poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy na układ nerwowy

(246 produktów)

Suplementy i leki wspomagające pracę układu nerwowego w aptece

Leki uspokajające wykorzystuje się w celu osłabienia oraz zmniejszenia stanów zbytniego pobudzenia emocjonalnego będącego wynikiem stresu. Kurację należałoby zacząć od ziołowych pastylek na uspokojenie. W ich składnie znajduje się ekstrakt z kozłka lekarskiego. Leki uspokajające na receptę to benzodiazepiny. Pośród mocnych leków na uspokojenie dostępnych na receptę należy wymienić również hydroksyzynę (wykorzystywaną również u dzieci).

Jak dobrać tabletki na uspokojenie – jak działają oraz kiedy je stosować?

Leki uspokajające (sedativa) wykorzystuje się w celu zmniejszenia oraz ograniczenia stanów zbytniego pobudzenia emocjonalnego będącego wynikiem stresu, jakiemu towarzyszy napięcie, lęk oraz niepokój, i również nadwrażliwość, zdenerwowanie lub rozkojarzenie, jak i w dolegliwościach psychosomatycznych i czynnościowych zaburzeniach snu. Środki na uspokojenie stosowane są także w terapii powiązanej z lekami przeciwdepresyjnymi, przeciwpadaczkowymi oraz przeciwbólowymi. Środki uspokajające w formie pastylek lub syropów wywołują tzw. rozprężenie psychowegetatywne. W delikatny sposób zmniejszają napięcie emocjonalne, opanowują przesadny niepokój oraz lęk, pobudzenie psychoruchowe, ułatwiają sen. W leczeniu przewlekłych stanów lękowych zostały wyparte przez działające bardziej selektywnie specyfiki anksjolityczne. Środki uspokajające działają rozluźniająco, służą wyciszeniu oraz uspokojeniu, przywracają stan równowagi emocjonalnej, pozytywnie oddziałują na nasze nastawienie, równocześnie w niewielkim stopniu ingerują w zdolność myślenia oraz efektywność umysłu, nie przedstawiają także działania przeciwpsychotycznego. Tworzą w zasadzie wspólną grupę z lekami nasennymi, ponieważ te same środki w większych ilościach wywołują apatię i chociażby znieczulenie całkowite. Większość z nich zmniejsza także napięcie mięśniowe oraz ma oddziaływanie przeciwdrgawkowe.

Leki na uspokojenie – hydroksyzyna

Pośród mocnych leków na uspokojenie dostępnych na receptę należy wymienić również hydroksyzynę. Hydroksyzyna ma właściwości uspokajające dzięki zmniejszeniu konkretnych funkcji mózgu. Wykorzystywana jest w psychiatrii jako środek uspokajający oraz mocno blokujący aktywność układu nerwowego w stanach napięcia, strachu, stresu i w zaburzeniach równowagi psychicznej lub także nadpobudliwości. Hydroksyzyna to również środek na uspokojenie dla dzieci. Znajduje także wykorzystanie w leczeniu pokrzywki skórnej na tle nerwowym. Pastylki oraz syrop zawierające chlorowodorek hydroksyzyny wydawane są z polskich aptek tylko na podstawie recepty lekarskiej. Hydroksyzyna może wywoływać apatię, suchość w jamie ustnej, rzadziej wymioty, bóle oraz zawroty głowy, reakcje nadwrażliwości, zatrzymywanie moczu oraz zakłócenia akomodacji oczu.
Niezwykle silne leki na nerwy
Do leków na nerwy zaliczają się także barbiturany (pochodne kwasu barbiturowego). Tego rodzaju środki uspokajające charakteryzuje relatywnie duża toksyczność i zdolność tworzenia współzależności umysłowej oraz ruchowej, więc straciły teraz na znaczeniu jako leki uspokajające oraz nasenne. W większości krajów, w tym także w Polsce, zostały wycofane z lecznictwa. Na nerwy oraz stres mogą być stosowane również sole bromu. Bromki sodu, potasu oraz amonu przez blokowanie czynności ośrodkowego układu nerwowego, działają uspokajająco, oraz w większych dawkach nasennie. Wchodzą w skład soli Erlenmajera i soli Nerwina niegdyś wielokrotnie stosowanych w recepturze aptecznej do sporządzania płynów do użytku wewnętrznego. Przedstawiane tabletki na uspokojenie mają niezwykle małe wykorzystanie w lecznictwie z uwagi na wywoływanie licznych symptomów szkodliwych (podrażnienie przewodu pokarmowego, reakcje uczuleniowe oraz skórne, niebezpieczny zespół toksyczny).
Zioła oraz ziołowe pastylki uspokajające
Pacjenci, jacy nie chcą, nie mogą stosować pastylek na uspokojenie na receptę, mogą skorzystać z terapii przy pomocy środków uspokajających bez recepty. W większości są to medykamenty ziołowe, a po części z nich można pracować, uczyć się oraz prowadzić pojazd. Zioła na uspokojenie stosowane w lecznictwie są bezpieczne sporadycznie powodują rezultaty szkodliwe.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW