poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

oczy, komfort widzenia

(155 produktów)

Apteka online proponuje na oczy i komfort widzenia

Wzrok to jeden z najważniejszych naszych zmysłów. Nic dziwnego, że w momencie jakichś problemów ze wzrokiem szybko staramy się im zaradzić i przywrócić go do stanu sprzed choroby. Schorzeń dotyczących oczu jest na tyle dużo, że jest się czym martwić, choć na całe szczęście także i metod radzenia sobie z takimi chorobami jest dziś coraz więcej. Warto pamiętać, że niekiedy nawet błahe problemy ze wzrokiem mogą sugerować dość poważne choroby, w tym schorzenia układu krążenia, miażdżycę czy cukrzycę, co w efekcie może doprowadzić do nieodwracanych zmian w oku. Tym bardziej powinniśmy znać ich objawy oraz sposoby ich eliminacji. Poza chorobami takimi jak nadwzroczność, jaskra, zaćma, zwyrodnienie ciała szklistego, retinopatia cukrzycowa czy zwyrodnienie siatkówki o wiele częściej zmagamy się jednak z problemem suchych i zmęczonych oczu, na co najczęściej narzekają osoby pracujące przy komputerze.

Uwaga na komputery

Zmęczone oczy to problem, który dotyczy wielu z nas, co jest oczywiście związane z trybem naszego życia. Dziś już bowiem nikt nie wyobraża sobie tego, aby kilku godzin nie spędzić przed monitorem komputera czy telefonem komórkowym. Jest to o tyle niekorzystne dla oczu, że sprzęt taki emituje ciepło, które wysusza powietrze. Poza tym do czynienia mamy wówczas z nieustanną adaptacją siatkówki do różnych poziomów oświetlenia. Przed komputerem znacznie rzadziej też mrugamy, co ma z kolei wpływ na suche oczy.

Zielona oaza Pracując przy komputerze, trzeba działać profilaktycznie, a więc między innymi stawiać na sprzęt z filtrami polaryzacyjnymi oraz ustawiać komputer tak, aby redukować odbicia od źródła światła. Poza tym warto takie pomieszczenia dosyć często wietrzyć oraz mieć w nich wiele roślin. Dodatkowo nie można zapominać o przerwach. Przy krótszej pracy przy komputerze niezbędne są przerwy co dwie godziny po około piętnaście minut. Przy dłuższej natomiast należy robić je co godzinę.

Pomoc okulisty

Obecnie leczenie wad wzroku jest na tyle proste, że możliwości jest naprawdę mnóstwo. To samo tyczy się też ich zapobiegania, ponieważ na rynku nie brakuje preparatów, które służą choćby nawilżeniu oczu, co jest niezbędne przy tak zwanym zespole suchego oka, który objawia się jego zaczerwienionym, a także odczuwaniem suchości powietrza, pieczeniem, uczuciem ciała obcego, kłuciem w oku i nadwrażliwością na światło. Warto wówczas regularnie korzystać z wizyt u okulisty w celu badaniu wzroku. Poza tym na pewno przypisze on takiemu pacjentowi także specjalne preparaty służące nawilżeniu oka, które mają postać kropli. Do nabycia są one w aptekach internetowych. Często kupić je można nawet bez konieczności wizyty u okulisty, ponieważ dostać je można bez recepty. Każdy pracujący przez wiele godzin przy komputerze powinien o takich kroplach pomyśleć. Nawilżają one oczy i dodatkowo pomagają utrzymać dobrą kondycję oczu. Poza kroplami w aptekach znajdują się również podobnie działające tabletki powlekane.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW