poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

problemy skórne

(156 produktów)

Lekarstwa w aptece na problemy skórne

Z problemami skórnymi zmaga się dziś wiele osób i oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Inną kwestią jest już to, że obecnie takich problemów jest naprawdę wiele. Jedni zmagają się z grzybicą, innych atakuje natomiast łuszczyca, a jeszcze inni mają kłopot ze skórą na włosach i łojotokiem. Na całe szczęście obecnie medycyna jest tak bardzo rozwinięta, że większych problemów z tym nie będzie.

Grzybica

Grzybica jest jedną z najpopularniejszych chorób skóry, które nie dają nam spokoju. Zarażenie się ją następuje poprzez kontakt z chorym bądź też naskórkiem, który jest zaatakowany przez grzyby. Najczęściej do czynienia mamy z grzybicą nóg, o którą nie trudno, jeśli nie przestrzega się higieny na basenie, siłowni czy saunie. Objawy grzybicy to z kolei świąd, łuszczenie się skóry czy też jej zaczerwienienie. Często towarzyszy jej też nieprzyjemny zapach. Jeśli bierzemy pod uwagę leczenie grzybicy, to na pewno warto sięgnąć tu po specjalne preparaty, które dostępne są w aptece internetowej Isofarm. Najpopularniejszym lekiem chroniącym przed grzybicą jest Steper.

Świerzb

Świerzb to choroba, która jest spowodowana przez roztocza o nazwie Sarcoptes scabei. Warto pamiętać, że szczególnie szybko rozprzestrzenia się on wśród ludzi, a sprzyjają temu zatłoczone miejsca. Zarazić się można również, korzystając z ubrań czy pościeli osoby zarażonej świerzbem. Jego główne objawy to wysypka oraz jak nie trudno się domyślić intensywny świąd. Niekiedy obserwuje się również podniesione linie w kształcie litery S. Ważne jest tutaj, aby leczeniem świądu objąć wszystkie osoby z otoczenia chorego, a nie tylko jego samego.

Trądzik

Kolejną chorobą skóry, z którą zmagają się przede wszystkim osoby młode i dorastające jest tak zwany trądzik objawiający się między innymi licznymi wypryskami na twarzy, a także szyi, plecach, dekolcie i ramionach. Powstawanie takich zmian skórnych jest spowodowane nadmiernym pobudzeniem gruczołów łojowych. W leczeniu trądziku pomóc może odpowiednia higiena. Nie zapominajmy też o licznych środkach przeczyszczających skórę i zamykających pory.

Czyrak

Bardzo częstym problemem są tak zwane czyraki, a więc nic innego jak wypełnione ropą guzki, które są oznaką głębokiego zakażenia mieszka włosowego. Objawiają się one drażliwym guzkiem o barwie, który jest koloru czerwonego lub rzadziej fioletowego. Najczęściej pojawiają się one w miejscach, gdzie najbardziej się pocimy. Poza tym ich objawem jest zaczerwieniona wokół nich skóra. Także i w tym przypadku czyrakom zapobiegać można, wykorzystując do tego specjalne maści i kremy. Poza tym profilaktycznie oczyszczać można skórę, stosując do tego wszelkie żele i toniki. Oczywiście nie są to jedyne choroby skóry. Nie można zapominać przy tym choćby o poceniu, które może być mniej lub bardziej intensywne i jest drażniące przez nieprzyjemny zapach. W celu jego wyeliminowania warto skorzystać z preparatów zapobiegających nadmiernej potliwości jak na przykład Perspiblock. Poza tym chcąc uniknąć wielu problemów skóry, należy ją wzmacniać. Wzmacniająco na skórę, paznokcie czy włosy działają choćby Skrzypovita, Biotebal czy Kerabione.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW