poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

prostata

(18 produktów)

Lekarstwa na prostatę w aptece online

Prostata, a więc tak zwany stercz to gruczoł krokowy, który powiększa się, kiedy w organizmie spada poziom androgenów. Problemy z prostatą dotykają przede wszystkim mężczyzn w starszym wieku i są normalnym objawem starzenia. Tak przynajmniej uważają lekarze. Sama prostata jest gruczołem wielkości orzecha włoskiego, który znajduje się pod pęcherzem moczowym. To właśnie ten gruczoł odpowiedzialny jest za płyn odżywiający i transportujący spermę. Jej powiększenie nasila się wraz z wiekiem. Dodajmy tu, że najpowszechniejsze dolegliwości związane z prostatą to zapalenie gruczołu krokowego, łagodny przerost prostaty oraz rak.

Przyczyny

Przyczyn schorzeń prostaty może być co najmniej kilka, choć ustalenie konkretnej nie jest zadaniem łatwym. Ogólnie przyjmuje się, że problemy z prostatą powodują bakterie, zaburzenia odporności i układu nerwowego oraz jej urazy. To samo tyczy się też powiększenia tego gruczołu, choć wielu lekarzy wskazuje tutaj na fakt zmiany poziomu hormonów płciowych, co następuje wraz z wiekiem.

Objawy

Objawy problemów z prostatą zależne są od rodzaju schorzenia. Najczęstsze z nich to ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, bolesne ejakulacje czy ból brzucha, pachwiny bądź dolnej części pleców. Poza tym zalicza się do nich także częste oddawanie moczu i problemy z tym związane czy objawy zbliżone do grypy. Często odczuwa się również dyskomfort penisa lub jąder.
Najgorsze jest jednak ostre zatrzymanie moczu, z którym jednak do czynienia mamy dość rzadko. Wszystko dlatego, że prostata powiększa się latami. Jeśli jednak do tego dojdzie, grozi to zatruciem toksynami wskutek niewydolności nerek, co jest już stanem zagrażającym życiu. Uważać trzeba tym bardziej, że u niektórych mężczyzn nawet mocno powiększona prostata nie daje objawów takiego stanu. Z drugiej strony może to być też symptomem raka.

Leczenie

Przed decyzją o leczeniu powstałych problemów z prostatą trzeba ten problem zdiagnozować. Obecnie jest wiele metod badania prostaty od wywiadu, przez badanie pe rectum aż po wykonanie USG. Biorąc pod uwagę leczenie zapalenia gruczołu krokowego, to stosuje się tu antybiotyki, choć tylko wtedy, kiedy to choroba ma podłoże bakteryjne. W innym wypadku wykorzystuje się alfa-blokery, leki przeciwbólowe oraz masaż prostaty. Pierwsze z kolei biorą również udział w leczeniu przerostu prostaty, ale stosuje się w tym celu również i inne leki, a nawet mniej inwazyjne zabiegi, jak i operacje. Przy leczeniu raka prostaty pod uwagę bierze się wiele czynników, a więc między innymi wielkość guza, stan zdrowia pacjenta, czy oddziaływanie na jego organizm zastosowanych leków. Lepiej jednak zapobiegać aniżeli leczyć, a więc profilaktycznie sięgać po produkty wspomagające prawidłowe funkcjonowanie prostaty dostępne w naszej aptece. Są to na przykład Prostogal czy Prostaceum. Poza tym są jeszcze Prostamol, Prostimen czy Sterko, które łagodzą dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW