poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy na chrapanie

(6 produktów)
Chrapanie to powszechny i uciążliwy problem. Może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn w różnym wieku. Pojawia się z różnych powodów i nigdy nie należy go lekceważyć. Osoby zmagające się z chrapaniem często wstydzą się spać w towarzystwie innych osób i odczuwają z tego powodu duży dyskomfort psychiczny. Niestety, tylko niewielka ilość zmagających się z tym problemem próbuje się go pozbyć. Często wydaje nam się, że leczenie tej dolegliwości jest długofalowe i wymagające. Tymczasem w aptecznych ofertach odnaleźć można środki, których nabycie nie tylko nie wymaga recepty, ale również nie kosztują one wiele, a są przy tym naprawdę skuteczne. Jeżeli nie masz czasu lub możliwości wybrać się do osiedlowej apteki zrób zakupy online. Apteki internetowe również posiadają w sprzedaży produkty o wspomnianym przeznaczeniu.

Chrapanie - czyli co?

Problem chrapania jest zapewne znany każdemu z nas. Skąd się jednak bierze? Chrapanie to nic innego jak drganie tkanek miękkich znajdujących się w gardle. Dlaczego? Ponieważ kiedy śpimy część naszej gardzieli wiotczeje. Powoduje to jej osunięcie się na język, co utrudnia swobodny przepływ powietrza. Niestety, jeżeli stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, to w organizmie wzrasta stężenie dwutlenku węgla. Jest to dla organizmu niedobry znak. Dlatego, aby usprawnić oddychanie, wzrasta aktywność przepony i mięśni w klatce piersiowej. Utrudnione oddychanie może doprowadzić nawet do bezdechu. Stan ten jest bardzo poważną przypadłością, ponieważ oznacza, że podczas gdy śpimy, co jakiś czas przestajemy oddychać. Do bezdechu może dochodzić kilka razy w ciągu nocy. To właśnie chrapanie może być oznaką tego, że w nocy naszemu organizmowi przychodzi walczyć z bezdechem. Dlatego też chrapania nie należy lekceważyć. W aptekach dostępne są leki, które mogą wspomóc oddychanie podczas snu. Do wyboru mamy już tabletki, olejki, plastry i wiele innych przydatnych rozwiązań. Warto więc zapoznać się z aktualną ofertą i wybrać produkt dla siebie.

Leki i suplementy na chrapanie - sposób działania

Produkty na chrapanie mają zazwyczaj łagodne działanie. Nie zmienia to jednak faktu, że są wysoce skuteczne. Oddziałują na drogi oddechowe, a ich celem jest usprawnienie przepływu powietrza. Możemy również wybrać takie, których zadaniem jest zmniejszenie drgania tkanek miękkich umiejscowionych z tyłu gardła poprzez ich usztywnienie i nawilżenie. Sposób działania preparatu zależy od tego, który z dostępnych na rynku wybierzemy. A wybór ten jest naprawdę szeroki, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Leki i suplementy na chrapanie - które wybrać

To, na który środek się zdecydujesz, zależy przede wszystkim od tego, jaką formę leków i suplementów preferujesz. Apteka stacjonarna znajdująca się w Twojej okolicy, a także apteka online, z całą pewnością posiadają w swojej ofercie produkty różnego rodzaju, których celem jest pomoc w walce z chrapaniem. I tak na przykład na rynku dostępne są między innymi specjalne plastry usprawniające oddychanie podczas snu. Znajdujące się w nich wyciągi roślinne sprawiają, że przepływ powietrza przez drogi oddechowe jest dużo łatwiejszy. Inna propozycja to spraye, za sprawą których błona śluzowa zostaje nawilżona. W składzie wielu z nich odnaleźć można roztwory chlorku sodu, który działa rozluźniająco na tkanki znajdujące się w gardle. Dzięki temu ich drganie zostaje zredukowane, a chrapanie wyeliminowane. Skutecznym rozwiązaniem mogą okazać się także krople. Zawarte w nich olejki eteryczne również znacząco poprawiają komfort oddychania. Do olejków występujących w tego typu produktach najczęściej zaliczyć należy zwłaszcza te z eukaliptusa, mięty pieprzowej i cytrusów. Skuteczne są także te pochodzące z anyżu, kolendry oraz lawendy. A jeżeli te formy leczenia Cię nie przekonują, to nic straconego. Apteka internetowa posiada również leki na chrapanie w tabletkach, które wciąż dla niektórych klientów stanowią najwygodniejszy sposób przyjmowania leków i suplementów.

Leki i suplementy na chrapanie - skuteczność i bezpieczeństwo

Większość dostępnych na rynku preparatów na chrapanie wykazuje naprawdę dużą skuteczność działania. Jeżeli chodzi zaś o ich bezpieczeństwo, to najlepiej wybierać takie, które oferuje apteka. Tam z całą pewnością znajdziemy wyłącznie w stu procentach bezpieczne i sprawdzone produkty. Jeżeli chodzi o skuteczność środków na chrapanie, to należy pamiętać, że aby zadziałały, konieczne jest ich regularne stosowanie. Efekty powinny pojawić się w ciągu kilku następnych dni.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW