poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

pokonaj ból

(233 produkty)

Preparaty na ból, Leki przeciwbólowe bez recepty

Niezależnie od tego, z jakim bólem się zmagamy, jego pokonanie nie powinno sprawiać nam wielu problemów. Wszystko dlatego, że na rynku jest wiele sposobów na to, aby sobie z nim poradzić. Jedne maści i żele działają na bóle stawów i mięśni, tabletki z kolei pomagają na przykład przy bólu gardła czy głowy. Po jakie zatem preparaty sięgnąć, aby możliwie jak najszybciej poradzić sobie z bólem i powrócić do normalności.

Maści, żele i kremy

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do bólu stawów, mięśni czy kręgosłupa, które wcale nie są bolączką dopadającą tylko i wyłącznie osoby starsze. Zmagają się z nimi także i zacznie młodsi i niekoniecznie zawodowi sportowcy. Jakieś obciążenie czy nadwyrężenie grozi każdemu z nas, a taki problem może nas dotknąć na co dzień. Zazwyczaj ból ustępuje samoczynnie, ale dopiero po kilku czy kilkunastu dniach, choć zdarza się, że te są notoryczne i ciągłe. Warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty, które go łagodzą. Jednym z preparatów, po który możemy w takiej sytuacji sięgnąć, jest Bengay działający przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Podobnie ma się sprawa z lekiem Dicloziaja oraz Voltarenem i Naproxenem. W większości przypadków te leki stosowane miejscowo podrażniają skórę i rozszerzają naczynia krwionośne, powodując uczucie rozgrzania. Popularna i zarazem efektywnie działająca jest także maść końska, która została stworzona na bazie naturalnych wyciągów ziołowych. Dzięki temu ma silne i szerokie działanie. Poza tym na rynku znaleźć można również maść niedźwiedzią, również składająca się z ekstraktów roślinnych. Ta również ma intensywne działanie, pozostawiając uczucie ulgi, odprężenia i relaksu. Zauważmy, że taka maść dostępna jest w wersji rozgrzewające, jak i chłodzącej miejsce, w jakim zostanie nałożona.

Tabletki

Nie brakuje również działających przeciwbólowo i przeciwzapalnie tabletek. Te stosuje się jednak przy zupełnie innych bólach, a mianowicie bólach głowy, zęba, zatok, itp. Można je zażyć również przy bólach stawów, ale zaleca się je wtedy, kiedy łapie nas przeziębienie. Przy naciągnięciach czy zerwaniach nie są natomiast tak pomocne, jak leki nanoszone miejscowo. Podobnie działają również tabletki Ibum czy Ibuprom. No-Spa to z kolei lek, który poleca się kobietom zmagającym się z bólami menstruacyjnymi i innym osobom, którym dokuczają bóle brzucha. Rozluźnia on bowiem mięśnie gładkie, przynosząc tym samym ulgę w bólach jamy brzusznej spowodowanymi ich skurczami. To oczywiście nie wszystkie leki stosowane przy bólach. Rynek oferuje nam również wiele innych specyfików jak na przykład Paracetamol, Polopiryna, Nurofen, Mel, Opokan czy zwykła Aspiryna. Niektóre z nich działają nawet przez 24 godziny na dobę, choć wiele zależy tutaj od rodzaju bólu, jego intensywności i umiejscowienia. Przy regularnych i ciągłych bólach nie można jednak opierać się tylko na środkach przeciwbólowych, które nie rozwiązują istotny problemu, a jedynie uśmierzają jego skutki. Zgłosić się trzeba wówczas do lekarza, który znajdzie przyczynę bólu.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW