poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

wzdęcia, zaparcia

(121 produktów)

Leki na wzdęcia, zaparcia w aptece online

Zaparcia, z którymi zmagamy się stosunkowo często, nie muszą być problemem sugerującym jakieś poważniejsze schorzenia. Zazwyczaj ich przyczyną jest zła dieta. Mimo wszystko, jeśli powtarzają się w miarę regularnie, warto z tym problemem walczyć. Jak przeciwstawić się takim schorzeniom?

Przyczyny

Zacząć należy od tego, kiedy w ogóle możemy mówić o zaparciach. Otóż trzeba pamiętać, że odpowiednie wypróżnianie występuje nie częściej niż dwa razy dziennie i do pięciu — siedmiu w trakcie tygodnia. O zaparciach mówimy, kiedy to dochodzi do nich rzadziej niż trzy razy w ciągu siedmiu dni. Towarzyszą im też zazwyczaj wzdęcia. Przyczyną zaparć są problemy z jelitem, kiedy to pokarm przemieszcza się przez nie zbyt wolno. Szacuje się, że na ogół trwa to około 72 godzin, choć w wielu przypadkach to sprawa indywidualna, na którą wielki wpływ z pewnością ma również i dieta. Powodem może być również podróż, duży stres czy zmiana diety lub wody. Zauważyć trzeba również, że na zaparcia częściej cierpią kobiety. Z badań wynika bowiem, że na zaparcia cierpi co druga kobieta i co czwarty mężczyzna.

Trzy rodzaje zaparć

Zaznaczyć należy również, że wyróżniamy trzy rodzaje zaparć, a więc nawykowe, czynnościowe i spowodowane chorobami. W przypadku pierwszych problemem jest psychika, a także nieregularny tryb życia, codzienny poranny pośpiech bądź niechęć do korzystania z publicznych toalet. Zaparcia czynnościowe są z kolei spowodowane problemem z jelitami. Najczęściej przyczyną takiego stanu jest zła dieta lub też regularne przyjmowanie jakichś leków. Są to na przykład leki stosowane przy chorobach nerek, leki nasercowe czy silne środki przeciwbólowe. Do chorób powodujących zaparcia zalicza się między innymi schorzenia neurologiczne, choć podobnie sprawa ma się przy niedoczynności tarczycy czy chorobach przemiany materii oraz mięśni.

Jak walczyć z zaparciami?

Jeżeli zaparcia są spowodowane złą dietą, przede wszystkim pomyśleć trzeba o zmianie nawyków żywieniowych. Biorąc natomiast pod uwagę produkty, które mogą pomóc nam w walce z zaparciami, pamiętać trzeba, aby zaczynać od najprostszych i zarazem naturalnych środków przeczyszczających. Zalicza się do nich między innymi suszone śliwki, rodzynki, daktyle, figi oraz nasiona lnu i słonecznika. Są one bezpieczne, ale z czasem mogą zaburzyć wchłanianie witamin, związków mineralnych i aminokwasów. Nie oznacza to oczywiście, że odpowiednich preparatów nie znajdziemy w aptekach internetowych. Tam środków przeczyszczających również nie brakuje, a należą do nich Normolax Regular, Figura, Allax, Radierx czy Xenna Extra. Środki takie są bardzo skuteczne i w wielu sytuacjach warto z nich skorzystać. Mimo wszystko nie należy po nie sięgać pochopnie. Wszystko dlatego, że z czasem organizm może przyzwyczaić się do ich stosowania, przez co samowolne wypróżnianie będzie sporym problemem. Ich przedawkowanie skutkuje natomiast niekiedy reakcją alergiczną, zaburzeniem wchłaniania czy zapaleniem jelita grubego.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW