poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

opalanie

(56 produktów)

Bezpieczne opalanie w aptece online

Niemal każdy chciałby pochwalić się piękną opalenizną, choć nie jest to takie proste. Nie każdy może bowiem sobie pozwolić na długie wylegiwanie się na słońcu, tym bardziej że mamy do tego sposobność tylko kilka miesięcy w roku. Wielu nie toleruje też wizyt w solarium. Jeśli jednak lubicie opalanie i od niego nie stronicie, przede wszystkim powinniście wiedzieć, jak się chronić przed promieniami ultrafioletowymi. O czym musicie więc pamiętać?

Zalety płynące z opalania

Zanim przejdziemy do tego, jak się opalać skupmy się na płynących z niego zaletach. Otóż przede wszystkim promienie UVB wpływają na syntezę witaminy D3. Ta z kolei ma korzystny wpływ na przyswajalność wapnia i fosforu. Jest to tym istotniejsze, że witamina D3 nie występuje w środowisku naturalnie. Jej optymalna dawka wytwarza się już jednak po pięciu minutach na słońcu, a więc nie potrzeba do tego wylegiwania się na nim godzinami. Korzystne działanie słońca odnotowujemy również przy trądziku. Nasila się bowiem wówczas rogowacenie wierzchniej warstwy naskórka.

Bezpieczne opalanie

Przy opalaniu się najczęściej sięgamy po odpowiednie kosmetyki zawierające specjalne filtry, które chronią skórę przed szkodliwymi promieniami. Dostać można je w każdej aptece, a nawet i drogerii. Najczęściej występują one w postaci jakiegoś mleczka czy też balsamu. Zaleca się tutaj kosmetyki, które są bogate w algi będące bogactwem witamin, a także mikro- i makroelementy. Istotną kwestią jest jednak nie tylko to, jakie preparaty stosuje się przy opalaniu w celu ochrony skóry, ale też to, w jaki sposób je nakładamy. Dobrze, jeśli skóra zostanie dodatkowo dobrze ujędrniona, a więc przydatny może być masaż. Wzmocni on skórę i dodatkowo zabezpieczy przed wysuszeniem i odwodnieniem, które spowodowane jest działaniem słońca. Zauważmy w tym miejscu, że równie popularne są dziś wszelkie samoopalacze czy też przyspieszacze opalania. Są to kosmetyki, dzięki którym możemy nabrać opalenizny bez wystawiania się na działanie promieni słonecznych. W tym przypadku bardzo istotne jest jednak to, aby taki samoopalacz na skórze zainteresowanej osoby został rozprowadzony równomiernie. W innym wypadku sztuczna opalenizna nie będzie wyglądała atrakcyjnie.

Jak zachować opaleniznę?

Nabranie opalenizny to jedno. Nie zapominajmy, że potem trzeba ją jeszcze utrzymać, co może być trudne na przykład w okresie jesienno-zimowym. Wówczas niezbędna może być wizyta na solarium. Jeśli jednak chcecie zachować piękną opaleniznę, zaraz po wakacjach musicie pamiętać o zadbaniu o własną skórę i podczas opalania oraz zarówno przed nim, jak i po nim dobrze ją nawilżać. Zakazane jest również stosowanie kremów na bazie alkoholu, które mogą powodować podrażnienie naskórka. Oczywiście nie należy też przebywać na słońcu zbyt długo, co może wysuszyć Waszą skórę. Opalać się też nie powinniście w czasie kiedy to działanie słońca jest najintensywniejsze.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW