poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

wspomaganie apetytu

(74 produkty)

Suplementy na wspomaganie apetytu w aptece

Wielu narzeka na nadmiar kilogramów, który może, choć oczywiście wcale nie musi być związany z obżarstwem. Są jednak również i tacy, którzy mają problem wręcz odwrotny, a więc narzekają na brak apetytu, a przez to są również i niedożywieni, a w ich organizmie brakuje wielu niezbędnych dla prawidłowego rozwoju witamin i składników mineralnych. Jak radzić sobie z takim stanem i co może być jego przyczyną?

Brak apetytu

Zacząć wypada od tego, że przewlekły brak apetytu na pewno powinien niepokoić. Jego przyczyną może być bowiem jakaś poważna dolegliwość przewodu pokarmowego, choć nie tylko, bo również niewydolność krążenia, nawracające zapalenie oskrzeli, zaburzenia hormonalne, zapalenia stawów, cukrzyca, infekcje czy nawet nowotwory. Poza tym przyczyna braku apetytu u niejadka może być zupełnie inna. Powodować taki stan mogą również wszelkie infekcje, alergie czy też zakażenie owsikami, glistami lub lambliami. Najczęściej jednak jest to zwyczajne marudzenie, którego powodem są błędy wychowawcze. Jak radzić sobie więc z brakiem apetytu?

Zmiana upodobań

Wiele zależy od tego, jakiej osoby dotyczy taka dolegliwość. Jeśli jest to osoba dorosła, najprawdopodobniej będzie ona musiała pomyśleć o zmianach upodobań żywieniowych. Na pewno apetytowi nie służą wszelkie słodkości. Warto więc je czymś zastąpić i nie objadać się czekoladą czy cukierkami, ale kiedy mamy ochotę na coś słodszego sięgnąć po morele czy figi. Z jednej strony są one mniej kaloryczne, z drugiej natomiast bogate w magnez. Istotne jest również i to, w jakich ilościach spożywacie taki posiłek. Otóż jeżeli widzicie małą porcję, nie czujecie się nasyceni. Inaczej będzie, jeżeli do skonsumowania będziecie mieli duży obiadowy talerz. Wówczas apetytu może Wam zabraknąć. Polecamy zainteresować się również jabłkami, które w przypadku problemów z brakiem apetytu sprawdzą się doskonale. Znajduje się w nim bowiem pektyna, która z przewodu pokarmowego usuwa ołów i inne metale ciężkie, a także cholesterol. Poza tym pobudza ona również trawienie i apetyt.

Brak apetytu u dziecka

Także w przypadku apetytu u dziecka może mieć ono różne przyczyny. Przede wszystkim ustalić trzeba, czy doszło do tego raptownie, czy może są to wahania ciężaru ciała. W pierwszym przypadku niezbędna jest wizyta u lekarza, bo być może powodem takiego stanu jest choroba. Jeśli dziecko marudzi przy jedzeniu i ma wahania masy ciała, posilić się można wszelkimi lekami i suplementami, które dostępne są w aptece internetowej. Jednym z najczęściej stosowanych w takich sytuacjach produktów jest Apetizer, który wspomaga apetyt oraz ułatwia trawienie, gdy dziecko nie chce jeść. Nie jest to oczywiście jedyny taki lek. Poza nim podobnie działa Peptamen Junior, który należy podawać dziecku w czasie choroby, bo wówczas brak apetytu jest czymś normalnym. Wspomaga on dietę malucha w białko. Apetyt wspomagają, a dodatkowo ułatwiają trawienie również krople żołądkowe.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW