poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy na układ kostno-stawowy i ruchowy

(232 produkty)

Suplementy i leki na pracę układu kostno-stawowego i ruchowego

O stawy trzeba zacząć dbać już w młodości, tym bardziej, kiedy prowadzi się mało aktywny styl życia oraz ma się nadwagę. To właśnie dlatego w dojrzalszym wieku mnóstwo osób skarży się na bóle stawów oraz pozostałe zaburzenia z nimi połączone. Jeśli zobaczysz u siebie pierwsze symptomy zwyrodnienia stawów, udaj się do specjalisty. Czasami starczy odciążyć stawy, zmienić styl życia oraz niewłaściwe zwyczaje żywieniowe. Jak dbać o stawy oraz zapobiegać potencjalnym kłopotom ze stawami? Jakie suplementy na stawy są efektywne?

Jak dbać o stawy?

Raz zniszczone stawy niezwykle ciężko się pobudzają oraz już nigdy nie będą w pełni sprawne. Wszelkie zniszczenia chrząstki zrastają się, lecz pokrywa je blizna łącznikowa, jaka tylko przypomina chrząstkę, lecz nią nie jest. Bóle stawów mogą wskazywać na pojawienie się schorzenia stawów, na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów. W takich sytuacjach sięga się po mocne środki. Tymczasem znacznie efektywniej jest zapobiegać dolegliwościom, aniżeli z nimi później walczyć. Więc, nim pojawią się kłopoty ze stawami, zadbajmy o ich ochronę. Kiedy już pojawi się ból stawów, należałoby stosować substancje, jakie mają właściwości pobudzające oraz wzmagają mechanizm bliznowacenia. Tak więc na stawy oraz kości zalecane są glutamina oraz chondroityna zamknięte w krewetkach, rakach, małżach. Jeśli nie mamy możliwości delektowania się owocami morza, zaopatrzmy się w suplement na stawy. Jednakowo przydatny będzie także środek na stawy z siarką. Siarka nie dopuszcza do rozwoju zmian patologicznych. Należałoby zaobserwować, iż to właśnie deficyty tego pierwiastka są wielokrotnie przyczyną kłopotów ze stawami. Siarka podtrzymuje życie oraz podział komórek

Co na stawy?

Prócz glutaminy, siarki i chondroityny na stawy efektywne są pozostałe substancje. Gdy chcesz dłużej cieszyć się zdrowymi stawami, stosuj kolagen, tran i kwas hialuronowy. Jak działają te substancje?
Kolagen na stawy
Kolagen, jak się okazuje, nie tylko zapewnia gładką cerę, lecz także oddziałuje na działanie stawów. Deficyty kolagenu powodują pojawieniem się zmarszczek, zwiotczeniem skóry i obniżeniem sprawności stawów. Kolagen ma różnorodną budowę, uzależnioną od miejsc, w jakich się znajduje. W stawach napotykamy typ II kolagenu.
Najlepszy kolagen na stawy
Można napotkać różnorodne formy kolagenu. Najlepiej sięgnąć po formę zhydrolizowaną, ponieważ taka wyróżnia się najwyższą bio-przyswajalnością. Nabywając suplement diety na stawy należałoby dobrać taki, jaki zawierać będzie zawierał blisko 8 gram kolagenu oraz przynajmniej 60 mg witaminy C na porcję. Poszczególne środki zawierają także określone dodatki wspierające kondycję stawów: glukozaminę, chondroitynę, lub kwas hialuronowy. Niewątpliwie obecność takich składników należy uznać za ogromny atut oraz warto, żeby znalazły wraz z naturalnym kolagenem na stawy.
Kolagen w pastylkach lub do picia?
Na rynku dostępne są zarówno suplementy zawierające kolagen w formie sypkiej, nadającej się do picia, jak również w formie tabletek czy pastylek. Ze względu na intensywniejszą przyswajalność oraz łatwość stosowania sugerujemy wybór artykułów z kolagenem do picia. Dostarczenie 8 g tego białka mogłoby wymagać przełknięcie 8 dużych tabletek, a jak wiadomo może nie być to wygodne. Bez wątpienia łatwiejsze będzie wypicie 200 ml smacznego napoju z taką samą zawartością tego składnika.
Tran oraz kwas hialuronowy na stawy i kości
Najcenniejszy tran, to ten czerpany z wątroby dorsza. Systematyczne jego spożywanie łagodzi ból stawów oraz hamuje mechanizmy niszczenia tkanki stawowej. Kwas hialuronowy poprawia stawy maziówkowe (szczególnie kolanowy, biodrowy, skroniowo-żuchwowy oraz skokowy). Kwas stosowany jest w zastrzykach. Zarówno kwas hialuronowy, jak również tran działa przeciwbólowo. Dzięki temu można zmniejszyć spożywanie środków przeciwbólowych. Suplementy na stawy to wyłącznie jeden z elementów dbania o zdrowie stawów. Istotna jest również odpowiednia dieta, aktywność ruchowa i utrzymywanie odpowiedniej wagi. Żeby dłużej mieć zdrowe stawy, należałoby sięgnąć po suplementy z glutaminą, chondroityną, siarką i kolagenem. Wskazany jest także tran i kwas hialuronowy. Te dwie ostatnie substancje kojarzą się raczej z zabiegami kosmetycznymi, lecz mają własne wykorzystanie również w utrzymaniu zdrowia stawów.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW