aaa+ swiss sv rolex cellini mens m50505 0009 39mm rose gold tone automatic for sale for men online.we offer fake patek philippe in low price. Apteczka Pierwszej Pomocy | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

apteczka

(61 produktów)

Wyposażenie apteczki w aptece internetowej

Apteczka pierwszej pomocy to niezbędny element wyposażenia nie tylko każdego samochodu, ale również zakładu pracy czy domu. Znaleźć się w niej muszą niezbędne artykuły higieniczne i środki farmaceutyczne, które w przypadku jakiegoś urazu pozwolą udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Rodzaje apteczek pierwszej pomocy

Rodzajów apteczek pierwszej pomocy wyróżniamy kilka. Najpowszechniejsze są apteczki samochodowe, które sprawdzają się przy wypadkach komunikacyjnych. Zawierać one w sobie muszą materiały opatrunkowe. W apteczce takiej znaleźć powinien się również koc termoizolacyjny zapewniający rannym komfort termiczny i zabezpieczający ich organizm przed wychłodzeniem. Praktyczne są tu również apteczki przemysłowe, przygotowywane z myślą o biurach. Są to kompletne zestawy medyczne, które doskonale sprawdzają się przy udzielaniu pomocy pracownikom takiego podmiotu. Poza tym wyróżniamy jeszcze mało powszechne i najmniej przydatne apteczki ścienne orz apteczki domowe. W tych znajdują się wszystkie materiały opatrunkowe i inne środki służące udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej. Warto mieć taką apteczkę z tego względu, że wszystkie niezbędne środki i artykuły medyczne trzymamy wówczas w jednym miejscu, dzięki czemu w razie konieczności skorzystania z nich oszczędzamy na czasie, gdyż nie musimy ich szukać. Do tego przy wszelkich wyjazdach służbowych czy podróżach stosujemy apteczki osobiste. Są to apteczki mobilne, które bez problemu mieszczą się w każdej walizce czy torbie.

Wyposażenie

Przepisy w Polsce nie mówią, co powinno znaleźć się w apteczce pierwszej pomocy. Wiele zależy tu od tego, ilu osobom ma ona służyć oraz w jakich okolicznościach będzie wykorzystywana. Wyposażając apteczkę zadbać warto o: rękawiczki ochronne z lateksu, maseczkę do sztucznego oddychania, elastyczne i dziane bandaże, chustę trójkątną, folię termoizolacyjną, duże i małe kompresy gazowe, nożyczki ratownicze, dziane opaski opatrunkowe, plaster na szpuli, plastry bezpośrednio z gazą, płyn do odkażania rąk, wodę utlenioną lub spirytus salicylowy, mimo iż wielu zauważa, że nie jest to dla nich najlepsze miejsce. Jeśli jednak wszystkie niezbędne środki chcemy mieć w jednym miejscu, można o tym pomyśleć. Nie ma więc czegoś takiego jak jedna apteczka sprawdzająca się w każdej sytuacji. Jej zawartość należy uzupełniać w zależności od potrzeb i liczebności personelu i osób, które mogą być zmuszone do tego, aby z niej skorzystać. Poza tym istotną kwestią jest nie tylko jej wyposażenie, ale również oznakowanie, o czym wielu niestety zapomina, środki opatrunkowe i tym podobne służące pierwszej pomocy przechowując w pudełkach nieoznakowanych, które na to nie wskazują. Z racji swojej funkcji apteczka musi być także czysta i trwała.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW