an advanced fake breitling manufacturer from switzerland.flawless replica rolex gmt. Leki i suplementy dla osób łysiejących | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy dla osób łysiejących

(114 produktów)
Na wypadające włosy skarży się prawie co trzecia osoba. Łysienie dotyka nie tylko mężczyzn, lecz także kobiety oraz jest przypadłością mało estetyczną. W aptekach dostępne są leki na wypadanie włosów bez recepty (minoksydyl, aminexil) i na receptę (kortykosteroidy lub finasteryd). W leczeniu łysienia stosowane są również kortykosteroidy i ampułki na wypadanie włosów. Apteki oferują także szereg witamin, suplementów i ziołowych pastylek (np. z pokrzywą, skrzypem, biotyną). Środek na wypadanie trzeba wybrać, określając przyczynę oraz typ łysienia.

Wypadanie włosów oraz łysienie

Mianem łysienia określa się ogromną utratę włosów oraz tworzące się specyficzne zakola (łysienie u mężczyzn) czy łyse place na szczycie głowy (liczne u kobiet). Jest to tzw. łysienie androgenowe, jakie leczy się, wykorzystując środki na porost włosów. Gdy przerzedzenie włosów jest nieregularne oraz postępuje, rozszerzając obszar całej głowy, i również rzęs oraz brwi, możemy mieć do czynienia z łysieniem plackowatym. Jego przyczyną jest zwłaszcza stres lub podłoże autoimmunologiczne. Nim padnie decyzja o wykorzystaniu medykamentu na łysienie plackowate, należy zasięgnąć opinii lekarza. Przyczyny wypadania włosów są zróżnicowane: nieodpowiednia pielęgnacja (farbowanie, suszenie gorącym powietrzem), zmiany hormonalne, dolegliwości o podłożu autoimmunologicznym (choroby tarczycy), stres. Odpowiednie leczenie winno się zastosować po poznaniu przyczyny.

Leki na wypadanie włosów

Gdy pacjent traci kontrolę nad stratą włosów, to niezbędna jest konsultacja u specjalisty. We współzależności od typu łysienia poleci on prawidłową kurację. Co zakupić w aptece na wypadanie włosów, gdy mamy do czynienia z konkretnym typem łysienia?
1. Łysienie androgenowe – tenże rodzaj łysienia dotyczy również mężczyzn oraz kobiet. Włosów ubywa zwłaszcza na czubku głowy, czy w okolicy czołowej. Jako kurację wykorzystuje się zazwyczaj środki na porost włosów, zawierające minoksydyl czy w wypadku mężczyzn – finasteryd. Wzmacniająco zaleca się aminexil, lub stosuje się leczenie łysienia komórkami macierzystymi. Niezbędna jest wówczas konsultacja u specjalisty medycyny estetycznej.
2. Łysienie plackowate – przejawia się nierówną oraz niezwykle dużą utratą włosów w obszarze głowy, brwi oraz rzęs. Jest ciężkie w leczeniu, gdyż występuje zwłaszcza na tle autoimmunologicznym. W terapii leczenia łysienia plackowatego stosuje się kortykosteroidy.
3. Choroby tarczycy, zmiany hormonalne – wykorzystuje się wówczas suplementy na włosy, jakie zapobiegają ich wypadaniu, tj.: witaminy, minerały, biotyna czy surowce roślinne.
Większość środków zakupimy w sklepach zielarskich oraz aptekach bez recepty. Tej wymagają tylko kortykosteroidy oraz finasterydy.
Leki na łysienie androgenowe – finasteryd (na receptę) i aminexil oraz minoksydyl (bez recepty)
Należałoby pamiętać, iż efektywne środki na wypadające włosy są dostępne także bez recepty. Teraz nawet minoksydyl (w formie szamponu, płynu na porost włosów czy ampułek) w wyższym stężeniu jest już ogólnodostępny. Środek tenże to typowy środek na porost włosów, jakiego używać mogą panowie oraz panie. Jego atutem jest duża efektywność w pobudzaniu mieszków włosowych, chociaż należy mieć na uwadze, iż trudno przerwać prowadzoną nim kurację. Po odstawieniu leku łysienie może się nasilić. Minoksydyl o stężeniu 2% zalecany jest w leczeniu łysienia u kobiet, tymczasem płyn 5% wykorzystywany jest w walce z wypadaniem włosów u mężczyzn. Bez recepty dostępny jest także płyn na łysienie z aminexilem oraz szampon na wypadanie włosów. Opinie o tych środkach są niezwykle pozytywne, gdy używa się ich długotrwale oraz systematycznie. Preparat tenże jest z przeznaczeniem wykorzystywany jak środek na łysienie u kobiet. Receptę będziemy potrzebować, gdy chcemy stosować finasteryd. Jest to środek na włosy zarezerwowany jedynie dla mężczyzn. Docelowo środek tenże wykorzystuje się do leczenia delikatnego przerostu gruczołu krokowego. Pomimo tego jest zalecany także jako środek na wypadanie włosów u mężczyzn. Dostępny w postaci pastylek.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW