poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

suplementy na włosy, skórę, paznokcie

(478 produktów)

Suplementy na zdrowe włosy, skórę, paznokcie

Wklepywanie chociażby najdroższych kosmetyków nie da oczekiwanych efektów, gdy brakuje ci witamin oraz minerałów. Możesz uzupełnić te deficyty, łykając nutrikosmetyki, więc środki odżywiające skórę od środka. Wygląd nie tylko skóry, lecz także włosów oraz paznokci w znacznym stopniu zależy od diety. Za ich kondycję odpowiedzialne są bowiem witaminy oraz pierwiastki śladowe dostarczane wraz z jedzeniem. Gdy dieta jest zbyt skromna, otrzymane składniki wzmacniające w pierwszej kolejności są dedykowane do organów, jakie utrzymują cię przy życiu. Dla pozostałych, mniej istotnych, już ich niestety nie wystarcza. Skóra zaczyna wówczas działać gorzej - wysycha i źle się złuszcza. Takie kłopoty są niezwykle wielokrotnie pierwszym objawem tego, iż w organizmie brakuje potrzebnych substancji. Gdy czas deficytu składników przeciąga się, włosy tracą blask, natomiast paznokcie stają się kruche. Czasem zmiana diety nie starcza, aby uzupełnić niedobory potrzebnych substancji. W takich właśnie sytuacjach idealnie sprawdzają się nutrikosmetyki. Co zawierają nutrikosmetyki, więc kosmetyki w pigułce? W tych, które oddziałują na stan naszej skóry, znajdują się przede wszystkim witaminy A, E, C oraz z grupy B.
- witamina A - optymalizuje mechanizm rogowacenia naskórka,
- witamina E - zmniejsza stany zapalne, usprawnia kondycję naczyń włosowatych oraz pośrednio łagodzi suchość skóry,
- witamina C - wzmacnia naczynia krwionośne oraz pomaga zredukować przebarwienia,
- witamina B - zmniejsza trądzik oraz zapalenia błon śluzowych, eliminuje tzw. zajady, pomaga przy łojotoku oraz wypadaniu włosów, oraz również niewłaściwym złuszczaniu naskórka.
W skład nutrikosmetyków wchodzą także substancje neutralizujące wolne rodniki, i przez to hamujące mechanizmy starzenia. Prócz witamin E oraz C są to m.in. karotenoidy, flawonoidy, likopen lub koenzym Q10. Środki, jakie mają za zadanie poprawiać sprężystość skóry oraz redukować cellulit, zawierają m.in. substancje odżywcze włókna kolagenu oraz elastyny, np. izoflawony (tzw. fitoestrogeny) przedstawiające oddziaływanie estrogenów, więc kobiecych hormonów płciowych. Z kolei w środkach działających na włosy oraz paznokcie odnajdziesz takie składniki jak kwas pantotenowy, cynk, krzem lub wapń.

Kiedy warto sięgnąć po nutrikosmetyki

Przydadzą się wszystkim osobom z dużymi symptomami deficytów, np. źle złuszczającą się skórą lub wypadającymi włosami. Także tym, którzy żyją w nieustannym stresie, palą papierosy lub intensywnie się odchudzają - chociażby gdy wciąż nie mają kłopotów ze skórą lub paznokciami. Sytuacje te doprowadzają bowiem do dużych ubytków substancji wzmacniających, i to z czasem źle odbija się na wyglądzie. Pamiętaj, iż zakup jakiegoś suplementu należy skonsultować ze specjalistą (najlepiej dermatologiem czy internistą). On oceni najlepiej, jakich witamin oraz minerałów ci brakuje oraz jaki środek będzie właściwy. Jedynie on jest także w stanie określić, czy dręczące cię dolegliwości są wynikiem defektu kosmetycznego, lub symptomem jakiejś choroby, której nutrikosmetykami wyleczyć się nie da. Pod żadnym pozorem nie łykaj nutrikosmetyków bez konsultacji z lekarzem, gdy przyjmujesz inne suplementy diety czy leki - dawki witamin po zsumowaniu mogą przewyższać rekomendowaną codzienną dawkę, natomiast składniki nutrikosmetyków mogą obniżać wchłanialność substancji zamkniętych w lekach.

Jak dbać o skórę, włosy i paznokcie - minerały

Najistotniejszy z nich to krzem. Pełni niezwykle istotną rolę w przebiegu tworzenia keratyny oraz kolagenu. Zwłaszcza bogaty w ten pierwiastek jest ekstrakt ze skrzypu polnego i z pędów bambusa. Zawierają one wysoko przyswajalną krzemionkę. Krzem występuje naturalnie w organizmie, jednakże z wiekiem jego ilość spada. Więc tak istotne jest dostarczenie tego pierwiastka organizmowi, w szczególności w starszym wieku. Dzięki właściwej zwartości tego pierwiastka, włosy stają się grubsze, mniej się przetłuszczają i przestają wypadać. Z kolei paznokcie rosną szybciej oraz stają się mocniejsze. Należałoby nadmienić, iż skrzyp, prócz cennego krzemu, ma w swoim składzie również flawonoidy, jakie są naturalnymi przeciwutleniaczami. Miedź oddziałuje na odpowiednią pigmentację włosów. Dobre kosmetyki na włosy znajdziesz w naszej aptece.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW