best factoryfk.com represents the undoublt design and style everywhere.sale high quality swiss replica tiffany watches atlas leather strap womens black tone quartz 60166372. Leki i suplementy dla alergików | zaufane-apteki.pl
poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

leki i suplementy dla alergików

(77 produktów)

Dobre leki i suplementy na alergię

Symptomy alergii, takie jak: swędzenie oraz zaczerwienie oczu, wodnista wydzielina z nosa lub wysypka czy swędzenie skóry, mogą być nieprzyjemne i osłabiać komfort życia. W terapii można zastosować jednakże mnóstwo preparatów, np. dostępne w aptece leki na alergię bez recepty. Występują one w postaci kropli na alergiczny nieżyt nosa, maści, kremów lub pastylek. Jakie leki przeciwalergiczne bez recepty wybrać?
Symptomy alergii – leczenie – czemu jest istotne?
Alergia to reakcja systemu immunologicznego polegająca na tworzeniu przeciwciał, przeciw alergenom naturalnie występujących w otoczeniu. Do najpowszechniejszych alergenów należą: sierść, pyłki roślinne, kurz, orzeszki i gluten. Symptomy alergii są nieraz niezwykle niebezpieczne, więc, żeby polepszyć komfort i samopoczucie alergika, należałoby wykorzystać właściwe środki. Leki przeciwalergiczne likwidują nieprzyjemne objawy, dzięki czemu gwarantują prawidłowe funkcjonowanie, zwłaszcza w pracy oraz szkole, gdzie nieżyt nosa lub także łzawienie oczu zdecydowanie zmniejsza skupienie. Symptomy alergii mogą dotyczyć: układu oddechowego i pokarmowego, oczu i skóry, pośród nich można rozpoznać: wyciek z nosa, liczne kichanie, występowanie wodnistej wydzieliny z nosa, zaczerwienienie oraz łzawienie oczu, wysypka lub także inne zmiany skórne, świerzbienie skóry, suchy kaszel lub ból brzucha.

Leki na alergię bez recepty – jakie wybrać?

Alergia jest chorobą długotrwałą, jakiej symptomy można zmniejszyć przez likwidację czynnika uczulającego ze środowiska. Nieraz nie jest to możliwe więc wykorzystywane są leki przeciwalergiczne, jakie zdecydowanie usprawniają samopoczucie alergika. Środki kojące przykre dolegliwości są dostępne w rozmaitych formach farmaceutycznych, wykorzystywane są w zależności od występujących symptomów.

Krople do oczu na alergię

W wypadku łzawienia, zaczerwienienia lub także świądu oczu polecane są krople do oczu na alergię. Mogą zawierać: tetryzolinę, redukującą przekrwienie, świąd i obrzęk spojówek.

Maści oraz kremy na alergię

Wysypkę lub także inne zmiany skórne, wielokrotnie występujące z swędzeniem można również zmniejszać środkami miejscowymi w formie kremów lub maści na alergię bez recepty. Krem z hydrokortyzonem działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, efektywnie usuwa także świąd. Środków z hydrokortyzonem nie należy używać długotrwale.
Krople do nosa na alergiczny katar nosa
Na alergiczny katar nosa należałoby wykorzystać krople czy aerozole z substancjami przeciwalergicznymi. Aerozole czy krople do nosa na alergię bez recepty mają w składzie: ektoinę, dimetinden i substancje obkurczające naczynia błon śluzowych nosa takie jak oksymetazolina lub także ksylometazolina. Do udrażniania nosa można także wykorzystać izotoniczny czy hipertoniczny roztwór wody morskiej.
Alergia – leki przeciwhistaminowe bez recepty
Do leków wykorzystywanych miejscowo polecane są także środki doustne w formie pastylek, tabletek, syropów czy kropli. Ze względu na proces funkcjonowania, leki na alergię można rozłożyć na dwie grupy: leki przeciwhistaminowe i stabilizatory komórek tucznych. Do środków przeciwhistaminowych bez recepty należą: cetyryzyna, loratadyna, desloratadyna, feksofenadyna i lewocetyryzyna. Cetyryzyna należy do środków starszej generacji oraz może wywoływać występowanie działań szkodliwych, takich jak: apatia, ból głowy, przemęczenie, i chociażby wymioty lub także laksacje. Występuje w formie kropli, pastylek i syropu. Pastylki na alergię z cetyryzyną zazwyczaj stosuje się raz dziennie w dawce 10 mg.
Leki przeciwalergiczne bez recepty – tabletki na alergię
Tabletki na alergię bez recepty z feksofenadyną zawierają 120 mg substancji zdrowotnej, większa ilość dostępna jest jedynie na receptę. Środki z feksofenadyną dawkowane są raz dziennie. Desloratadyna dostępna jest w postaci pastylek rozpadających się w jamie ustnej. Taka forma leku przystępna jest również dla dzieci. Tabletki bez recepty na alergię występują w dawkach 5 mg czy 2,5 mg. Płyn doustny z desloratadyną dostępny jest tymczasem jedynie na receptę.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW