poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

łysienie

(68 produktów)

Zapobieganie i leczenie łysienia w aptece internetowej

Łysienie to problem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn. Szacuje się, że nawet co trzeci mężczyzna pomiędzy 25. a 45. rokiem życia narzeka z powodu utraty włosów, przez co spada też jego samoocena. Warto zatem widzieć, jak temu zaradzić oraz czy w ogóle jest to możliwe. Przede wszystkim łysienie nie jest procesem, który dotykać musi prędzej czy później wszystkich mężczyzn. Kiedy to zobaczycie u siebie oznaki wypadania włosów, nie popadajcie w panikę, ale też nie usprawiedliwiajcie siebie, że czeka to każdego. Wystarczy umówić się na wizytę u specjalisty, który potrafi ocenić, co jest tego przyczyną oraz jej zaradzić. Specjalistą takim jest tycholog, który zajmuje się badaniem kondycji włosów.

Rodzaje łysienia

Często łysienie przenoszone jest z ojca na synów. Nie oznacza to jednak, że muszą oni mieć równie wielkie problemy, co ojciec. Łysienie genetyczne może bowiem występować z różnym nasileniem i objawy u dzieci mogą być mniej nasilone lub wręcz przeciwnie silniejsze. Poza czynnikami genetycznymi nie można zapomnieć o męskich hormonach. Mowa tu o dihydrotestosteronie należącym do grupy hormonów zwanych androgenami. Zbyt duża jego ilość może powodować łysienie typu męskiego. Z łysieniem androgenowym zmagać się jednak mogą również i kobiety. U nich zbyt wysoki poziom androgenów może być uwarunkowany brakiem równowagi hormonalnej lub przyjmowaniem syntetycznych progesteronów. Dzieje się tak na przykład na skutek antykoncepcji hormonalnej. Bardzo popularne jest także łysienie plackowate, które dotyka dzieci i młodych dorosłych. Według statystyk aż 60 procent cierpiących na tę przypadłość ma bowiem poniżej 30. roku życia. Łysienie plackowate to choroba, podczas której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wskutek tego również i wypadania włosów. Tego typu łysienie może być dziedziczone, choć wskazuje się również na to, że ma ono podłoże autoimmunologiczne.

Leczenie łysienia

Sposobów leczenia łysienie nie brakuje i dotyczy to każdego z jego rodzajów. Bardzo popularne są dziś szampony na łysienie, które kupić można w aptece czy nawet drogerii. Co ważniejsze znaleźć tam można szampony, nie tyle pomagające nam tylko w momencie, kiedy włosy zaczynają nam wypadać, ile dużo wczesnej. Wpływają one bowiem na stan włosów, a więc można je również stosować czysto profilaktycznie. Odnosząc się do samego leczenia łysienia, to jego forma często zależna jest od zaawansowania choroby. Do niedawna nie było sposobu na łysienie androgenowe, ale dziś istnieją już środki farmakologiczne, które łagodzą jego objawy. Poza tym zdecydować się również można na leczenie zabiegowe. Inną kwestią jest już to, że nie zawsze jest ono skuteczne. Nie wiadomo, od czego to zależy, ale na jednych pacjentów dana forma leczenia ma lepszy wpływ, niż na innych. Trudne i długotrwałe jest również leczenie łysienia plackowatego. Postawić można tu na płyny oparte na minoksydylu albo preparaty o działaniu immunosupresyjnym. W leczeniu łysienia plackowatego wykorzystuje się również immunoterapię miejscową czy krioterapię.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW