poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

problemy z paznokciami

(54 produkty)

Leki i specyfiki na problemy z paznokciami w aptece

Wielu wydaje się, że zaniedbane paznokcie to tylko i wyłącznie oznaka braku higieny. Rzeczywiście być może często tak właśnie jest, choć nie zapominajmy też i o tym, że kruche czy rozdwajające się paznokcie mogą być również objawem jakiejś dolegliwości. Dlatego też warto wiedzieć, jakie zmiany na paznokciach mogą nam je sygnalizować oraz jak się ich wyzbyć.

Kruche paznokcie

Najczęstszym problemem z paznokciami jest ich łamanie. Bardzo często przyczyna takiego stanu leży w tym, że nadmiernie je moczymy, co następnie skutkuje ich przesuszeniem. Spowodowane może to być też niedoborem krzemu czy magnezu w naszym organizmie, a więc warto wzbogacić dietę w te składniki. Poza tym dobrze sprawdzą się tutaj wszelkie odżywki i oliwki nawilżające, które odżywiają i wzmacniają płytkę paznokciową. Wśród popularnych preparatów są na przykład Bio-silica czy Gelacet.

Rozdwajające się paznokcie

Zdarza się, że problemem jest rozdwajanie się paznokcie. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zmienić swoje nawyki, ponieważ taki stan rzeczy na ogół jest spowodowany zbyt częstym kontaktem z detergentami. Na pewno więc zaopatrzyć musicie się w gumowe rękawiczki. Poza tym postarajcie się sporządzić miksturę z oliwy z oliwek i soku z cytryny, do której możecie dodać kapsułki z witaminami A+E. W takiej mieszance następnie wystarczy zanurzyć swoje dłonie.

Plamki

Plamki na paznokciach wskazują na złą dietę. Zazwyczaj pojawiają się one, kiedy jest ona uboga w wapń i cynk. Wystarczy więc, że zmienicie nieco swoje menu żywieniowe czy sięgniecie po suplementy zawierające te substancje. Jeśli plamki pomimo tego nie znikną, udajcie się z nimi do lekarza.

Wrastające paznokcie

Z problemem wzrastania paznokci najczęściej mamy miejsce przy nieodpowiednim ich przycinaniu. Dzieje się tak, kiedy to przycinamy je zbyt blisko skóry. Musicie zmienić ten nawyk, a dodatkowo udajcie się do kosmetyczki. Pamiętajcie też, że wrastający paznokieć może powodować nie tylko ból, ale także i zakażenie, co może, choć wcale nie musi oznaczać interwencję chirurgiczną.

Rowki

Z tym problemem, z którym przede wszystkim borykają się osoby starsze, niestety nie można nic poradzić. Przeważnie są oznaką przebytych chorób bądź też niedoboru witamin. Będą przesuwały się wraz z rosnącym paznokciem, aż zostaną przycięte. Oczywiście to nie wszystkie choroby, które związane z naszymi paznokciami. Nie zapominajmy tutaj również o grzybicy. Ta wprawdzie zazwyczaj dosięga naszych nóg, to może również atakować dłonie i paznokcie. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej sięgnąć po specjalistyczne środki, które z jednej strony leczą grzybicę paznokci, z drugiej natomiast jej zapobiegają. Do takich zalicza się między innymi dostępny w aptece Fungal Nail Treatment. Jeśli po niego sięgniecie, grzyby gromadzące się pod płytką paznokcia nie będą Wam straszne. Dodajmy jeszcze, że lek ten ma formę płynu i nanosi się go dołączonym do leku aplikatorem.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW