poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

zranienia, stłuczenia

(156 produktów)

Lekarstwa na zranienia i stłuczenia w aptece online

Drobne stłuczenia czy zranienia przytrafić się mogą każdemu. Na szczęście w większości wypadków nie wymagają pomocy specjalisty, a poradzić sobie z nimi można na własną rękę, nawet nie zawsze korzystając ze specjalistycznych środków. Jeśli jednak macie taką możliwość, warto zajrzeć do apteczki i do zabezpieczenia rany czy na ukojenia bólu powodowanego przez siniaki skorzystać z dostępnych w niej artykułów. Jak więc radzić sobie ze stłuczeniami i ranami?

Oczyszczenie, dezynfekcja i zabezpieczenie

W procesie walki z ranami wyróżnić możemy trzy etapy. W pierwszej kolejności ranę taką należy dokładnie oczyścić, do czego dobrze wykorzystać wodę. Najlepiej sprawdzi się oczywiście woda utleniona. Nie należy natomiast posługiwać się gazikami czy gąbkami, bo mogą one przyczynić się do pozostawienia w ranie zanieczyszczeń. Konieczna jest również dezynfekcja takiej rany. Wszystko dlatego, że nawet najmniejsze rozcięcie może być przyczyną bolesnych zakażeń, jeśli wcześniej nie zostanie ono odkażone. W tym celu posłużyć się trzeba produktami dostępnymi w aptece, a więc wodą utlenioną, jodyną czy gencjaną, a więc tak zwanym fioletem. Na koniec ranę taką trzeba jeszcze zabezpieczyć, do czego służą opatrunki, bandaże i plastry z gazą.

Pomoc specjalistyczna

Niekiedy wystąpić może stan zapalany, który wymaga od nas wizyty u specjalisty. Objawy takiego stanu to między innymi zaognienie rany, pojawienie się ropy, pulsujący ból lub też gorączka. Pamiętać trzeba, że jego zignorowanie może doprowadzić do ogólnego zakażenia organizmu, a więc tak zwanej sepsy groźnej nawet dla życia. Jeśli nie możecie natychmiast zgłosić się do lekarza, w przypadku zapalenia naczyń krwionośnych unieruchomcie kończynę i zróbcie okłady z substancji łagodzących i ściągających. Jeśli doskwiera Wam zanokcica, a więc ropienie okolic paznokci czy zastrzał odpowiadający ropieniu okolic palców konieczne będzie unieruchomienie palca i okłady rozgrzewające. Przy wrzodach powstających wskutek zakażenia torebki włosowej gronkowcem trzeba je zabezpieczyć i robić okłady rozgrzewające, aby doprowadzić do ich pęknięcia.

Stłuczenia

Jeśli do czynienia macie ze stłuczeniem w pierwszej kolejności powinniście pomyśleć o likwidacji obrzęku, co najlepiej zrobić przy użyciu zimnych okładów. Jednak zimna woda nie będzie wystarczająca, bo okład taki szybko się nagrzewa. O wiele lepiej wypada tu specjalny zmrożony kompres żelowy lub nawet jedzenie z lodówki. Przykładem tego ostatniego mogą być znajdujące się w niej mrożonki. Skuteczny jest też zimny lód. Inny sposób to okłady z dostępnych w aptece preparatów ściągających lub liście kapusty. W przyspieszeniu leczenia siniaków pomóc mogą dostępne w aptece internetowej preparaty. Przykładowymi tego typu środkami są Hemorigen, Uzarin, Altaziaja, Altacet czy Arnigel. Dostępne są one w postaci maści, żelów oraz rzadziej sprayów i łagodzą ból, przyspieszając również gojenie.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW