilku ścięgien. W razie potrzeby można powtarzać cykle leczenia. Zawartość i zewnętrzna powierzchnia ampułkostrzykawki OST Tendon jest jałowa tak długo, dopóki sterylne opakowanie pozostaje nieuszkodzone. Wyjąć ampułkostrzykawkę z jałowego opakowania, odkręcić osłonkę z końcówki Luer-Lok™, zamocować odpowiednią igłę (np. 25 do 27G) i zabezpieczyć ją lekko obracając. Jeśli w strzykawce znajduje się pęcherzyk powietrza, należy go usunąć przed iniekcją. OST Tendon jest wyrobem medycznym. Wyłącznie do użytku lekarza.

Przeciwwskazania:
OST Tendon nie powinien być stosowany u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników.

Działanie niepożądane:
Podczas leczenia przy pomocy OST Tendon mogą wystąpić miejscowe objawy uboczne, takie jak ból, uczucie ciepła, siniaki, zaczerwienienie oraz obrzęk.

Ostrzeżenia:
Należy zachować ostrożność u pacjentów ze stwierdzoną nadwrażliwością na środki lecznicze. Powinny zostać zachowane zasadnicze środki ostrożności związane z iniekcjami okołościęgnowymi i do pochewek ścięgien. Należy prawidłowo wstrzyknąć OST Tendon do pochewki ścięgna lub wokół chorego ścięgna, w razie potrzeby pod kontrolą urządzeń do obrazowania medycznego. Unikać uszkodzeń nerwów oraz iniekcji do naczyń krwionośnych! Jako, że nie ma doniesień klinicznych dotyczących stosowania hialuronianu sodowego u dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących, nie zaleca się stosowania OST Tendon w tych przypadkach. Nie stosować w razie uszkodzenia ampułkostrzykawki lub sterylnego opakowania. Każdy, niezużyty bezpośrednio po otwarciu roztwór należy wyrzucić. W przeciwnym wypadku nie można dłużej zapewnić jałowości. 

Zawartość opakowania:
1 opakowanie zawiera jedną ampułko-strzykawkę o pojemności 2 ml.

Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, chroniąc od światła i wilgoci.
4.89 1 5 0
średnia ocena: 4.89
Janek
Mi pomógł w przypadku przewlekłych problemów ze ścięgnami. Cena zdecydowanie adekwatna do jego działania. Polecam OST TENDON jak i tę aptekę internetową.
oceń
     

trwa wysyłanie opinii...

OSTATNIO PRZEGLĄDANE

WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW