these practical education represent delicious work and delightful look will be manifestation of cheap vape blog.best swiss https://www.replicauhren.to/ became a market share of one through the custom watches. Gardło lekarstwa | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

gardło

(144 produkty)

Lekarstwa na zdrowe gardło w aptece internetowej

Zapalenie gardła to jedna z najczęstszych infekcji, z którą zmagamy się na co dzień. Wywoływana jest ona przez bakterie, wirusy lub grzyby, a objawia się bólem gardła i trudnościami w przełykaniu, którym towarzyszyć może, choć wcale nie musi suchy kaszel. To jednak nie wszystkie objawy zapalenia gardła. Warto poza tym zauważyć, że z tym najczęściej borykają się dzieci oraz osoby, które przebywają z najmłodszymi. Szacuje się, że z problemem tym boryka się nawet 15% dzieci i poniżej 10% ludzi dorosłych. Oczywiście z zachorowaniami najczęściej mamy do czynienia w okresie jesienno-zimowym.

Przyczyny zapalenia gardła

Zapalenie gardła wywoływane jest przez wirusy oraz bakterie paciorkowce. Zakażenie następuje drogą kropelkową poprzez kaszlanie czy kichanie lub przez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, a przykład pocałunki czy też picie z jednego naczynia. Zdarza się również, choć bardzo rzadko, że zapalenie gardła ma przyczyny niezakaźne. Gardło podrażnione może bowiem być przez palenie papierosów, alkohol, refluks żołądkowo-przełykowy, alergię lub też wynikać z działań niepożądanych leków. O najczęstszych objawach towarzyszącym zapaleniu gardła już wspomnieliśmy. Poza tym chory zmaga się także z katarem, przekrwieniem lub zapalenie spojówek, kaszlem, chrypką, bólem mięśni czy stanem podgorączkowym, a nawet świądem. Oczywiście nie wszystkie te objawy muszą występować przy zapaleniu gardła, ale przy tej dolegliwości nie są one niczym dziwnym.

Leczenie gardła

O leczeniu zapalenia gardła można by było pisać naprawdę dużo, bo w każdym domu znają tradycyjne sposoby na wyzbycie się tej dolegliwości. Rzeczywiście przy niewielkim zapaleniu i początkowym jego stanie są one skuteczne. Zalicza się do nich choćby płukanie gardła roztworem soli kuchennej lub naparem z wysuszonych liści jeżyny, kory dębu czy też szałwią bądź rumiankiem. Większą gwarancję wyzbycia się tej dolegliwości dają jednak leki, które do kupienia są w aptece. Skorzystanie z nich niesie w sobie jeszcze jedną zaletę. Otóż leki na zapalenie gardła sprawiają, że leczenie tej dolegliwości jest znacznie krótsze, a my jesteśmy w stanie o wiele szybciej wrócić do pełnej sprawności. Same leki na zapalenie gardła mają natomiast różne formy. Najpopularniejsze są tutaj tabletki, które pomagają uporać się z tą dolegliwością, choć to nie wszystko. Poza nimi wyróżnia się jeszcze syropy, które największą popularnością cieszą się pośród dzieci. Tak samo zresztą, jak stworzone w tym celu lizaki, które z jednej strony smakują dzieciom, z drugiej natomiast usuwają bakterie i przywracają błonę śluzową gardła i krtani do normalności. Zapalenie gardła nie musi być więc dolegliwością, która da się nam we znaki. Nieleczone, na pewno sprawi nam wiele kłopotów i może doprowadzić do poważniejszych infekcji. Warto uporać się więc z nim w miarę szybko stosując przy tym skuteczne leki, które poradzą sobie z zapaleniem gardła niezależnie od stopnia jego intensywności.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW