poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

wszy i gnidy

(22 produkty)

Preparaty na Wszy i gnidy w aptece internetowej

Wszawica to dziś ogromny problem, z którym borykać się muszą rodzice wielu dzieci. Nie da się ukryć, że wszy to przede wszystkim problem higieniczny. To prawda, aczkolwiek trzeba pamiętać, że wszami czy gnidami zarazić się można wszędzie nie ze swojej winy. Doskonałym przykładem miejsc, gdzie panuje wszawica są szkoły lub przedszkola. Na szczęście ze wszawicą można sobie poradzić, stosując sprawdzone metody, wśród których wyróżniamy sposoby domowe oraz środki chemiczne dostępne w aptekach internetowych.

Domowe sposoby na wszy i gnidy

Przy walce ze wszami czy gnidami doskonale sprawdzają się napary z eukaliptusa oraz rozmarynu, które można przyrządzić osobiście w domu bądź kupić też gotowe w sklepach zielarskich. Poza mieszanką do jednorazowego użycia niezbędne są tu dwie szklanki ciepłej wody. Taką substancję wystarczy wetrzeć w głowę dziecka, a następnie spłukać. Dobrze sprawdza się tutaj również esencja lawendowa. Tę znaleźć można w zwykłych sklepach, choć trzeba pamiętać o tym, że musi ona być bez żadnych domieszek. Takiej esencji do zabicia wszy nie potrzeba wiele. Wystarczy kilka kropel, które należy wcierać w głowę dziecka, stosując przy tym rękawiczki. Po naniesieniu esencji głowa dziecka musi być dokładnie spłukana. Bardzo dobrym sposobem walki ze wszami i gnidami jest ocet jabłkowy, a to dlatego, że jest to tak silny środek, że pasożyty te zabija on natychmiastowo. Wystarczy wymieszać dwie trzecie szklanki ciepłej wody z jedną trzecią szklanki octu i zastosować bezpośrednio na głowę po kąpieli. Niektórzy taką miksturą głowę swoją i swoich dzieci spryskują również przed wyjściem z domu, bo zapobiega ona wczepianiu się wszy. Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z nieprzyjemnym zapachem i nieestetycznym wyglądam włosów. Zastosować można również olejki kokosowe, jaśminowe, pelargoniowe czy anyżowe. Najlepiej jest je połączyć z octem jabłkowym i substancje te zastosować wspólnie. Dużą zaletą takich olejków jest również to, że dobrze wpływają one na kondycję i wygląd włosów. Osoby dorosłe często korzystają natomiast z majonezu, który nakładają na włosy na minimum osiem godzin. Jest on tak ciężki i oleisty, że odcina dopływ tlenu dla żyjących we włosach wszy i gnid, jeśli oczywiście włosy są nim dokładnie pokryte. Dla uszczelnienia dodatkowo na głowę nałożyć można czepek kąpielowy. Po kilku godzinach trzeba je dokładnie spłukać pod jak najcieplejszą wodą i wyczesać. Zabieg taki najlepiej jest powtórzyć po około tygodniu. Sprawdzić się może również oliwa z oliwek, którą podgrzaną nakładamy na głowę, a następnie włosy okrywamy czepkiem. Zabieg taki powtarzać trzeba jednak przez minimum trzy dni z rzędu, co może być uciążliwe.

Substancje chemiczne na wszy i gnidy

Oczywiście ssubstancji do walki z gnidami i wszami nie brak również w aptekach. Do takich zaliczyć można roztwór Hedrin, który zabija wszy i gnidy oraz składane przez te pasożyty jaja. Wszystko przez jego składniki, a więc roztwór 4% dimetikonu i cyklometikonu 5, które szczelnie otaczają żerujące we włosach insekty. Eliminacja wszy nie musi być więc zadaniem żmudnym i czasochłonnych, choć oczywiście lepiej się przed nimi wystrzegać. Niekiedy jest o to jednak bardzo trudno, a wszy trafiają we włosy nie z naszej winy.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW