poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy, odżywki dla sportowców

(22 produkty)

Suplementy, odżywki dla sportowców

Wiele osób prowadzi dzisiaj intensywny, sportowy tryb życia. Zarówno sportowcy profesjonalni, jak i sportowcy amatorzy potrzebują odpowiedniej diety i suplementacji, żeby ich organizm był bardziej wydajny, żeby szybciej zyskiwał sprawność oraz żeby mógł zostać utrzymany w zdrowiu. Odżywki i suplementy dla sportowców są dostępne w miejscach takich jak apteka, czy apteka internetowa. Odżywki dla sportowców są skutecznymi preparatami, które faktycznie działają. Jednak należy pamiętać, że w celu zwiększenia skuteczności ich działania konieczna jest odpowiednia dieta, z dobrze dobranymi składnikami. W przypadku nie najlepszej diety nawet najlepsze odżywki nie będą w stanie działać tak efektywnie, jak by mogły. Głównym celem stosowania odżywek przez większość sportowców jest przyspieszone spalania tkanki tłuszczowej oraz powiększenie masy mięśni. W celu osiągnięcia tych zamierzeń konieczne są długie godziny ćwiczeń, wymagających treningów i wyrzeczeń. W celu przyspieszenia tego efektu i pomocy organizmowi stosuje się różne odżywki dla sportowców. Aktualnie na rynku znajdziemy wiele różnych odżywek. Jedne są skuteczniejsze, inne nieco mniej. Dobrych jakościowo odżywek szukać należy w miejscach takich jak apteka stacjonarna, czy apteka online.

Charakterystyka wybranych odżywek i suplementów dla sportowców

Ornityna
Zaliczyć ją należy do grupy aminokwasów endogennych. Posiadają one sporo ważnych właściwości. Ornityna jest suplementem, który skutecznie regeneruje wątrobę. Dzięki niej można złagodzić skutki stresu, a także poprawić jakość snu. Ornityna stosować powinny osoby, które są aktywne fizycznie, szczególnie sportowcy, którzy chcą rozbudowywać swoją masę mięśniową. Ten specyfik najczęściej dostępne jest w formie proszku lub kapsułek.
Kreatynina
Kreatynina wykorzystywana jest przez ludzi uprawiających wiele dyscyplin sportu, zarówno sportów, w których liczy się siła, jak i sportów, w których nacisk kładziony jest na sylwetkę. Kreatynina wpływa na parametry wytrzymałościowe, wydolnościowe, siłowe oraz na aktywność metaboliczna mięśni. Kreatynina to jedna z najbardziej popularnych odżywek dla amatorów, jak i dla profesjonalistów. kreatyninę stosować można w okresach budowy masy mięśniowej. Będzie ona wspierać procesy anaboliczne i powiększanie masy mięśni. Jednak można także ją wykorzystywać w przypadku chęci redukcji tkanki tłuszczowej.
Beta-alanina
Zaliczana jest do tak zwanych suplementów ergogenicznych. beta-alanina w organizmie spełnia wiele funkcji, które powiązane są z wytrzymałością oraz wydajnością mięśni. Suplement ten wykazuje dodatkowo działanie antyoksydacyjne, czyli neutralizuje wolne rodniki. Odżywka ta skutecznie wspomaga wysiłek fizyczny człowieka. Nada się świetnie dla ludzi uprawiających sporty wytrzymałościowe.
Odżywka białkowa
Odżywka białkowa jest świetną substancją, która dostarczy organizmowi aktywnemu fizycznie odpowiednich substancji, które go wesprą. Za najlepszą odżywkę białkową uchodzi białko serwatki. Świetnie pomoże organizmowi spalać tłuszcz, jak i budować masę mięśni. U osób aktywnych fizycznie zapotrzebowanie na biało rośnie, dlatego odżywka białkowa powinna być nieodłącznym elementem diety każdego sportowca.
Gainer
Jest odżywką, która zawiera w sobie białka i węglowodany. Polecana jest osobom, które mają problemy ze spożywaniem odpowiedniej ilości kalorii każdego dnia. Jest dobrym uzupełnieniem diety osoby aktywnej fizycznie. Gainer zawierać może w sobie różne proporcje białka do węglowodanów. W zależności od tego jaką dietę stosuje sportowiec, możne wybrać stosowne dla siebie proporcje. Odżywka tego typu skierowana jest przede wszystkich do osób pragnących zwiększyć swoją masę ciała.
Guarana
Guarana jest specyfikiem, który stosowany jest do wspomagania organizmu w okresie około treningowym. Wspomaga ona zarówno umysł, jak i organizm. Guarana zawiera w sobie dość dużo kofeiny, która pobudza organizm człowieka. Często stosuje się ją w przedtreningówkach, w substancjach spalających tłuszcz, jak i w preparatach, które wspomagają działanie umysłu. Guarana wykazuje sporo właściwości nootropowych, a także wspomagających wysiłek fizyczny, dlatego też stała się często używaną substancją wśród sportowców. Przed rozpoczęciem stosowania odżywek warto skonsultować się z trenerem lub lekarzem, który posiada odpowiednią wiedzę i jest w stanie dobrać odpowiednie specyfiki oraz dietę, która okaże się skuteczna i pomoże w rozwoju masy mięśniowej, sprawności organizmu, czy też w spalaniu tłuszczu. Pamiętajmy, że najlepszej jakości odżywki dla sportowców zakupić można w miejscach takich jak apteki internetowe, czy też apteka tradycyjna. Produkty są tam sprawdzone i pewne.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW