poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

łupież

(26 produktów)

Szampony i preparaty na łupież w aptece

Łupież to problem, z którym boryka się wielu Polaków. Nie jest on groźny dla naszego zdrowia czy tym bardziej życia. Mimo wszystko nie powinniśmy go lekceważyć. Szczególnie że nie wpływa on dobrze na nasz odbiór i jest nieestetyczny. Pozbycie się łupieżu nie jest zadaniem łatwym, choć jak najbardziej możliwym. Szczególnie w dobie XXI wieku, kiedy to sposobów walki z łupieżem jest na tyle dużo, że każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie.

Objawy i przyczyny

Zacząć należy od tego, że łupież najczęściej pojawia się podczas zimy, kiedy to ogrzewanie wysusza skórę. Zaobserwować go jest dosyć łatwo. Objawia się bowiem białymi i zarazem natłuszczonymi kawałkami skóry na włosach oraz ramionach. Poza tym głowa osoby borykającej się z łupieżem zaczyna swędzieć. Przyczyn łupieżu jest dość dużo. Poza suchą skórą wskazać trzeba tutaj na łojotok, a w zasadzie łojotokowe zapalenie skóry. Na pewno nie można zapomnieć też o zbyt rzadkim myciu włosów. Wówczas martwe komórki oraz łój nie są usuwane na czas, czego efektem jest właśnie łupież. Do przyczyn łupieżu zaliczamy również łuszczycę, egzemę oraz drożdże. Do czynników ryzyka zaliczamy z kolei między innymi tłuste włosy oraz złą dietę, która nie jest bogata w cynk, witaminy z grupy B i odpowiednie kwasy tłuszczowe. Poza tym warto mieć na uwadze, że problem z łupieżem częściej dotyczy mężczyzn. Mniej narażeni są na niego też ludzie starsi oraz dzieci.

Profilaktyka i leczenie łupieżu

Z łupieżem nie łatwo sobie poradzić. W związku z tym lepiej jest mu zapobiegać. Na pewno sporą rolę odgrywa tutaj nasza higiena. Włosy powinny być bowiem myte dość często i regularnie. Dobrze zastanowić trzeba się również nad swoją dietą i wprowadzić do niej odpowiednie ilości witaminy z grupy B czy cynku. Odstawić też warto kosmetyki do stylizacji włosów jak na przykład żele, lakiery i pianki. Te mogą bowiem wzmóc ten problem. Dobrym sposobem na leczenie łupieżu jest oczywiście szampon przeciwłupieżowy Nizoral. Bardzo często takie szampony zawierają w sobie cynk, kwas salicylowy i ketokonazol. Z jednej strony mają one działanie przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Z drugiej z kolei opóźniają proces łuszczenia. Szampony takie kupić można w drogeriach lub aptekach online. W tych pierwszych zazwyczaj znajdziemy słabsze tego typu środki. W aptekach natomiast znajdują się najlepsze szampony przeciwłupieżowe, po których zastosowaniu powinniśmy poradzić sobie nawet z silnym łupieżem. Co najważniejsze zazwyczaj nie jest tutaj potrzebna wizyta u lekarza. Jeżeli jednak pomimo stosowania sprawdzonego szamponu przeciwłupieżowego przez okres kilku tygodni nie daje to żadnych rezultatów, a włosy nas swędzą i skóra głowy nadal jest czerwona czy opuchnięta, warto zgłosić się do specjalisty, jakim w tym przypadku jest dermatolog. Dokładnie przyjrzy się on problemowi i zastosuje optymalne dla nas leczenie. Bardzo możliwe, że problemem jest wówczas łojotokowe zapalenie skóry, które przypomina zwykły łupież.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW