poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

ciąża, po porodzie

(51 produktów)

Odżywianie kobiety po porodzie

Większość kobiet do ciąży przywiązuje baczną uwagę, a w związku z tym prowadzą one w tym czasie zdrowy tryb życia, między innymi dobrze się odżywiając czy też stroniąc od używek. W spełnieniu wymagań zapotrzebowania organizmu na poszczególne witaminy czy mikroelementy pomóc natomiast mogą suplementy, po które warto sięgać i rzeczywiście wiele kobiet tak robi. Często zmienia się to natomiast po urodzeniu dziecka, co jest błędem, bo w żadnym wypadku nie oznacza to tego, że zasady zdrowego żywienia ich już nie dotyczą. Jak najbardziej w dalszym ciągu pamiętać trzeba tutaj o tym, aby pilnować swojej diety i dobrze się odżywiać. Tym bardziej że przez dłuższy czas po porodzie kobieta swoje dziecko karmi piersią.

Suplementy przy karmieniu piersią

Przy karmieniu piersią kobieta zadbać powinna przede wszystkim o witaminy takie jak A, D, C, B1 i B2. Te oczywiście można pozyskać z diety, ale nie jest to zadanie łatwe, kiedy to wymagamy na nie większego zapotrzebowania. Tym bardziej w okresie jesienno-zimowym, kiedy to dostęp do świeżych warzyw i owoców jest utrudniony. Poza tym często niezbędny jest tutaj suplement z żelazem. Wszystko dlatego, że kobieta w czasie porodu traci dużo krwi. To z kolei skutkować może anemią, a ta spowodowana jest wówczas zmniejszonym poziomem żelaza. Suplementy takie dostępne są w każdej aptece i nie są groźne. Mimo wszystko warto przed ich aplikacją zapoznać się z informacjami, które znajdują się na ulotce, a nawet skonsultować z lekarzem.

Witaminy i składniki mineralne

Biorąc natomiast pod uwagę składniki mineralne, które są niezbędne dla kobiety po urodzeniu dziecka, sprawa ma się podobnie jak przy ciąży. Poza żelazem, które jak zauważyliśmy, zapobiega anemii lub pomaga ją wyleczyć, niezbędne będą tu cynk, magnez, miedź, jod, mangan, wapń czy fosfor. Oczywiście można tu sięgać po każdy z minerałów oddzielnie, choć o wiele lepiej jest i przede wszystkim wygodniej sięgać po suplementy zawierające w sobie wiele składników mineralnych. Znacznie łatwiejsza jest wówczas ich suplementacja. Lepiej sięgnąć bowiem po jedną lub dwie pigułki, aniżeli zażywać ich kilka czy kilkanaście. Sama dawka suplementów diety zależna powinna być natomiast od niedoborów kobiety. Dlatego też przed samą suplementacją warto wykonać badania, które dadzą obraz tego, jakich witamin i związków mineralnych kobiecie brakuje oraz jak duże są to niedobory. Zauważmy też, że po porodzie kobieta powinna zrobić wszystko nie tylko w trosce o swoje dziecko, ale także siebie. Przede wszystkim musi zwrócić uwagę na swoją intymność. Zalecane jest przywrócenie odpowiedniego poziomu mikroflory pochwy czy wsparcie układu moczowego. To też nie będzie żadnym problemem i można to zrobić również z użyciem specjalnych środków, które są do nabycia w aptece internetowej.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW