poprawiamy jakość życia Zgodnie z prawem
Polska sprawdź legalność naszej apteki w rejestrze aptek
wartość koszyka: 0 zł, dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
FINALIZUJ ZAMÓWIENIE
  cena ilość wartość rabat
dostawa od 9 zł, do darmowej brakuje 300 zł
do zapłaty 0 zł

odkwaszanie organizmu

(17 produktów)

Zdrowe Odkwaszanie i oczyszczanie organizmu w aptece online

Zakwaszony organizm może stanowić spory problem. To właśnie zakwaszenie jest często powodem złego samopoczucia, braku energii, częstych przeziębień, szarej skóry, wypadania włosów czy osłabienia paznokci. Jakie są przyczyny zakwaszenia organizmu oraz czy z takim stanem można sobie poradzić?

Przyczyny i objawy

O objawach zakwaszonego organizmu po części już wspomnieliśmy. Zaliczyć do nich również trzeba częste wzdęcia, zgagę, zmęczenie, bóle głowy, problemy z koncentracją czy też wypryski, a nawet bóle stawów, mięśni, uczucie ociężałości oraz nadmierną nerwowość. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że stan taki powoduje też problemy z odchudzaniem, a diety odchudzające i ćwiczenia nie dają wówczas zadowalających efektów. Zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej może mieć wiele przyczyn. O zakwaszeniu mówimy wtedy, kiedy do organizmu trafia zbyt dużo produktów o odczynie kwasowym, a organizm nie jest w stanie ich zneutralizować. Do najczęstszych przyczyn zakwaszenia organizmu zalicza się między innymi stres, szybkie tempo życia oraz brak aktywności fizycznej, choć powodować go może również zbyt duża ilość intensywnych ćwiczeń. Poza tym przyczyniają się do niego zła dieta, używki nie tylko w postaci alkoholu i papierosów, ale także kawy oraz odwodnienie, niektóre leki czy dieta odchudzająca.

Produkty odkwaszające i zakwaszające

Do zakwaszenia organizmu często dochodzi wskutek nieodpowiedniej diety, a więc warto orientować się w produktach, które zakwaszają organizm. Są to przede wszystkim duże ilości mięsa i wędlin, a w mniejszym stopniu też drób i ryby. Inne produkty zakwaszające to z kolei pieczywo, jaja, żółte sery, makarony i słodycze. Korzystnie w tym aspekcie nie oddziałują też kawa, herbata, alkohol, napoje gazowane oraz borówki, żurawina, wiśnie, fasola, rabarbar i szpinak. Nie brak też produktów, które odkwaszają organizm. Zaliczamy do nich choćby kaszę jaglaną, gryczaną czy oliwę z oliwek. Dobrze wypadają pod tym względem też cukinia, buraki, brokuły, szpinak, pomidory, cytrusy, truskawki, arbuzy, kiwi i banany. Poza tym, jeśli stawiacie na kawę, to polecamy tę zbożową. Miłośnicy herbaty postawić powinni natomiast na herbatę zieloną.

Jak odkwasić organizm?

Sposobów odkwaszenia organizmu jest wiele. Przede wszystkim trzeba oczywiście ograniczyć stosowanie produktów, które go zakwaszają. Tak samo, jak unikać jedzenia w biegu. Dieta odkwaszająca polega jednak między innymi na piciu dużej ilości wody - co najmniej 2,5 litra dziennie. Dzień najlepiej zacząć natomiast od szklanki ciepłej wody z cytryną oraz dodatkowo miodem. Poza tym dobrze sprawdzają się też wszelkie zielone napary z mięty, pokrzywy, skrzypu i czystka, a także soki z buraków, marchwi, selera, jarmużu czy pietruszki. Jednym z najważniejszych produktów w diecie alkalicznej jest też kasza jaglana, która ma działanie zasadotwórcze. Na stałe w diecie osoby z zakwaszonym żołądkiem znaleźć się muszą też oliwa z oliwek oraz oleje - lniany, z wiesiołka czy z pestek dyni. Dieta to mimo wszystko jedno. Odkwaszenie organizmu nie będzie możliwe przy złym trybie życia, a więc braku aktywności fizycznej czy małej ilości snu. Oczywiście sięgnąć można też po odkwaszające suplementy.
WYSYŁKAod 9 zł
SZYBKAWYSYŁKA
7 FORMPŁATNOŚCI
4.000PRODUKTÓW