poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy na problemy kostno-stawowe

(207 produktów)

Pokonaj Bóle kostno-stawowe w aptece internetowej

Bóle kostno-stawowe bardzo często dotyczą osób starszych, choć nie musi to być żadna reguła, ponieważ z takimi dolegliwościami borykają się również i znacznie młodsi. W przypadku ludzi starszych często jest to objaw choroby zwyrodnieniowej stawów, która może być i jest bardzo uciążliwa, znacznie utrudniając normalne funkcjonowanie. Co poza tym może powodować bóle stawów i kości, jakie są ich objawy oraz co można w takiej sytuacji zrobić?

Objawy

Jak nie trudno się domyślić najczęstszym objawem problemów z kośćmi czy stawami jest ból. Ten zazwyczaj występuje w kolanach, biodrach, nadgarstkach, łokciach, stopach i kręgosłupie. Co najważniejsze wcale nie musi go powodować potężny wysiłek fizyczny, ponieważ takie bóle kostno-stawowe często pojawiają się nawet przy niewielkim wysiłku. Poza tym częstym objawem jest również sztywność stawów po dłuższym bezruchu. Dzieje się tak więc zazwyczaj zaraz po przebudzeniu, kiedy to mamy problem, aby rozprostować kości. Nie zapominajmy, że niekiedy może dojść nawet do całkowitego unieruchomienia stawu, jak ma to miejsce w zaawansowanych przypadkach.

Przyczyny

Przyczyny bólów kostno-stawowych mogą być różne. Zacząć trzeba od choroby zwyrodnieniowej stawów. W tej chrząstka stawowa jest mocno zużyta. Skutkuje to tym, że kości zaczynają się o siebie ocierać i właśnie to ocieranie jest przyczyną bólu. Jednak ścieranie się chrząstki jest problemem, który dotyczy każdego z nas, choć w mniejszym bądź większym stopniu. Bardzo często z takim problemem zmagają się osoby, które intensywnie uprawiają sport. Poza tym przyczyną może być też nadwaga oraz otyłość. Wszystko dlatego, że osoba mająca nadmiar kilogramów bardziej obciąża swoje stawy aniżeli ten, który z tego powodu nie cierpi i porusza się, utrzymując na swoich stawach mniejsze obciążenie. Zauważmy też, że same bóle, mimo iż są już poważnym problemem, to nie są czymś najgorszym, co może nas spotkać. Osoby cierpiące na choroby stawów mogą bowiem być narażone na większe ryzyko złamań, zwichnięć czy skręceń. Te dolegliwości są już o wiele poważniejsze i grożą różnymi powikłaniami.

Leczenie

Leczenie bólów kostno-stawowych powinno rozpocząć się od zmniejszenia aktywności. Przynajmniej w sytuacji, kiedy to właśnie zwiększona aktywność fizyczna je powoduje. Kiedy to ból się nasila i towarzyszy nam już na co dzień konieczna będzie wizyta u specjalisty. Ten może między innymi zalecić nam zmianę diety, choć nie tylko. Często kieruje nas na rehabilitację i zaleca suplementację odpowiednimi środkami. Przeważnie są to suplementy, które mają wzmocnić naszą tkankę kostną i utrzymać naturalną syntezę kolagenu. Najpopularniejsze z nich to 4Flex, Collaflex czy Flexagen. Wszystkie te preparaty zwiększają ilość kolagenu. D-vitum czy Arthroblock pomagają utrzymać natomiast stawy w dobrej kondycji. Nie zapominajmy również, że ból można zwalczyć specjalnymi żelami i maściami dostępnymi w aptekach internetowych, jak na przykład Dicloziaja czy Voltaren.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW