poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

problemy układu moczowo-płciowego

(155 produktów)

Leki na problemy układu moczowo-płciowego w aptece online

Z problemami układu moczowo-płciowego borykają się kobiety i mężczyźni. Co ważniejsze często mogą one powodować problemy z nerkami, a więc w żadnym wypadku nie należy ich lekceważyć. Skoro tak warto przyjrzeć się najpopularniejszym problemom dotyczącym tego układu i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić.

Zapalenie pęcherza moczowego

Jedną z najczęstszych dolegliwości, które wiążą się z układem moczowo-płciowym, jest zapalenie pęcherza moczowego. Dochodzi do niego, kiedy to bakterie poprzez cewkę moczową dostają się do pęcherza i szybko zwiększają swoją liczebność, jednocześnie wywołując objawy, które łatwo jest połączyć z tą dolegliwością. Jednocześnie trzeba tutaj zauważyć, że jest to dolegliwość, która nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet. Faktem jest, że ze względu na inną budowę to właśnie kobiety częściej się z nią zmagają, ale zapalenie pęcherza moczowego dotyczyć może również mężczyzn. Najczęstszym objawem, który wiąże się z zapaleniem pęcherza moczowego, jest parcie na pęcherz. Kiedy już jednak dochodzi do oddawania moczu, to jego ilość jest bardzo niewielka. Niekiedy przy oddawaniu moczu pojawia się również ból, rzadziej występują natomiast gorączka czy też zmiany w kolorze moczu lub jego zapachu. Jeśli mamy z nimi do czynienia może to świadczyć o poważnej zmianie chorobowej i zaawansowanym stadium choroby, jak również zapaleniu samych nerek. Pojawić się może również problem z nietrzymaniem moczu lub ból w dolnej części brzucha. Zapaleniom pęcherza można jednak w prosty sposób zapobiegać. Wskazane jest picie dużej ilości płynów, co utrudni bakteriom zaleganie w pęcherzu. Poza tym stosować można ziołowe herbatki czy sięgać po preparaty zapobiegające infekcjom miejsc intymnych. Pośród tych ostatnich wyróżnić możemy Iladian Direct, Hexatiab czy Urointima.

Kamica nerkowa

Poważną chorobą układu moczowego może być również kamica nerkowa. Jest to w stan, w którym w moczu znajdują się nierozpuszczalne złogi zwane też kamieniami. Te powstały wskutek wytrącania się nadmiaru substancji chemicznych obecnych w moczu. Ich nadmiar może być spowodowany też inną chorobą, a więc dną moczanową, osteoporozą czy chorobami układu pokarmowego, choć nie tylko. Taki stan powodować może również niewłaściwa dieta bogata w nadmiar wapnia, szczawianów i moczanów, czy zbyt małe spożycie płynów oraz praca w środowisku o wysokiej temperaturze. Zauważmy, że objawem kamicy nerkowej jest przede wszystkim silny ból w okolicy lędźwiowej, który wywołuje kamień przeciskający się przez wąski moczowód. Poza tym zmagający się z tą dolegliwością pacjent odczuwać może parcie na mocz oraz borykać się z nudnościami i wymiotami. Najczęściej takie kamienie zostają wydalone wraz z moczem, choć nie zawsze. Otóż niekiedy jest konieczna interwencja specjalisty, która polega na rozbiciu kamieni i usunięciu ich metodą zabiegową. Chcąc uniknąć problemów z układem moczowym, profilaktycznie warto sięgać po preparaty, które usprawniają jego pracę. Działają tak na przykład Urinal, Feminost czy Żuravit.

Zdrowie intymne w aptece internetowej

Układ rozrodczy jest oczywiście jednym z najważniejszych układów kobiet i synonimem kobiecości. Skoro tak nie sposób przejść obojętnie wobec tego, że trzeba o niego w odpowiedni sposób dbać. Na szczęście obecnie nie jest to zadanie trudne, ponieważ o zdrowie intymne dbać jest znacznie łatwiej, aniżeli miało to miejsce wcześniej. Jak więc to robić i czy należy tu sięgać po jakieś specjalistyczne środki?
Profilaktyka
Chorobom o wiele lepiej jest zapobiegać aniżeli je leczyć. Nie inaczej jest również i w tym przypadku. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, jak dbać o swój układ moczowo-płciowy. Przede wszystkim pamiętać trzeba tutaj o tym, aby utrzymywać niskie pH pochwy. Chroni ono bowiem przed wszelkimi grzybami i bakteriami. Warto sięgać w tym celu po korzystne dla tego układu bakterie oraz metabolity Lactobacillus, które regulują równowagę mikrobiologiczną pochwy. Nie oznacza to jednak, że każdy specyfik dostępny w aptece będzie równie skuteczny. Tym bardziej obecnie, kiedy to ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Powinny to być więc probiotyki zawierające w sobie szczepy bakterii wyizolowane z konkretnej populacji. Najlepiej w ochronie układu moczowo-płciowego wypadają właśnie bakterie z rodzaju Lactobacillus, należące do gatunków plantarum, fermentum oraz grupy acidophilus. Wspomnieć tu można choćby o bakterii Lactobacillus gasseri, jednak wszystkie powyższe odbudowują florę bakteryjną pochwy, zwalczając jednocześnie grzyby oraz bakterie wywołujące infekcje intymne. Dzięki nim skutecznie zabezpieczyć się można przed grzybicą pochwy, jej otarciem czy zwiększyć ochronę przed chorobami wenerycznymi.
Różne formy
Nie bez znaczenia jest fakt, że obecnie znajdujące się w aptekach probiotyki służące ochronie układu moczowo-płciowego i utrzymaniu zdrowia intymnego mają różne formy. Wyróżnia się tu bowiem nie tylko probiotyki doustne, ale także czopki dopochwowe czy żele intymne. Sama forma zastosowania takich preparatów jest mniej ważna, choć najefektywniejsze i najszybciej działające są dwie ostatnie, a więc nanoszone bezpośrednio na miejsca intymne żele czy umieszczane w pochwie czopki. Do takich środków zaliczymy między innymi Hexagyn, który regeneruję błonę śluzową pochwy oraz odbudowuje jej mikroflorę. Z kolei Hexatiab zapobiega rozwojowi i nawrotom infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych. Biorąc z kolei pod uwagę produkty w formie żelu, polecić można działający poślizgowo i nawilżająco Mucovagin. Grzybicę skóry oraz błon śluzowych okolic intymnych wyleczyć można natomiast, stosując krem Clotrimazolum. Jak więc doskonale widzimy produktów, które służą ochronie przed infekcjami i zakażeniami miejsc intymnych, w aptekach nie brakuje. Dzięki temu kobieta powinna znaleźć coś w sam raz dla siebie, wybierając optymalną ich formę. Co ważniejsze większość z nich dostępnych jest bez recepty i do nabycia w naszej aptece bez recepty.

Leczenie Infekcji dróg moczowych

Infekcje dróg moczowych przytrafiają się nam stosunkowo często, choć przede wszystkim problem ten dotyczy kobiet, które cierpią z tego powodu cztery racy częściej niż mężczyźni. Spowodowane jest to między innymi anatomiczną budową ich ciała, choć przyczyn zapalenia dróg moczowych może być znacznie więcej. Skoro jest to przypadłość tak częsta, na szczęście nie brak także i sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością.
Objawy
Pierwsze objawy zapalenia pęcherza to pieczenie przy oddawaniu moczu. Następnie obserwuje się częste jego oddawanie. Notoryczne są w zasadzie wizyty w łazience, bo jednak oddanie moczu przychodzi nam wówczas z trudem. Towarzyszy temu również ból i pieczenie w okolicy cewki moczowej.
Przyczyny
Przy przyczynach odnieść się trzeba do wspomnianej już budowy anatomicznej. U kobiet cewka moczowa ma tylko około 5 centymetrów, a na dodatek sąsiaduje z ujściem pochwy oraz odbytem. Nie jest natomiast tajemnicą, że to właśnie tam kolonizują się bakterie. Wprawdzie w swoim środowisku nie są one groźne, to jednak po przedostaniu się do dróg moczowych mogą powodować stany zapalne. Najczęściej za taki stan odpowiada pałeczka okrężnicy, choć winne mogą być również chlamydie, dwoinka rzeżączki czy gronkowiec. Biorąc natomiast pod uwagę czynniki ryzyka, to tych jest bardzo wiele. Zapalenie pęcherza powodować może noszenie ciasnych spodni czy bielizny, a nawet mokry strój kąpielowy. Poza tym przyczynić się do tego mogą również stosunki seksualne bez zabezpieczenia. Zauważmy jednocześnie, że często dochodzi do zapalenia układu moczowego w ciąży oraz po menopauzie.
Leczenie zapalenia pęcherza
Metod leczenia tej choroby układu moczowego jest wiele. Nie brak również tych domowych, do których zalicza się między innymi picie dużej ilości wody, nawet do trzech litrów na dobę. Dobrze, jeśli dodatkowo jest ona okraszona sokiem z cytryny, czarnej porzeczki, owocu granatu, jeżyny lub żurawiny amerykańskiej. W leczeniu zapalenia pęcherza pomóc mogą również zioła, a między innymi napary z pokrzywy, mniszka lub bratka. Warto też pomyśleć o nasiadówkach w naparze mieszanki rumianku, ziela nawłoci i krwawnika czy liści szałwii oraz wygrzaniu się pod kołdrą bądź perzyną, a nawet wykorzystanie w tym celu elektrycznych poduszek ułożonych na podbrzuszu i pod dolną częścią pleców. Poza tym zaleca się też wstrzemięźliwość seksualną. Skuteczniejsze jest natomiast leczenie farmakologiczne, wykorzystując do tego leki przeciwzapalne, a nawet antybiotyki przypisane przez lekarza. Na wizytę u niego zdecydować się trzeba przy gorączce, nudnościach czy wymiotach oraz przy bólach w okolicy nerek, czy krwi lub ropie w moczu. Zawsze na szybką wizytę u lekarza zdecydować się powinny również kobiety w ciąży. Istotne jest tutaj to, aby leczenie zapalenia pęcherza przeprowadzić do końca. Często przerywamy je po ustaniu dolegliwości, co jest błędem, bo zwiększa to ryzyko zakażenia nerek.

 
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW