poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

osłabienie, przemęczenie

(173 produkty)

Witaminy i minerały na osłabienie i przemęczenie

Osłabienie przez wielu jest łączone z przemęczeniem i po części słusznie, bo rzeczywiście są to dwa stany, które mogą mieć ze sobą wiele wspólnego. Mimo wszystko może ono jednak również oznaczać, że w organizmie dzieje się coś niedobrego. Tym bardziej warto wiedzieć, jakie mogą być przyczyny osłabienia oraz jak sobie z nimi radzić.

Objawy

Osłabienie objawia się na wiele sposobów. Między innymi przez utratę sił, zwiększoną męczliwość czy brak chęci do podejmowania konkretnych działań. Poza tym osłabieniu bardzo często towarzyszy również senność, zły nastrój oraz zawroty i bóle głowy. Zdarza się, że osłabienie to objaw złej diety lub niewysypiania się osoby, która się z nią zmaga. Równie dobrze może być jednak oznaką ciąży. Jeśli nie dolega nam nic więcej, nie ma powodów do zmartwień, choć oczywiście taki stan trzeba jak najszybciej wyeliminować. Przyczyny osłabienia mogą być jednak o wiele poważniejsze.
Przyczyny
Najczęściej przyczyną osłabienia jest grypa czy przeziębienie. Ogólnie bardzo często jest to wynik infekcji wirusowej czy infekcji bakteryjnej, a osłabieniem przejawia się każde zakażenie. Na przykład do czynienia mamy z nim przy zapaleniu wątroby czy mononukleozie. Kolejną jego przyczyną jest niedokrwistość, a więc zbyt małe stężenie hemoglobiny we krwi oraz wiele innych chorób, do których zaliczamy niedoczynność tarczycy, cukrzycę, obustronne zapalenie płuc czy toczeń rumieniowaty. Na pewno do czynienia będziemy mieli z nim również przy najgroźniejszym schorzeniu, a więc chorobie nowotworowej. Poza tym medycyna zna także stan określany mianem zespołu przewlekłego przemęczenia. Objawy takiego stanu to ból głowy, stawów i mięśni, złe samopoczucie, pogarszająca się pamięć krótkotrwała, ból gardła czy problemy z koncentracją. Towarzyszyć mogą mu również zaburzenie mowy i czucia czy oczopląs.

Leczenie

Przy leczeniu osłabienia warto postawić na kurację lakami doustnymi. Najlepsze są tu witaminy i minerały, których być może w naszym organizmie jest zbyt mało, a pomogą one nabrać nam energii. Jednak takie leczenie sprawdza się tylko wtedy, kiedy to z osłabieniem nie wiążą się inne choroby. Jeśli tak się dzieje, a po długiej kuracji nasz stan zdrowia nie ulega poprawie, a my nadal czujemy się przemęczeni i osłabieni, pomocy należy poszukać u specjalisty. Ten w pierwszej kolejności musi znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy, a następnie zastosować odpowiednią kurację. Przede wszystkim powinien on sprawdzić, czy osłabieniu towarzyszą także gorączka, bóle mięśni, wymioty, duszności, ból szyi, obniżona temperatura ciała, obniżony nastrój, brak koncentracji, niepokój oraz utrata apetytu, a wskutek tego również i spadek wagi. Kiedy już zdiagnozuje on problem, będzie mógł zastosować leczenie, które nie tylko przełoży się na efektywną walkę z osłabieniem, ale również i innymi towarzyszącymi temu stanowi objawami.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW