poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

higiena jamy ustnej, zębów

(127 produktów)

Higiena jamy ustnej, zębów w aptece internetowej

Mówiąc o higienie jamy ustnej, większość ma na myśli szczotkowanie zębów i oczywiście słusznie. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że na tym taka pielęgnacja się nie kończy. Mycie zębów to jedno, ale poza tym sięgnąć trzeba choćby po płyny do płukania jamy ustnej czy nici dentystyczne, o których istnieniu wielu nawet nie ma pojęcia. Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że właściwa pielęgnacja jamy ustnej to najlepsza metoda zapobiegania chorób przyzębia i próchnicy. Odpowiednie zabiegi wykonywane regularnie mogą obniżyć ryzyko jej występowania nawet o blisko 40%.

Szczotkowanie

Szczotkowanie zębów to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Warto zauważyć, że nie wykonujemy go tylko po to, aby zapobiec próchnicy i chcąc mieć czyste i białe uzębienie, dzięki czemu nie będziemy musieli decydować się na wybielanie zębów. Są to tylko niektóre korzyści, które czerpiemy z tego zabiegu. Mycie zębów to też swego rodzaju masaż. Poprawia on ukrwienie w tkankach przyzębia i w błonie śluzowej jamy ustnej. To przekłada się natomiast na większą odporność tych tkanek. Przy samym szczotkowaniu liczy się natomiast nie tylko regularność, ale również to, jak myjemy zęby oraz czym to robimy. To ostatnie dotyczy nie tylko samych past, ale także wykorzystywanych do tego szczoteczek. Oczywiście najskuteczniejsze są szczoteczki elektryczne, które charakteryzują się znacznie większą efektywnością.

Nici dentystyczne

Wykorzystanie w szczotkowaniu zębów nawet najlepszych szczoteczek elektrycznych nie usunie jednak całego osadu i wszystkich resztek pożywienia. Dlatego przynajmniej raz dziennie należy też korzystać z nici dentystycznych. Dzięki nim można je usunąć, zanim te stwardnieją i zamienią się w kamień nazębny. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że osad, który nie zostanie usunięty w ciągu 48 godzin, przyczynia się do mineralizacji zęba, co jest pierwszym stopniem próchnicy.

Płukanki i preparaty

Każda osoba myjąca zęby trzy razy dziennie i korzystająca z nici dentystycznych nie powinna mieć problemu z próchnicą. Zwłaszcza jeśli korzysta z dobrej pasty z fluorem. Warto mimo wszystko postawić na dodatkową ochronę, a mianowicie płukanki i preparaty do ust, które również bogate są we fluor. Jest to produkt szczególnie ważny dlatego, że stanowi on ochronę w miejscach, gdzie szczoteczka nie dotrze. Dlatego zainteresować się nią powinny osoby, które noszą aparat ortodontyczny. Jeśli natomiast chodzi o korzystanie z takich płukanek do ust, to po te sięgać można zaraz po umyciu zębów lub w innym dowolnym momencie w ciągu dnia. Na przykład będąc w pracy, kiedy to nie ma możliwości szczotkowania zębów lub są one mocno utrudnione. To oczywiście nie wszystkie możliwości zadbania o własną jamę ustną. Warto również zainteresować się zabiegami stomatologicznymi, które mają na celu wybielanie zębów czy usuwanie kamienia. O ile pierwszy zabieg niesie w sobie korzyści wizerunkowe, to drugi jest już prozdrowotny.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW