poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

kleszcze, komary, meszki

(26 produktów)

Apteka internetowa poleca na kleszcze, komary, meszki

Meszki, komary, a przede wszystkim kleszcze są nie tylko uciążliwe. Nie zapominajmy, że mogą być również bardzo niebezpieczne. Warto w związku z tym dobrze się przed nimi zabezpieczyć, co nie jest wcale tak trudne, jak może się początkowo wydawać. Na rynku nie brakuje bowiem środków, które na owady działają odstraszająco, choć nie zapominajmy, że nie brak także i sposobów naturalnych.

Sposoby na komary

Ukąszenia przez komary, a w zasadzie komarzyce nie są w naszej strefie klimatycznej groźne, ale mogą być bardzo uciążliwe. Biorąc pod uwagę ich zwalczanie, bardzo popularne są dziś lampy owadobójcze, które emitują niebieskie światło wabiące owady. Lampa taka otoczona jest prętami, przez które płynie prąd o niewielkim natężeniu. Ten dla owadów jest jednak zabójczy. Oczywiście bardzo dobrze sprawdzają się tutaj także i wszelkie substancje naturalne, a między innymi olejek cytronelowy, olejek paczuli czy mięta pieprzowa. Komary nie znoszą też zapachu lawendy, pelargonii, eukaliptusa czy cytryny. Oczywiście skorzystać można także ze świec czy kadzidełek wydzielających powyższych zapach.

Sposoby na meszki

Żadnego zagrożenia nie niosą także meszki, choć ich ukąszenia mogą powodować obrzęki, zaczerwienienia, a nawet gorączkę. Same zmiany skórne utrzymywać się natomiast mogą nawet do dwóch tygodni. W ich zwalczaniu sprawdzają się te same środki, co przy walce z komarami. Poza tym meszki nie lubią też zapachu wanilii, co również warto mieć na uwadze. Pamiętać trzeba też, aby zaraz po ukąszeniu ranę przemyć wodą utlenioną lub spirytusem. Następnie można ją posmarować jakimś preparatem chłodzącym znalezionym w aptece. Do rany przyłożyć można również okład z lodu. Pod żadnym pozorem powstrzymać się trzeba od drapania samych ran, co znacznie utrudni ich gojenie.

Sposoby na kleszcze

Zdecydowanie najgroźniejsze są natomiast kleszcze, które czyhają na nas nie tylko w lasach liściastych czy mieszanych, ale również na łąkach i w parkach. Co gorsza, o ich ugryzieniu często nic nie świadczy, ponieważ kleszcze w swojej ślinie zawierają enzymy znieczulające, a więc ich ugryzienie jest bezbolesne. Ukąszenia przez kleszcze może być natomiast o tyle groźne, że przenoszą one wirusy wywołujące zapalenie opon mózgowych i bakterie, które mogą powodować boreliozę. Ochronę przed kleszczami stanowi przede wszystkim odpowiednie ubranie. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy jakieś substancje, które przed tym chronią, to należą do nich olejki aromatyczne. Szczególnie te o zapachu mięty pieprzowej i paczuli. Samo leczenie po ugryzieniu polega między innymi na usunięciu kleszcza, co można zrobić, korzystając z pęsety lub specjalnego narzędzia do kupienia w aptece. Następnie trzeba zdezynfekować ranę przy użyciu spirytusu. Przez kilka dni niezbędna jest również jej obserwacja. Przy objawach sugerujących boreliozę natychmiast trzeba zgłosić się do lekarza. Oczywiście nie można zapominać przy tym o lekach dostępnych a aptece, które z jednej strony zabezpieczają przed ukąszeniami, a z drugiej łagodzą ich objawy.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW