poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

hemoroidy, żylaki nóg

(65 produktów)

E-apteka proponuje leki na hemoroidy i żylaki nóg

Żylaki to problem, z którym boryka się wielu Polaków. Rozumieć należy je jako nadmierne poszerzenie żył. Odnośnie żylaków bardzo wiele mówi się o tym, że są poważnym problemem kosmetycznym, wpływającym na nasz wygląd. Jednak o żylakach nie można mówić tylko w tym kontekście. Należy zauważyć, że mogą one stanowić bardzo poważny problem zdrowotny. Dlatego dążyć trzeba do tego, aby go możliwie jak najszybciej wyeliminować.

Żylaki kończyn dolnych

W przypadku żylaków najczęściej do czynienia mamy z żylakami kończyn dolnych, które mogą być niebezpieczne ze względu na nadkażenia. Wywołać mogą je bakterie, które przedostają się drogą krwiopochodną lub ze skóry. Należy tutaj pamiętać, że w żylaku krew mocno zwalnia, a to z kolei powodować może skrzeplinę. Ta natomiast jest doskonałą pożywką dla bakterii. Patrząc na żylaki i zagrożenia, które się z nimi wiążą, to wielu wspomina tutaj o bolących owrzodzeniach. Jednakże nie jest to dolegliwość, która jest najgroźniejsza i bezpośrednio związana z żylakami. Nie można tutaj zapominać, że nawet niegroźnie wyglądające pajączki na nogach mogą być w przyszłości powodem zatorowości płucnej, która skończyć się może zagrożeniem życia, a to dlatego, że skrzeplina oderwana od żyły zatyka jedno z naczyń płucnych. Jeśli weźmiemy pod uwagę leczenie żylaków, to oczywiście bardzo popularne są wszelkie maści na żylaki. Najskuteczniejszą metodą jest jednak zabieg chirurgiczny, a więc operacja żylaków. Ważna jest również sama dieta u osób cierpiących na żylaki nóg, a także aktywność fizyczna. Uprawianie sportu jest wówczas wskazane, a najlepiej sprawdza się jazda na rowerze. Przeciw zakrzepom stosować z kolei należy zioła, a w tym paprykę cayenne, czosnek, cebulę oraz imbir.

Hemoroidy

Hemoroidy to z kolei nic innego jak żylaki odbytu, na które statystycznie choruje co drugi Polak. Jest to więc dolegliwość dobrze nam znana, a więc i metod jej eliminowania nie brakuje, a wszelkie maści na hemoroidy czy inne leki są na rynku bardzo popularne. Zacząć należy od tego, że hemoroidy ma każdy Polak, ale żylaki odbytu już nie. W praktyce guzki krwawnicze to poduszeczki wypełnione krwią. Pełnią one bardzo ważną funkcję, albowiem uszczelniają kanał odbytu, a jednocześnie ze zwieraczami pozwalają panować nad oddawaniem stolca i gazów. Problem jest jednak wtedy, kiedy hemoroidy są za bardzo rozciągnięte i nie wypróżniają się z krwi. Przyczyn hemoroidów jest wiele, a na pewno sprzyja im siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Winna może być jednak także i dieta, która nie jest bogata w błonnik. Żylakom odbytu sprzyja również ciąża. Objawy, z którymi się wówczas zmagamy to między innymi świąd w okolicy odbytu. Z czasem po wyróżnieniu pojawia się też guzek, któremu trzeba pomóc wrócić na miejsce. Ważne jest wówczas wykonanie wszelkich badań, które wykluczą znacznie groźniejsze choroby, jak choćby raka odbytu. Samo leczenie żylaków odbytu zależne jest od zaawansowania choroby. Często wykorzystuje się tu maści na hemoroidy czy też czopki lub tabletki. Niekiedy w guzek wstrzykuje się specjalny preparat, a nawet usuwa go operacyjnie. Niezależnie od metody leczenia ważne jest, aby każdego dnia pić co najmniej dwa litry wody i postawić na zbilansowaną dietę z dużą ilością owoców i warzyw.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW