poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kaszel dziecka

(78 produktów)

Apteka internetowa poleca na kaszel dziecka

Kaszel u dziecka potrafi mocno dać mu się w znaki i utrudniać normalne funkcjonowanie. Skoro tak każdy rodzic powinien umieć rozpoznać jego rodzaj oraz wiedzieć, jak leczyć kaszel. Rodzajów takiego kaszlu może być wiele, a poza kaszlem mokrym czy suchym rozróżniamy jeszcze kaszel alergiczny, czy szczekający.
Rodzaje kaszlu
Najczęściej dziecko zmaga się z kaszlem mokrym lub suchym. Oczywiście pierwszy następuje kaszel suchy, który nie dość, że jest bardzo męczący, to towarzyszą mu również silne bóle gardła. Po kilku dniach dziecku zaczyna się odkaszliwać, a to oznacza, że kaszel zmienił się na mokry. Ten stan utrzymywać się może nawet przez kilka tygodni, dopóki cała wydzielina nie zostanie usunięta z organizmu dziecka. Często dziecko kaszle nawet wtedy, kiedy nic mu nie dolega. To oznacza tylko, że być może zmaga się z kaszlem alergicznym. Jego przyczyna może być różna. Raz będą to pyłki kwiatów, innym razem na przykład sierść domowych zwierząt. Warto wówczas udać się do lekarza i przeprowadzić testy alergiczne. Poza tym nie można zapominać, że nieleczona alergia wziewna może przekształcić się w astmę. Poza tym rozróżniamy jeszcze kaszel szczekający, który może świadczyć o zapaleniu krtani. Jest to kaszel niezwykle niebezpieczny, który często powoduje, że dziecko zaczyna się dusić, co jest spowodowane obrzękiem krtani. Co gorsza, atakuje znienacka. Zawsze trzeba natychmiast wezwać specjalistę, a zanim przyjedzie lekarz wziąć dziecko na ręce i podejść do uchylonego okna.

Domowe sposoby na kaszel

Skoro kaszel u dzieci jest bardzo często spotykaną dolegliwością, nie brakuje domowych metod jego zwalczania. Na pewno ważne jest odpowiednie nawilżenie powietrza, co dziś nie jest trudne ze względu na szeroko dostępne nawilżacze. Jeśli ich nie posiadacie, rolę te spełnią mokre ręczniki na kaloryferze czy zawieszone na nich niewielkie pojemniki z wodą. Zadbać trzeba również o to, aby dziecko spożywało stosunkowo dużo płynów. Dobrze sprawdzają się tu herbatki z sokiem malinowym czy miodem i cytryną, a także regularne inhalacje z wykorzystaniem oleju tymiankowego czy eukaliptusowego, który nabyć można w aptece. Przy kaszlu mokrym meczącym dzieci ponadto sprawdza się oklepywanie ich plecków, co pomoże oderwać się wydzielinie, przez co szybciej zostanie ona usunięta. Oklepywanie wykonywać można kilka razy dziennie.

Leki i wizyta u lekarza

Domowe sposoby na kaszel sprawdzają się często, ale stosować można je tylko w przypadku kaszlu o niewielkiej intensywności. Jeśli ten jest silny, niezbędna może być wizyta u lekarza, który przypisze odpowiednie leki na kaszel. Najczęściej są to oczywiście specjalne syropy na kaszel mokry czy suchy. W żadnym wypadku męczącego kaszlu u dziecka nie można więc lekceważyć. Rodzic powinien dokładnie obserwować swoje dziecko i w razie ewentualnego pogorszenia jego stanu i zwiększenia intensywności kaszlu udać się do lekarza.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW